אין תמונה
נינט ושירי מימון בגמר העונה הראשונה של כוכב נולד

איזה כיף, כוכב נולד חזרה למסך בעונת העשור. כמה תמורות חוללה התוכנית הזו במוזיקה הישראלית כולנו כבר יודעים. אבל לא תמיד ברור מדוע יש "כוכבים נולדים" שהצליח לפרוח ויש "כוכבים" שהצליח מעט פחות או בכלל לא. מדוע הראל סקעת ושירי מימון הפגיזו בלהיטים וחרכו במות למרות שזכו "רק" במקום השני ואילו אחרים התקשו להמשיך את התהילה ולממש את ההבטחה הגדולה.

כמובן שאיש איש סיבותיו ונסיבותיו אך האם חלק מזה קשור לעובדה שחלק מבוגרי התוכנית מיהרו להוציא אלבום לא בשל? טוב יעשו מנצחי ומשתתפי כוכב נולד אם יחכו בסבלנות ,יתבגרו ויבשילו כאנשים וכיוצרים לפני שירוצו להקליט אלבום שלם של שירי בוסר פרי עטם.

לפצל את האירוויזיון ולהחזיר את פסטיבל הזמר

השבוע מתקיימת אי שם באזרבייג'ן תחרות האירוויזיון המסורתית. אני אמנם לא אוהד שרוף, אך מכיר באופן אישי כמה מכורים לעניין. בזכותם לא עוברת שנה בה אני לא עובר שטיפת מוח מרוכזת, שבסופה אני יכול לזמזם את מרבית שיריי התחרות בשפת המקור. אז נכון שאני לא מעריץ אבל ליקטתי עבורכם כמה תלונות בנושא ורעיונות לשיפור:

לפצל את התחרות לשתי תחרויות שונות - המערב אירופאית הקלאסית וזו של הגוש הסובייטי לשעבר. לא נמאס לאירופאים מההצבעות הגושיות? לא נמאס לחובבי האירוויזיון לטייל ברחבי ברית המועצות במקום לשלב מסיבות עם שופינג ברומא, פריז או מדריד?

ובישראל - מתי כבר תוחזר המסורת הנפלאה של פסטיבל זמר עברי שהזוכה בו ייצג את מדינתנו בתחרות? זה עבד עם "הללויה" ועם "אבניבי" אז למה לא להמשיך. מתי כבר הזכות לכתוב שיר לאירוויזיון תפתח בפני כל חברי אקו"ם או כל יוצר החפץ להתחרות בכתיבה או בזמרה. אם תחרות ,אז עד הסוף. והאם אפשר לארגן שוב הסכם שלום כדי שנוכל שוב לזכות במקום הראשון?

לסיכום אני רוצה לאחל בהצלחה ללהקת איזבו המדליקה שבלהקות ולהוסיף שהשיר "זמן" בעיניי ראוי למקום ראשון.

>> איזבו בחזרה הגנרלית לאירוויזיון