הגיטריסט אלי דאלי משיק בימים אלה את אלבום הבכורה שלו "תפילה מתכתית", אלבום מטאל אינסטרומנטלי (מהראשונים בישראל אי פעם, הכולל לחנים יהודיים מוכרים כמו "מפי אל", "אל נורא עלילה", "אדון הסליחות" ועוד, כשהם מבוצעים בגרסאות רוק כבד ומטאל.

דאלי, שגדל על המטאל המלודי של שנות ה-80', משלב אותו בהצלחה עם המקורות ולמעשה מחבר שני עולמות שונים - היותו יהודי מאמין מצד אחד, וגיטריסט שמנגן בקו המוזיקלי של סטיב ואי, ג`ו סטריאני, מרטי פרידמן, אינגווי מלמסטין ועוד.

"קהל היעד של האלבום הוא מגוון ביותר", אומר דאלי. "חובבי מטאל ורוק, דתיים, מסורתיים, ועוד. החומרים של הפרויקט זכו עד כה לתגובות חיוביות מאוד, מקשת רחבה של אנשים - מחובבי רוק, וגם מאנשים רבים שהם לא רוקיסטים בהגדרה, שפשוט הופתעו לשמוע את המנגינות המוכרות, בעיבוד בסגנון רוק כבד, ואהבו מאוד את הרעיון".

-איך נולד הפרויקט?
"הוא נולד מתוך הרצון שלי לשלב שני עולמות שהם משמעותיים מאוד בשבילי - עולם היהדות, ועולם הרוק הכבד. כבר לפני הרבה שנים, עלה אצלי הרעיון לעשות עיבוד מטאל ללחן הפיוט 'אל נורא עלילה'. באיזשהו שלב התחלתי לחשוב שזה יכול להיות אדיר לעשות אלבום שלם של עיבודי רוק כבד, בסגנון מטאל קלאסי, על כל המשתמע מכך, ללחנים יהודיים מסורתיים".

"מן המיצר""יגדל אלוהים חי"

>> הצטרפו ל"מיליציית המטאל" בפייסבוק