ארז ברזוליק (צילום: זיו שדה)
ארז ברזוליק | צילום: זיו שדה

את השיר "עיוורון" כתבתי עם מושיק קליפר, מוזיקאי צעיר ומבטיח, שיש לי הכבוד לקחת חלק באלבום הבכורה שלו, המוקלט בימים אלו בהפקתו של משה לוי.

השיר בא להזכיר לנו שדווקא היום, כששישים ושלושה אביבים מלאו למדינת ישראל, אנחנו צריכים לעמוד מול עצמנו, להישיר מבט ולהבטיח שבחוזקנו ובהצלחתנו.

לא נשכח את ניצולי השואה החיים בעוני, את עובדי הקבלן העשוקים, את הנוער שבסיכון, את הנשים הסובלות מאלימות וניצול, את חיילי צה"ל הכורעים תחת עול רגשי לא קל, את הפועלים הזרים, את המובטלים ואת החייל השבוי גלעד שליט. לא נאטום את לבנו לסבל ולא נעצום את עינינו בעיוורון.

עִוָּרוֹן

וְיוֹם אֶחָד הַהִיסְטוֹרְיָה תִּשְׁאַל, אַחֲרֵי הַרְבֵּה שָׁנִים. מַה הֵם אָמְרוּ וְאֵיךְ הֵם הָיוּ, פָּנִים אֶל פָּנִים אֶל פָּנִים.
מוּל הַצֶּדֶק שֶׁנִּשְׁחַק, מוּל הָעָוֶל הַגָּדוֹל, אֵיךְ נִשְׁמְעָה הַשְּׁתִיקָה , כְּשֶׁהָעֶצֶב כִּסָּה עַל הַכֹּל .

וְהַתְּשׁוּבוֹת יִכָּתְבוּ בַּסְּפָרִים הַגְּדוֹלִים, וְתִקְווֹת אַחֲרוֹנוֹת יֵהָפְכוּ זִכָּרוֹן. וּמֵעַל יְרַחֲפוּ שָׁמַיִם כְּחֻלִּים, מֵעַל אֶרֶץ אַחַת מֻכַּת עִוָּרוֹן.

וְיוֹם אֶחָד הַהִיסְטוֹרְיָה תִּשְׁאַל, אֵיךְ הַכֹּל נִגְמַר, עַל מַה הֵם חָלְמוּ וְהַאִם הֵם וִתְּרוּ, עוֹד לִפְנֵי שֶׁהָיָה מְאֻחָר ?.
לִפְנֵי שֶׁהַדֶּרֶךְ אָבְדָה, בְּתוֹךְ עֲרָפֶל שֶׁבָּעַר. לִפְנֵי שֶׁהָאָרֶץ חָרְדָה, מִמַּה שֶׁצּוֹפֵן הַמָּחָר.

וְהַתְּשׁוּבוֹת יִכָּתְבוּ בַּסְּפָרִים הַגְּדוֹלִים, עַל מִצְעָד הַטִּפְּשׁוּת וְגַבְהוּת שִׁכָּרוֹן. וּמֵעַל יְרַחֲפוּ שָׁמַיִם גְּדוֹלִים, מֵעַל אֶרֶץ אַחַת מֻכַּת עִוָּרוֹן.

וְיוֹם אֶחָד הַהִיסְטוֹרְיָה תֹּאמַר: יוֹם אֶחָד הָיָה היום הָאַחֲרוֹן. כָּךְ זֶה הָיָה וְכָךְ זֶה נִגְמַר, בְּאֶרֶץ אַחַת מֻכַּת עִוָּרוֹן.

>> מצעד האלבומים הישראלים האהובים בכל הזמנים