"אנחנו מגיעים מאה אחוז, אין שאלה בכלל, תהיו חזקים שם בישראל, מצפים כבר לראות אתכם וכל הלהקות שביטלו אצלכם הופעות הן פאקינג פוסיז" - בזמן שלהקות אחרות מבטלות אחת אחרי השנייה את הופעותיהן בארץ, אדם "נרגל" דרסקי, מנהיג להקת "בהמות`", שתופיע ברידינג 3 ב-23 באוגוסט, מודיע שיאריך את השהייה שלו בישראל לעוד שלושה ימים אחרי המופע, כדי לטייל ברחבי הארץ.

-הקשר שלך עם ישראל הולך ומתחזק עם השנים, אם זה בשירים עם שמות בעברית, קטעי שירה בעברית, נושאים מההיסטוריה שלנו וכיתובים בעברית על האלבומים.
"אנשים רבים לא מבינים שישראל היא ערש הציוויליזציה של האנושות. עשיתי שני תארים בהיסטוריה וההסמכה שלי היא של מורה להיסטוריה, כך שישראל והעבר שלכם מדהימה ומעניינת אותי, המורשת  שלכם היא מה שהביאה אותנו לאיפה שאנחנו היום. יש אנשים ברחבי העולם שלא מסכימים איתי וכועסים עלי שאני לוקח את הצד שלכם, אני לא שם עליהם זין".

-מה אתה זוכר מההופעה הראשונה שלך בישראל, עם Salem?
"הרגשתי פריווילגיה ענקית שהם מזמינים אותי להופיע איתם. לא ידענו בתור להקה מה הולך בישראל באותה תקופה, אז החלטתי שאני אגיע כחלוץ והקהל היה כלכך מדהים, נאמן וקיצוני, שחזרתי ישר ללהקה ואמרתי להם: 'תקשיבו אנחנו חייבים לעשות כל מה שביכולתנו כדי לחזור לישראל!', ואתה יודע את המשך הסיפור".

-למה לצפות בהופעה הקרובה, הרביעית שלך בארץ?
"אנחנו באמצע סיבוב ההופעות לקידום האלבום החדש שלנו 'the Satanist'. יש לנו הופעה וסט חדשים לגמרי וכרגיל תצפו לאיכות וטירוף כאחד, הולך להיות כאוס מדהים, משוגע ושמח. אנחנו בשיא הכושר שלנו מכל הבחינות; אף פעם לא הרגשתי כל כך טוב בהופעות כמו ב'טור' הנוכחי. בחירת השירים והביצועים גורמת להדים אדירים מבחינת המעריצים שלנו. זו הפעם הראשונה שאנחנו מגיעים אליכם אחרי הוצאת אלבום, תמיד איכשהו יצא שבאנו קצת לפני אלבום חדש ולא הכרתם את כל השירים, הפעם היה לכם כמה חודשים טובים להתכונן בשבילנו והפעם נוכל לחגוג אפילו עוד יותר יחד".

בהמות' בישראל, 2009


-אומרים שהאלבום החדש הוא הטוב ביותר מאז "Demigod". הכריזו עליו כאלבום השנה בדת' מטאל.
"אני מת על האלבום ואני מאוד מוחמא מהביקורות, זה האלבום העשירי שלנו וכשאנשים אומרים שזה האלבום הטוב ביותר של 'בהמות'' זו אמירה נדירה שאין כמוהה, כי היא אומרת שלהקה ותיקה כמונו ממשיכה להוציא חומר אהוב כל כך. לרוב 'אלבום הזהב' של להקה מגיע באלבום השני או השלישי. הפעם החלטנו לא לשים קצוץ על אף אחד ולכתוב רק בשבילנו. נגד כל הסיכויים הצלחנו עם זה. היינו בטוחים שהביקורות יהיו הפוכות. זה רק נתן לנו את המוטיבציה לדחוף חזק יותר ולהופיע הכי הרבה בקריירה שלנו".

