יגואר XF (צילום: אודליה כהן)
החתול משנה את את הרגלי השתייה שלו | צילום: אודליה כהן
החתול הבריטי האציל מעדכן את מחלצותיו בארץ הקודש ומתחת למעטפת המרשימה של אריסטוקרטיה בריטית ואופי סוער, ישכנו כעת בדגמי ה-XF וה-XJ של יגואר יחידות כוח חדשות, ידידותיות יותר לסביבה וכואבות פחות לכיס של בעל הממון בעת הביקור בתחנת הדלק.

החתול משנה את הרגלי השתייה שלו
בהמשך לגרסת הדיזל המעניינת והחסכונית שהושקה בשנה שעברה, מגיעים כעת שני מנועי בנזין חדשים וצנועי נפח לעומת יחידת ההנעה המטריפה אך הצמאה בדמות מנוע ה-V8 בנפח 5 ליטרים שהניע עד כה את מרבית היגוארים ויגיע מעתה רק בהזמנה מיוחדת. 

המנוע החדש הראשון שיוצע יכלול 4 צילינדרים, יהיה בנפח 2 ל' ובעזרת מגדש טורבו יפיק 240 כ"ס, ולמעשה זהו אותו מנוע אקו-בוסט בשרני המוכר לנו מדגמים של פורד, וולוו וריינג' רובר.

 המנוע השני יכלול כבר מספר צילינדרים מקובל יותר בגנטיקה של יגואר ויגיע בתצורת וי 6. הנפח יעמוד על 3 ל' ובעזרת מגדש על הוא יפיק 340 כ"ס ומומנט של כמעט 46 קג"מ.

יגואר XJ (צילום: נעם וינד)
ביגואר מצמצמים נפחים | צילום: נעם וינד

 כמו כן, את תיבת ששת ההילוכים האוטומטית תחליף תיבה חדשה מתוצרת ZF עם שמונה יחסי העברה, מספר מקובל יותר ברכבי יוקרה בעת האחרונה. למרות צמצום הנפחים, הביצועים בהחלט לא רעים ומנוע שני הליטרים יזניק את צמד החתולים למהירות תלת ספרתית תוך 7.9 שניות, תוך כדי לגימת ליטר דלק בכל 11 ק"מ.

 
לא לפספס לנה דל ריי ויגואר בקליפ ל -Burning Desire 

גרסת ה-V6 תרשום מאה קמ"ש בתוך 5.9 שניות ותדרוש ליטר של הנוזל הצהבהב, כך על פי הנתון הרשמי, בכל 10.5 ק"מ. מחיר הגרסאות החדשות של ה-XF ינוע בין 395 ל-550 אלף שקלים.

שתי פצצות לא קונבנציונליות

אמנם כמעט כל דגם של החתול הבריטי מצליח לעורר בנו ריגוש מסוים, אבל  עם כל הכבוד לגרסאות החדשות של הענקיות מבית יגואר מה שבאמת מעניין הוא שה-F טייפ עושה את דרכה לארץ וצפויה לנחות כאן, כיאה למכונית טופלס, לקראת הקיץ, לצערנו ככל הנראה בצירוף תג מחיר לא מזמין של בין 700-800 אלף שקלים. ה-F טייפ, הרודסטר שיש הרואים בה יורשת ל-E טייפ האגדית, מופיעה בחלק לא מבוטל מחלומותינו המוטוריים מאז שהושקה בתערוכת פריז האחרונה. 

יגואר F טייפ
מי לוהטת יותר - יגואר F טייפ או לנה דל ריי

עם עיצוב על-זמני שעוד לפני שהגיע רשמית לכבישים אפשר להגדירו כקלאסיקה מודרנית, הנעה אחורית ומנועי וי 6 ו-וי8 בהספקים של עד 510 כ"ס, ההמתנה לבואה בהחלט די קשה. נתמזל מזלנו שהפרזנטורית של ה-F טייפ, בדמות הזמרת לנה דל ריי החושנית, מנעימה לנו בינתיים את הזמן.

 לבד מתמונות לוהטות שלה לצד המכונית האדומה היה קשה  להתעלם גם מהקליפ החדש לשיר החדש והמשובח שלה, Burning Desire, בו היא מככבת לצד ה-F טייפ החדשה.


טריילר לסרט הקצר שרידלי סקוט מפיק בעבור יגואר 

מעבר להיותו חלק מ- Paradise, אלבומה החדש של דל ריי, השיר יופיע גם בסרט עלילתי קצר שיגואר מצלמת בימים אלה בכיכובה של ה-F טייפ החדשה ועוד כמה שמות מוכרים כמו דמיאן לואיס (כוכב הומלנד), גורדי מולה ושאנין סוסאמון הסקסית. על ההפקה אחראי לא אחר מהקולנוען האגדי רידלי סקוט (בליינד ראנר, הנוסע השמיני ועוד).

כשהסרט יגיע לרשת אנו מבטיחים לעדכן אתכם וחשוב מכך, ברגע שה-F טייפ תנחת כאן אנו נשים עליה את היד ונצא איתה לדייט סוער מבלי לחסוך מכם אף פרט. 

יגואר F טייפ
F טייפ - אנחנו בהחלט מחכים לה

>> יגואר מתכננת מתחרה לסדרה 3 של ב.מ.וו