להקת המטאל הפולנית "בהמות`" תופיע במועדון רידינג 3 בתל אביב ב-23 באוגוסט 2014. את "Behemoth" יחממו שני הרכבי מטאל ישראלים, להקת "Arallu" הירושלמית, שתוציא לקראת המופע את אלבומה החמישי "GenieWar" ולהקת "Winterhorde" שהוציאה כבר צמד אלבומים

את הלהקה מוביל אדם "נרגל" דרסקי, שסיפורו הוא אחד הסיפורים מעוררי ההשראה בעולם הרוק בעשור האחרון. לפני ארבע שנים הוא הודיע שחלה בסרטן הדם וחיפש תרומת מח עצם, הסרטן שלו הגיע לדרגה 4 אבל הוא לא התייאש. לפני שנתיים איתר תורם, עבר השתלת מח עצם וטיפולים כימותרפיים קשים, חייו ניצלו והוא חזר לתפקד על הבמה כמנצח עם הלהקה, שהוציאה לאחרונה את הסינגל החדש "Blow Your Trumpets Gabriel".

בהמות' בהופעה

דרסקי גדל כנער קתולי בפולין של שנות ה-90', למד שמונה שנים היסטוריה באוניברסיטה של העיר גדנסק, ובמקביל הקים להקת מטאל קיצונית, שבהתמדה כבשה את הלבבות בקהילת המטאל העולמית. הוא קרא ללהקה על שם שמופיע גם בתנ"ך - "בהמות", כאשר לא ברור אם הכוונה להיפופוטם, או חיה מיתולוגית ענקית שחיה במים וביבשה. לפני כעשור הם נחשבו ללהקה החמה באירופה בתחום המטאל, עם האלבום "Thelema 6" ומאות הופעות בעולם בשנה. שנתיים לאחר מכן המשיך האלבום "Zos Kia  Kultus" את הצלחת קודמו.

ב-2005 עולה "בהמות`" שלב ומשחררת את "Demigod", אלבום טעון מאוד שזכה להצלחה גדולה עוד יותר  והביא אותם להופעות בפסטיבלים כמו "אוזפסט" ו"וואקן". באותה תקופה מגיע סולן הלהקה "נרגל" דרסקי לישראל לראשונה, כאורח של להקת המטאל המקומית "Salem" שנה לאחר מכן "בהמות`" מגיעה לארץ לראשונה למופע "סולד אאוט" במועדון התיאטרון בתל אביב. החיבור של דרסקי עם ישראל והקהל הישראלי מתברר כסיפור אהבה ושנתיים לאחר מכן חוזרת הלהקה להופעה ב"האנגר 11" בנמל תל אביב לצד "אורפנד לנד" ו-Salem מול אלפי מעריצי מטאל מקומיים.

בהמשך הלהקה משחררת את האלבום "The Apostasy" ויוצאת לסיבובי הופעות גדולים ב 2007-2008 לצד הרכבים כמו סלייר, איירון מיידן ואוזי אוסבורון.

ב 2009 חוזרת "בהמות'" שוב לישראל, להופעה מפוצצת במועדון הבארבי בתל אביב עם צאת האלבום "Evangelion". האלבום יוצא בהדפסה ישראלית והופך לאלבום המטאל האקסטרימי הראשון שיוצא בהדפסה מקומית ומוכר אלף עותקים בישראל חברי "בהמות`" בהנהגת דרסקי מבקשים כמו בכל ביקור בארץ לטייל במקומות היסטורים ומבקרים לראשונה במצדה, בהר מגידו, בים המלח ובמקומות נוספים, על הביקורים האלו אמר דרסקי: "הביקורים באתרים ההיסטוריים בישראל חשובים לנו לא פחות מההופעה עצמה, אני רואה את ההיסטוריה מול העיניים, מצדה, הר מגידו, אלו דברים בלתי נתפשים עבורי, אנחנו מאד אוהבים את ישראל וההיסטוריה שלה ויש לה מקום חם בלב שלנו" ואכן, הלהקה משלבת באלבומיה האחרונים מילים בעברית, כיתובים בעברית ומציינת את ביקוריה בישראל כאחת ההשפעות הטקסטואליות על חלק משיריה.

הקליפ "Conquer All "

באותה שנה זוכה "בהמות`" למעמד על במדינת האם כשאלבומה החדש כובש את המקום הראשון במצעדי הפזמונים בפולין תוך מחאת ארגוני דת שמרנים שראו בלהקה איום חמור. נגד הלהקה מוגשת תביעה ממנה היא יוצאת מנצחת, מה שרק מגביר את הפופולריות שלה, במקביל מנהל סולן הלהקה זוגיות מתוקשרת מול המצלמות עם כוכבת הפופ הפולנית "Doda" (דורותה רבזסקה) שנחשבת למגה-סלב בפולין. סיפור האהבה בין המטאליסט האפל והמקועקע לבין בובת הפופ כובש את כלי התקשורת במזרח אירופה ומגיע למהדורות החדשות דרך קבע.

