"אני מאוד מקווה להיות דיווה יום אחד, זו השאיפה שלי", אומרת שרי אביב. "כל החיים שרתי, רקדתי והופעתי איפה שרק יכולתי וחיכיתי לאלבום שייצא. אני מאד רוצה לעסוק בזה שנים, ודיווה היא מי שמתעסקת בתחום המוזיקה לאורך שנים ומצליחה לרגש אנשים לאורך הזמן".

אביב, 27, מוציאה היום את שיר וקליפ הבכורה שלה "תשאל", אותו הלחינה למילים של נעמה גוזלן שימקו, קצינת חינוך בשירות בתי הסוהר, שעובדת עם בני נוער בסיכון. "לשיר הזה יש משמעות עמוקה, הוא מאוד עוצמתי", אומרת אביב. "הוא מדבר על זעקה לתשומת לב ועל החשיבות בלשאול את השאלות למרות שלא תמיד יש להן תשובות. אנחנו שומעים לאחרונה על הרבה מקרים של ילדים ובני נוער שנמצאים בסיכון ואני מאוד מזדהה עם הנושא הזה, לכן גם החלטתי לבחור בו כסינגל הבכורה".

"הייתי ילדה כבדת משקל וזה הפריע לי במערכות יחסים עם בחורים"

מי שזעקה במשך שנים לתשומת לב היא אביב עצמה, שכל החיים חלמה לשיר, אבל נדחתה שוב ושוב בשל משקל עודף. לאחרונה השילה ממשקלה 70 ק"ג ונכנסה לתלם של עבודה על אלבום הבכורה שלה. בתשובה לשאלה הקבועה במדור, "למי בא לך לתת סטירה?" היא עונה: "אני יותר מאשמח לתת סטירה לכל אלו שלא נתנו לי צ'אנס בעבר להביא לידי ביטוי את הכישורים המוזיקליים שלי ושפטו אותי בגלל המראה החיצוני שלי ובגלל שסבלתי בעבר מעודף משקל. אני לא מאמינה שצרך לשפוט יכולות מוזיקליות לפי מראה".

שרי אביב 1 (צילום: גילה שוסטר)
"אני יותר מאשמח לתת סטירה לכל אלו שלא נתנו לי צ'אנס בעבר". שרי אביב | צילום: גילה שוסטר

-תסבירי.
"הייתי ילדה כבדת משקל וזה הפריע לי במערכות יחסים עם בחורים ובפן האישי תמיד בחנו אותי לפי מראה, לצערי. כשניסיתי להתקבל לראיונות עבודה שללו אותי, אני מאמינה בגלל זה. בבית הספר לא התייחסו אליי והייתי בצד של ה'לא מקובלים'. לקחתי את עצמי בידיים בגיל 18 ועשיתי שינוי. בגלל זה השיר 'תשאל' נוגע בי. השיר הוא על ילדה בסיכון ששואלת ואף אחד לא עונה לה. אמנם לא הייתי ילדה בסיכון אבל עברתי קיפוח בגלל עודף משקל".

-איך התחלת לשיר?
"מאז שאני זוכרת את עצמי תמיד רציתי להחזיק מיקרופון. אני זוכרת למשל, את מופעי הסלון הקבועים שלי, שהייתי עושה עם השירים של ריטה. בכל הזדמנות דחפתי את עצמי לתחום הזה. עד לפני שנתיים הופעתי במועדונים ובפאבים ובשלב מסוים הגעתי למסקנה שאני חייבת לצאת עם חומרים  שכתבתי והלחנתי. אחרי עבודה מאומצת של כשנתיים זה קורה ואני מאוד מאושרת".

-תפני לריטה לעשות איתה דואט?
"אני אשמח לפנות אליה אבל זה יהיה בעתיד. אם היא תסרב אז נעבור למישהו אחר".

שרי אביב 3 (צילום: גילה שוסטר)
"אשמח לפנות לריטה כדי להקליט דואט. אם היא תסרב אז נעבור למישהו אחר". שרי אביב | צילום: גילה שוסטר

-כשמתקשרים אלייך שומעים דווקא את ליידי גאגא.
"היא אייקון אבל להיות כמוה זו תהיה שאיפה גדולה מידי. אני רוצה להיות כמוה במובן של להיטים, שכל סינגל שאוציא יהיה להיט, אבל לא קריזיונרית אופנה כמוה, למרות שאני אוהבת אותה ומתחברת לשירים שלה".

"עשיתי שיר לחתונות, ללא מטרה שיווקית"

-את עומדת להוציא שיר מיוחד לחתונות.
"עשיתי את הסינגל 'מתחת לחופה', שיר שקט שמתאים לצעידה ולכניסה לחופה. כתבתי אותו כדי שייהנו איתו בחתונות ואשמח אם ישמיעו אותו בכל החתונות בקיץ 2010 בעזרת השם, ושיתחברו אליו. אין פה אגב מטרה שיווקית, אלא זה שיר שבא לי מהלב ואני אשמח שישמחו איתי".

-בין נגני להקת הליווי שלך נמנים אור וניב, בניו של חיים אוליאל.
"הגעתי אליהם דרך בעלי, שחי בעבר בשדרות. לבעלי יש עיתון בשם תצפית, מקומון של שדרות, נתיבות ואופקים. יש שם מדור מוזיקה ומשם הוא מכיר את חיים אוליאל. בכלל בשדרות כולם מכירים אחד את השני".

ת.ז. שרי אביב

מגורים: רחובות
השפעות מוזיקליות: "מאיה בוסקילה, ריטה, סלין דיון ודנה אינטרנשיונל, כולן דיוות. אני נמשכת לזמרות עם יכולות ווקאליות מדהימות, שמשדרות נשיות ועוצמה".

שרי אביב 2 (צילום: גילה שוסטר)
"השפעות מוזיקליות: מאיה בוסקילה, ריטה, סלין דיון ודנה אינטרנשיונל, כולן דיוות". שרי אביב | צילום: גילה שוסטר
לנצח את השיטה: "If you can't beat them join them. לדעתי זה רק עניין של זמן עד שמנהלי וטייקוני הרדיו ישכילו להבין, שצריך וחייבים להרחיב את החשיפה המוזיקלית של כל מיני אמנים, ובעיקר אמנים חדשים. לקחת שיר ולטחון אותו עד שאי אפשר לשמוע אותו, זה סוג של שטיפת מוח ונזק לאמן, כי ממאיסים אותו על הקהל וגם לא חושפים את המאזינים לדברים אחרים".
הצלחה מבחינתך: "שהמוזיקה שלי תיגע בהרבה אנשים ושבכל בית בישראל יתנגן הדיסק שלי וכמובן להופיע כמה שיותר".
איפה תהיי 10 שנים מהיום: "אני רק יכולה לקוות שאתפוס את מקומי במוזיקה הישראלית ואמשיך ליצור מוזיקה".
הדבר הכי טוב שקרה למוזיקה הישראלית: "שהקהל הישראלי פתוח לכל הסגנונות - היפ הופ, יוצאי 'רימון' ומוזיקה הים תיכונית, שפשוט השתלטה על כל אמצעי התקשורת האפשריים ובענק".
אלבום אחרון שקנית: "'חדשות טובות' של מירי מסיקה. אלבום מצוין".