-לפני חודשיים ראיתי אתכם בפסטיבל הלפסט בצרפת מול 150 אלף איש. נזכרתי בהופעה הראשונה שלכם בישראל מול מאות בלבד. איך הצלחתם כל כך בגדול עם מוזיקה כל כך קיצונית?
"אני לא יודע. אף פעם לא הייתה לנו אסטרטגיה, חוץ מהתכנון הכללי להשתלט על העולם ולזיין אותו. חוץ מזה הכל תחושות בטן וללכת איתן עד הסוף ללא פשרות, זה 'בהמות''. כנראה שבגלל זה אנשים אוהבים אותנו. הם שומעים שאין בולשיט וגימיק מאחורי מה שאנחנו עושים. הכל מאוד כן והם מרגישים את האמת שלנו דרך השירים".

בהמות' בהלפסט 2014

-הצלחת לנצח את הלוקמיה. אנחנו יחד עם כל העולם עקבנו והחזקנו לך אצבעות להחלמה מהירה, עכשיו שחזרת לבמות איך אתה מרגיש? האם הכל חזר לסדרו?
"תודה, אני במצב בריאותי טוב ובכושר. לא הכי טוב שהייתי אי פעם, אבל ממש תודה על הדאגה".

-איך הייתה החזרה לבמה אחרי ההחלמה?
"זה היה נורא, בהופעה הראשונה הייתי ממש חלש ולא ידעתי אפילו אם אני אצליח לסיים את המופע. אבל כל כך רציתי לחזור לבמה ולקהל, שהתעלמתי מכל המלצות הרופאים מסביב. ההופעה נפתחה עם אפקטים אדירים, שאני לא ידעתי עליהם. העשן שם חנק אותי ובמשך כמה דקות נכנסתי להתקף פאניקה, שלקח לי זמן לצאת ממנו, התאוששתי וסיימתי את ההופעה כמתוכנן, אבל ממש לא ידעתי אם אני אוכל לבצע את ההופעה הבאה למחרת. אלא שהתאוששתי והיא הייתה מושלמת. מאז הכל רק הולך ומשתפר וכיום אנחנו נשמעים הכי טוב שנשמענו בכל הקריירה".

אין תמונה
"כשיצאתי מהמחלה הייתי מרושש. ההופעה הראשונה היתה קשה מאוד". נרגל בתקופת המלחמה בסרטן

-איך סולן להקת דת' מטאל מגיע להיות שופט ב"דה ווייס" פולין?
זאת הייתה חוויה נחמדה, אבל בגדול עשיתי את זה בשביל הכסף, אחרי ההחלמה מהמחלה הייתי מרושש לגמרי. יחד עם זאת לא הייתי עושה משהו שלא הייתי שלם איתו. אז החלטתי לבלוע את הגלולה המרה וללכת על זה, אבל בדרך שלי - אני אגיד לקבוצה שלי לעשות דברים מגניבים כמו מטאליקה, נירוונה ואיי.סי.די.סי, הארד רוק וכל הדברים המגניבים, ולא ליפול לקלישאות סטייל סלין דיון וכל הזבל הזה.

בסוף יצא מגניב. אפילו גרמתי לאישה בהריון לשיר 'איירו מיידן' והיא עשתה את זה מדהים. בסיום התכנית  זכיתי בה עם הצוות שלי אז זה יצא די מגניב, וכל הפרסום יצר רעש תקשורתי שלם בגלל הפרסונה שלי. כל זה רק גרם לעוד אנשים להתעניין מי אלה המטאליסטים מפולין, וככל שעשו עלינו מחאות ופרסום שלילי והפגנות נגדנו, ככה צחקנו יותר.

-רוצה להגיד עוד משהו לקהל הישראלי?
"יש לקהל הישראלי מקום מיוחד אצלנו בלב ואנחנו לא נפספס בחיים. אנחנו הולכים לתת את כל מה שיש לנו ואנחנו מתים לראות אתכם כבר".