מבוכה בחזרות לגמר האירוויזיון היום (שבת). באחת מהחזרות האחרונות לפני גמר אירוויזיון 2024, תרגלו המנחים והמגישים בתחרות את החלק בו המדינות השונות מכריזות על הנקודות מטעם חבר השופטים. במסגרת החזרה מחליטים באופן שרירותי למי יינתנו הנקודות, רק לצורך תרגול, בלי קשר להצבעות האמת שיגיעו היום בערב. כשהגיעה תורה של המגישה הפינית, היא הייתה אמורה להעניק 12 נקודות לישראל - אך סירבה להגיד "ישראל" ואמרה "אירלנד", גם לאחר שניתנה לה הזדמנות לתקן את ה"טעות".

במצב כזה, של "מגיש סרבן", זכות הדיבור עוברת למרטין אסטרדאל, המפקח על התחרות, והוא מכריז על הנקודות שהעניקו השופטים הפיניים. "זה טוב שאנחנו עושים חזרות על הדברים האלו, לא כך?" שאל במהלך החזרה, והודיע על 12 נקודות (מדומות) לישראל. ה-EBU כרגע עוד לא הבהיר אם מדובר במחאה מצדה של הפינית או חזרה למקרה של מחאה בשידור הערב.

ייתכן כי בחירת המגישה הפינית להגיד "אירלנד" קשורה לעובדה שהמתמודדת האירית, במבי ת'אג, היא אחת המתנגדות הבולטות להשתתפות הישראלית בתחרות. במהלך החזרות שקיימה לשיר שלה, איפרה את פניה עם כתובת שמשמעותה באירית "הפסקת אש", ואתמול סיפרה שכאשר שמעה שישראל תעלה לגמר, "בכיתי יחד עם המשלחת שלי".