החדשות הקשות: סרטן הדם בדרגה 4

בשיא ההצלחה שלו ושל "בהמות'" חושף אדם "נרגל" דרסקי שהוא חולה בסרטן כמעט סופני - לוקמיה חריפה בדרגה 4. הוא מספר לתקשורת בגילוי לב מעורר השראה על מצבו הקשה, תוך כדי שהוא קורא למעריצי הלהקה בעולם להיבדק על מנת לתרום מח עצם למען כל חולי הלוקמיה ולהגדיל את מאגר מח העצם הקיים בעולם. המהלך זוכה להד תקשורתי רחב ואלפים ממעריצי הלהקה מתייצבים בבתי החולים לבדיקת מח עצם וכניסה למאגר. גם בישראל זכה המהלך להד ומקורבים לא מעטים שהכיר דרסקי במהלך ביקוריו כאן התייצבו בבתי החולים לבדיקת התאמות מח עצם.

אין תמונה
בטיפולי הכימותרפיה. אדם "נרגל" דרסקי

מעריצי "בהמות'" נשארים בחשש מהול בתקווה כשדרסקי מתאשפז במחלקה ההמטולוגית בבית החולים בעיר הולדתו גדנסק שבפולין, לסדרת טיפולים כימותרפיים ארוכים. עוברת שנה ועדיין לא נמצא תורם. במקביל, אלבום הלהקה האחרון "Evangelion" זוכה להצלחה. דרסקי מתקשר מבית החולים עם המעריצים דרך אתר הלהקה ודף הפייסבוק הרשמי שלה ושל ארגונים למלחמה בסרטן בעולם. הוא נשמע חדור מוטיבציה ולא נואש לרגע למרות התחזיות הקשות. כעבור כמה חודשים נמצא תורם.

בתחילת 2011 עובר דרסקי להשתלת מח עצם ונשאר באשפוז עוד שלושה חודשים. גופו קולט את השינוי בהדרגה ומצבו מתחיל להתייצב. הוא משחרר תמונות שלו ללא שיער אך מלא אופטימיות ומבטיח ש"בהמות`" עוד תחזור אל הבמות, עוברת עוד שנה של התאוששות , דרסקי משוחרר לביתו ונמצא בחיק משפחתו, הוא עדיין חלש ומתקשה לתפקד, אך טיפולים מסייעים מסוגים שונים מחזקים את גופו, ומעמידים אותו לאט לאט על הרגליים, לתדהמת הרופאים ולשמחת מעריצי הלהקה.

סולן "בהמות'" חוזר לבמות

ב- 2012 אדם דרסקי חוזר לעניינים ונבחר לאחת מארבעת השופטים של "דה ווייס" בפולין, מה שמזניק את האהדה אליו לשמיים. הוא לא משנה את עצמו ואת "בהמות`" בשביל "דה ווייס" אלא הופך את "דה ווייס" למטאלית כשהמתמודדים מבצעים יחד אתו ובנבחרת שלו שירים של AC/DC, מטאליקה, איירון מיידן ועוד רבים. התוכנית הופך למופע רוק ססגוני ופרוע והציבור שמחוץ לעולם המטאל שחלקו ראה בדרסקי דמות מאיימת ואפלה – נחשף בבת אחת לצד ההומוריסטי והאינטלקטואלי של הבחור. במהלך השנים הקליטה גם "בהמות`" גרסאות כיסוי לשירים של אמנים כמו דיוויד בואי וניין אינץ` ניילס.

"אויב הציבור מספר אחד"

האלבום הנוכחי של "בהמות'" נקרא "השטניים" ודרסקי הסביר בראיונות: "כל אלו שלא מבינים את השפה הבוטה שלנו בחלק מהשירים לא מבינים שאלו דימויים ספרותיים. כשאני משתמש במונח כמו 'נוצרים לאריות' אני לא באמת מתכוון לזרוק קתולים לגוב האריות, מן הסתם, אלא משתמש בדימוי מתקופת רומא העתיקה כדי לשקף איזה הלך רוח. כל אלו שראו בי 'אויב הציבור מספר אחד' בפולין לא קולטים ומזדעזעים כמו שפעם הזדעזעו מ'בלאק סבאת`' ולפני זה מ'לד זפלין'. האלבום הבא נקרא 'The Satanist', שזה כמו 'Public Enemy Number One', רק כדי להראות את האבסורד שבדבר. יחד עם זאת הטקסטים שאני כותב הם מהעמוקים ביותר והאומנותיים ביותר שיצרתי אי פעם"

האלבום יצא השנה וזינק למקום הראשון במצעד המכירות בפולין ובמזרח אירופה, זכה לעשרות מהדורות בכל העולם והודפס גם במהדורה ישראלית. הביקורות טוענות שזה אלבום המטאל הטוב של השנה. בינתיים חזקה "Behemoth" לסיבוב הופעות מרגש. לבמה עולה דרסקי בחלק מההופעות עם חולצה עליה כתוב "I Beat Cancer", ועד היום הוא מעורב בפעילויות להגברת המודעות למלחמה בסרטן וחקר המחלה. האיש שבא ממוזיקה אפילה ניצח ניצחון שכולו אור.

מכירת כרטיסים : במכירה מוקדמת: 199 ש"ח, מחיר כרטיס פלוס האלבום החדש של "בהמות`" : 229 ש"ח.