למרות שהכחיש במסיבת העיתונאים את הטענות כי הסניף סמים בשולחן של המשלחת האיטלקית בגרין רום, דמיאנו דייוויד, סולן להקת מונסקין נציגת איטליה שזכתה הלילה באירוויזיון, יעבור בדיקת סמים בהתנדבות ברגע שינחת בחזרה באיטליה.

"אנחנו מודעים לספקולציות סביב הסרטון של הזוכים האיטלקיים באירווזיון בגרין רום מאתמול בלילה", נמסר בהצהרה רשמית שארגון ה-EBU שחרר. "הלהקה, ההנהלה וראש המשלחת הודיעו לנו שלא היו סמים בחדר הירוק והסבירו לנו כי כוס נשברה ליד שולחנם והיא פונתה על ידי הזמר. ה-EBU יכולים לאשר שנמצאה זכוכית שבורה לאחר בדיקה בזירה. אנחנו עדיין בוחנים את הצילומים בקפידה ונעדכן עם מידע נוסף בבוא העת".

עוד הארגון הודיע כי דמיאנו ביקש לעשות בדיקת סמים כבר אתמול בלילה, אך בגלל שלא התאפשר לארגן אחת כזו מעכשיו לעכשיו סוכם שהוא יבצע אותה ברגע שיחזור לביתו באיטליה.

"אני לא משתמש בסמים, לא קוקאין, בבקשה אל תגיד את זה", השיב דוד לשאלה של עיתונאי שוודי בנושא במהלך הלילה. מאוחר יותר כשנשאל על כך שוב ניסה להסביר שחבר אחר מהלהקה שבר כוס והוא התכופף לראות מה קרה. "אני יודע שזה נראה כאילו הסנפתי, אבל מעולם לא השתמשתי בקוקאין בחיים".

הלהקה האיטלקית מורכבת מארבעה חברים: דמיאנו דייוויד (סולן), ויקטוריה דה אנג'ליס (בס), איתן טורקיו (תופים) תומאס ראגי (גיטרה), מי שלטענת דייוויד שבר את הכוס. היא הגיעה למקום השני בעונה ה-11 של "X Factor" במקומית בשנת 2017, וב-7 במרץ 2021 הלהקה זכתה בקדם האיטלקי עם השיר שכל אירופה התאהבה בו.

הזכייה האחרונה של איטליה בתחרות הייתה בשנת 1990. אז היה זה הזמר טוטו קוטוניו עם השיר "Insieme", שפרגן הלילה ללהקה וכתב בעמוד הפייסבוק שלו: "אחרי 31 שנה אני יכול סוף סוף להעביר את השרביט למונסקין, שהחזירו את הטריקולור האיטלקי לזכות באירוויזיון היוקרתי. כל הכבוד, מזל טוב. יאללה איטליה!".