אין תמונה
אווירה של אופרת רוק. וורל דיין

זמר המטאל וורל דיין, סולן הלהקות "Nevermore" ו-"Sanctuary", חוזר לישראל ויופיע בתאטרון "תמונע" בתל אביב ב-5 בפברואר 2015. בהופעה יבצע את האלבום "Dead Heart In A Dead World" של "Nevermore" במלואו, ובחלק השני של המופע את מיטב החומרים של שתי הלהקות ושירים מאלבום הסולו שלו. המופע מוגבל ל-300 כרטיסים: בלבד.

וורל דיין כבר ביקר בארץ עם להקת "Nevermore" ב-2008, להופעה במועדון התיאטרון שמשכה כ-700 מעריצים. הוא החל את קריירת השירה שלו בלימודי אופרה שפיתחו את קולו המיוחד (בין 5 ל 6 אוקטבות). אלבומו הראשון מבין שנים עשר יצא ב-1987. במקביל הוא גם שף בהכשרתו ובבעלותו מסעדה בעיר הולדתו סיטאל.

Sanctuary - Future Tense

דיין קיבל הכרה בסצנת המטאל כסולן להקת האייטיז "Sanctuary", שניגנה ספיד וטראש מטאל, עמה הוציא שלושה אלבומים שמכרו כמיליון עותקים בעולם. הלהיט שלהם באותה תקופה נקרא "Future Tense" ושודר באמ.טי.וי בסוף ה-80' ותחילת ה-90'. השנה החזיר וורל דיין את "Sanctuary" לפעילות לאחר 25 שנה. אלבומה החדש יצא החודש ונקרא "The Year The Sun Died" ומתוכו יצא כבר הסינגל-קליפ "Frozen".

בהמשך זכה לפרסום גם כסולן להקת "Nevermore", שהוציאה שמונה אלבומים ושילבה בין מטאל מלודי וכבד, שמתבסס על השירה של דיין, לבין רוק פרוגרסיבי של הסבנטיז. אלבומיה כללו גרסאות כיסוי לאמנים כגון סיימון וגרפינקל, פיטר מרפי, הסיסטרס אוף מרסי ועוד אייקוני רוק מוכרים.

הטקסטים שכתב דיין בשיריו זכו להערכה על איכותם ויחד עם קולו התיאטרלי יוצרים במופע אווירה של אופרת-רוק. הוא כתב לאורך השנים על התמכרות לאל.אס.די (The Politics Of Ecstasy 1997), שכול והתמודדות עם אובדן (Dreaming Neon Black 1998), חולי חברתי ושחיתות (Inside Four Walls מתוך Dead Heart 2001) והתבוננות פנימית וחיפוש עצמי.

Nevermore - The Sound Of Silence