אין תמונה
"המעטפת חשובה לי כי אני מתעסקת עם סטיילינג רוב החיים". אוריין רייס

את אוריין רייס (26) אני תופס בדיוק באמצע צילומים ליחסי ציבור לקראת צאת אלבום הבכורה שלה שייצא בקרוב. "גיבשנו קונספט לתמונות של האלבום שצועק 'פאשן' והלכנו על קו ויז'ואל גדול מהחיים, כמו העיבודים", היא ממהרת להסביר. "המעטפת חשובה לי כי אני מתעסקת עם אופנה וסטיילינג רוב החיים שלי. האלמנט הגרפי הוא חלק משמעותי באלבום. המוזיקה מולידה חיים וכך גם הפרטים, שהתמזגו לאופי שלי, שהוא צבעוני ומוחצן ומאוד שונה מהסגנון שירה שלי, שבו אני דוגלת יותר במשהו נטול מניירות, אמיתי".

"אילולי", סינגל הבכורה של רייס, זכה להצלחה נאה בעיקר בקרב תושבי הדרום, שאימצו את רייס בחום. " חוויתי את הקהל במקלטים וקיבלתי חיבוק גדול בדרום וגם בשאר התחנות האזוריות בארץ", היא מספרת. "האמת היא שזה תפס אותי לא מוכנה כי זה קרה בתקופת המלחמה וההתעסקות הטבעית שלנו, האמנים, הייתה בלשמח ולפנות ישירות אל העם. השיר הגיע למקום טוב במצעדים, אולי כי המעטפת והתוכן שלו מושקעים. זה השאיר בי טעם של עוד".

"זה כמו בקאבר של טראוויס לבריטני"

אם ב"אילוליי" הבחור נוטש את אהובתו, הרי שהסינגל השני של רייס, "לחפש אהבה", שיצא לרדיו לאחרונה, מספר דווקא על הסיטואציה ההפוכה בדיוק, בו היא נוטשת אותו בעקבות חשבון נפש. "'לחפש אהבה' הוא פופ אינטליגנטי שמדבר על לצאת לחפש אהבה מהסוג שהצד השני חווה", היא מסבירה. "הניגוד בין הנטישה הכואבת למוזיקה שתהיה רעננה וללא עצב יוצרת דיסוננס יפה בעיניי. זה מזכיר לי את הפעם הראשונה ששמעתי את הגרסה של טראויס ל-"Hit me baby one more time" של בריטני, כי הרעיון זהה. יש בשיר תחושה של 'אני חייבת להציל את עצמי ולשים את עצמי לפני רגשות האשם שכרוכות בלעזוב אותך, כי אני רוצה להרגיש את התחושה הזו, של לאהוב יותר מכל דבר אחר, שאתה חווה אליי".

-איך התגובות?
"אנשים אומרים לי שהשיר מדהים ובמיוחד השילוב של כינורות רעננים לא קודרים ולא כבדים כמו שהיה אפשר לצפות. ב'בית-צבי' לימדו אותנו שזה הרבה יותר נכון לומר משהו מתוק עם מלח בפה, או משהו מלוח עם מתיקות בפה, כי זה מדגיש את הקונטראסט בצבעים שבשיר. לא רציתי להציג את זה כמשהו מתנצל, לא במילים, ולכן גם לא בעיבוד. זו זכותי לקום וללכת. לכן בחרנו לקחת את השיר למקום קצבי ומגניב. אני בונה עכשיו מופע עם יוני אמבר וישראל קימחי, שכתבו עבורי את 'אילולי' ושיר נוסף באלבום, ושם 'לחפש אהבה' יקבל נופך אקוסטי עם אופי אחר".

משתתפת עם בן-זוגה בסדרה התיעודית "חתונה ישראלית"

-היוצר המרכזי באלבום יחד איתך הוא דווקא גילי זכאי.
"גילי הוא סוג של מתנה עבורי. הכרתי אותו באולפן והיה חיבור חברי שהפך ללילות רצופים של כתיבה. הפכנו לרביעייה שכללה את אשתו ובעלי והיו שיחות לתוך הלילה ממש. זה יצר חברות אמיתית ולא רק מוזיקלית. יכולתי לחשוף בפניו את השדים ואת הפחדים שלי בטקסטים ולחנים שלא רבים שמעו. הגעתי אליו כששמע חומרים שלי באולפן והציע לי את 'לחפש אהבה'".

צד אחר של רייס הוא השתתפות יחד עם בן-זוגה מורן בסדרה התיעודית "חתונה ישראלית", שעוכבת אחרי זוגות בדרך לחופה. הסדרה שודרה בדצמבר האחרון בלויין ומיועדת לשידור בקרוב גם בערוץ 2. "במאי הסדרה טען שהסדרה מציצנית ועם הרבה צהוב שמסתכל על מוסד הנישואין מזווית אחרת", אומרת רייס. "אני ראיתי את זה בתמימות כמשהו יותר מלכותי ואצילי, לתעד סיפור אהבה ואת ההתרגשות מסביב לנוגעים בשמחה. בייחוד שהאדם לצידי הוא החבר הכי טוב שלי שמגיע מעולם המחשבים, עולם רחוק מהעולם שלי. הוא הריאלי מבינינו ואני המרחפת, חיה את הבמה. זו הסיבה שרצו לתעד אותנו בגלל הקשר המיוחד שיש בינינו. אני שמחה שיש ביקוש לראות את הסדרה גם מכאלה שראו רק הצצה באינטרנט".

"הייתי נותנת סטירה למנהל האישי שלי, אסף אטדגי"

ת.ז. אוריין רייס
מגורים:
הרצליה
פרנסה: "רק מוזיקה".
השפעות: "שרה מקלכלן, ג'ול, טורי איימוס, פאולה קול, ריי צארלס, פוסיקטדולס, ביונסה, יהודה פוליקר, רמי קליינשטיין, אביתר בנאי ודיויד ברוזה".
לנצח את השיטה: "לחשוב מחוץ לקופסה. אם לא נכנסת מהדרך הראשית תפרוץ מהחלון".
מהיום בעוד 10 שנים: "במקום טוב".
אלבום אחרון שקנית: "'אני ואת' של ארז דן".
הדבר הכי טוב שקרה למוסיקה הישראלית: "נדב ביטון, המפיק המוזיקלי שלי. כמו שהוא אומר לי תמיד החיים שלי מתחלקים לשניים, לפני שהכרתי אותו ואחרי. כבר נאמר עליו כל כך הרבה פעמים שהוא מפיק מוסיקלי דגול ,ועם זאת, לא נאמר מספיק".
למי בא לך לתת סטירה: "לאסף אטדגי, המנהל האישי שלי. משום מה נראה לי שהוא יקבל את זה בהבנה רבה. הוא יודע שזה מגיע לו".

אוריין רייס תופיע בשישי הקרוב 27.3 בצהריים ב"משאלת לב" ברמת השרון.