אייל גולן האנגר (צילום: שרון רביבו)
שם עם כבוד גם למי שלא חזק במזרחית. אייל גולן | צילום: שרון רביבו

אייל גולן. שם עם כבוד גם למי שלא חזק במזרחית. אין אחד במדינה שלא יכול לזמזם את "יפה שלי", "דמעות", "לב של גבר". אני מוכרחה להודות שהגעתי מלאה בסטיגמות ודעות קדומות; על הופעות מזרחית, על אייל, על הקהל, על החוסר-סטייל. אבל כשאני עושה טעות אני מודה. סטייל זה ממש לא מה שהיה חסר אתמול. ההפך הוא הנכון. חוץ מזה שכל בחור שני שם נראה כמו אחיו הקטן.

>> הערב: אייל גולן בדואט עם הראל סקעת

אנשים השקיעו את כל היום שלהם בלהתארגן לכבודו

גברברים מנומסים במיטב בגדיהם, חולצות מכופתרות, ריח של אפטרשייב אבל לא חזק מדי. נשים מתוקתקות אחת אחת- שיער, לבוש, אקססוריז, איפור, עקבים שמגיעים לי עד הברכיים (אין, אין, אין על המרוקאיות). כל הכבוד. המילים "ערסים" ו"פרחות" כבר מזמן קיבלו משמעות אחרת בעיני. לטובה, למקרה וזה לא היה ברור.

אייל גולן האנגר (צילום: שרון רביבו)
השקיעו לכבודו. אייל גולן והקהל בהאנגר 11 | צילום: שרון רביבו

ניסיתי להבדיל בין אירועים שאני הולכת אליהם על בסיס קצת יותר קבוע לבין האירוע הזה. היה נראה שאנשים השקיעו את כל היום שלהם בלהתארגן לכבודו - קנו בגדים, הלכו לספר. אולי חלק אפילו פינקו את עצמם באיזה טיפול ספא, אני לא מגזימה וגם לא אתפלא. כולם רעננים ומריחים ומתרגשים ונראים כאילו זו מינימום החתונה של בת אחותם.

כולו מותק, המאמי של המדינה

בפנים היה אפילו יותר מרשים. כולם שקטים, מנומסים, רחש הדיבור הוא נעים ויש מקום להסתובב, אף אחד לא דוחף או מתפרע. שלושה ברים באולם הקדמי, מגוון רחב של אלכוהול משובח, אני מדברת פה על דאבל אספרסו וגלן פידיך- לא איזה וודקה חרבות מבר פתוח בחתונה. אפילו היה קפה וקצת אוכל, מה שהפתיע אותי והתאים לי עד מאוד. עליתי למעלה ליציע כדי להתמקם. אמנם לקח זמן אבל מה אכפת לי, יש לי קפה ממכונה ובייגלה חם.

אייל גולן האנגר (צילום: שרון רביבו)
פרפורמר מן המוצלחים. אייל גולן בהאנגר | צילום: שרון רביבו

לבסוף זה הגיע. הוא בא. האולם מחשיך ומתחילה התרגשות אצל כולם, אפילו התאורן שהיה לידי. האשכנטוז הזה, קלטתי עליו. אינטרו מוזיקלי של כמה דקות מחמם את הקהל בזמן שהסטאר נרגע לפני עלייתו לבמה, אחרי הכל הוא הגיע ישר מצילומי העונה החדשה של התכנית שלו, שעלתה ממש רגעים לפני. הוא אפילו דיבר על זה ועל כמה זה מרגש אותו. כולו מותק, המאמי של המדינה.

קול אלוהי, לא מפספס אף תו, כל הזמן מחייך

ופרפורמר מן המוצלחים. בלי קשר לזה שיש לו קול אלוהי ושהוא לא מפספס אף תו, הוא כל הזמן מחייך, נותן לכל הנגנים על הבמה לשיר (גם לאלה מהם שלא ממש שרים), יורד לקהל, מחלק נשיקות לזקנים וחיבוקים למעושרות (כן, היא הייתה שם, ואני רק יכולה להניח שהיה לה ממש פאן). כל הזמן מתקשר. אין לו את הדיסטנס הזה שיש להרבה אמנים בארץ, הוא באמת בא כדי לעשות שמח. והוא שימח.

היו הופעות אורח שאני לא מוצאת טעם להזכיר כיוון שהן התגמדו לידו, ובטח אין טעם לציין עם איזה נגנים מעולים הוא עובד. המיטב שיש למצוא בשוק. זו באמת היתה הופעה מצויינת. גם העיקר וגם המסביב, הייתי משלמת על זה יותר מעל הפסטיגל לצורך העניין. ואייל יא חמוד, אם עד עכשיו לא ממש הייתי בעדך - אחרי אתמול קנית אותי. תבוא כל יום. אם רק היה קפה אמיתי ולא ממכונה זה ממש היה סוגר לי את הפינה להופעה הטובה של שנת 2012... בינתיים.

אייל גולן האנגר (צילום: שרון רביבו)
תבוא כל יום. אייל גולן בהאנגר | צילום: שרון רביבו

>> הפרק הראשון בעונה החדשה של "אייל גולן קורא לך"

>> נדחתה התביעה נגד שני יצהרי שעמדה על 5.5 מליון שקל