נאור אורמיה 1 (צילום: טינה דוברובסקי)
"אני מלחין שירים דרך הפלאפון". נאור אורמייה | צילום: טינה דוברובסקי

נאור אורמיה, תלמיד תיכון בן 17, לא חלם שיום יבוא והוא יעקוף את אייל גולן ויהודה פוליקר במצעד ההשמעות של תחנות הרדיו. אבל עובדה, שיר הבכורה שלו " איפה הימים", אותו כתב והלחין בעצמו, זינק היישר לצמרת המצעד, ובמקביל נכנס הקליפ שלו לפלייליסט של ערוץ 24.

"קודם כל זה מביך כי אתה לא יודע איך להתמודד עם זה", אומר אורמיה. "אני עדיין לא מעכל את מה שקורה מסביבי. אייל גולן הוא ליגת-על ולהיות איתו בכלל באותה נשימה או רשימה זה דבר שאי אפשר לתאר. השוו אותי כבר לזמרים הגדולים כמו אייל גולן, עופר לוי וקובי פרץ. אני לא מתיימר להיות אף אחד מהשמות הענקיים האלו. אני רוצה להיות אני עצמי ולהביא את האמת שלי בשירים. אם מזכירים אותי עם השמות האלו בנשימה אחת אז זו המחמאה הכי גדולה מבחינתי".

"גם אני עברתי פרידה"

אורמיה שמגדיר את עצמו "דתי לייט" כתב את השיר "איפה הימים" בעקבות פרידה של חבר טוב, אבל לא חשב שהשיר יהפוך ללהיט. ""חבר שאל אותי כל הזמן  'מה יהיה עם כל הצחוקים שהיו לו עם החבר'ה באותם ימים', ודרכו נכתב השיר. כתבתי את  מה שהרגשתי, כי יחד עם הפרידה שלו גם אני עברתי פרידה", הוא נזכר.

"כשהחבר קרא את השיר הוא אמר לי שאת כל הרגשות שלו סידרתי בשני בתים ופזמון. לא חשבתי שזה יהפוך ללהיט, אבל תמיר צור שעיבד את השיר, אמר לי שזה להיט וכנראה שהוא צדק. השיר נשאר כמו שהוא, לא שינו אותו וברוך השם הוא מצליח ואני אומר לאלוהים כל יום תודה".

-מה סוד ההצלחה שלו לפי דעתך?
"הוא מדבר לכולם. יש לו מילים שיכולות לגעת בכל אחד והוא מדבר בנימה אישית. דרך השיר אתה פונה לבחורה והוא בא מהנשנה ומהבטן שלי וזה מה שתפס אנשים".

-מה התגובה הכי מרגשת שקיבלת עליו עד עכשיו?
"אישה מבוגרת כתבה לי 'אתה לא מבין לאיזה רמת התרגשות השיר שלך הביא אותי. זה מזכיר לי את בעלי וזה אחד השירים הכי מדהימים שנכתבו'. האישה הזו הגיבה לשיר בפייסבוק דרך הנכד שלה וזה ריגש אותי ברמות שלא תיארתי".

"המוזיקה הים תיכונית היא גאונית, לא רדודה"

-מלבד תיפוף על דרבוקה אתה לא מנגן באף כלי. איך אתה כותב שירים?
"כשאני כותב, המוזיקה והמילים באות יחד. אני לא מנגן אבל אני מלחין שירים דרך הפלאפון. אני שר את השירים ומקליט אותם בפלאפון. תודה שזה ייחודי".

-אתה משייך את עצמך לז'אנר הים תיכוני. למה בעצם ומה יש לך לומר על  הביקורת שיש היום על מוזיקה ים תיכונית כמו מילים רדודות שנכתבות במינימום מאמץ.
"אני גאה להיות שייך לסגנון הזה. אני מחובר ושואף אליו. יש מי שיקרא לזה רדידות אני קורא לזה גאונות. ברגע שאתה שומע שיר ואתה ממלמל אותו שוב ושוב יש סיבה שהשיר מדבר אליך. אם אתה שומע את אותן מילים 'רדודות' במירכאות אתה הופך להיות אדם אחר. זה הגרעין של המוזיקה. שירים מחזירים אותך לתקופות ובונים לך מצבי רוח. 'איפה הימים' הוא שיר עם מילים יותר עמוקות. כשאני כותב שיר אני יודע שיש מילים פחות גבוהות ואני הולך עם האמת שלי גם אם זה רדוד. אם כייף לי לשיר אני שלם עם זה".

"יותר חשוב שהחברה תאהב אותי מאת השירים שלי"

-יש כבר מעריצות?
"האמת שיש ואני אוהב את כולן. הן מאד מפרגנות ואוהבות וזה הכי הדדי שיש. אני לא שולל קשר עם מעריצה. אני פתוח להצעות".

-אז איך היא צריכה להיות?
"חשוב שתהיה לה נשמה טובה. מראה חיצוני זה לא הכי מרכזי אלא הפנימיות היא המטרה. שתהיה בן אדם טוב וילדה טובה וחכמה".

-ושתאהב את השירים שלך כמובן, לא?
"היא יכולה לא לאהוב את השירים שלי אבל שתאהב אותי, זה יותר חשוב".

ת.ז. נאור אורמיה

מגורים: ראשון לציון
פרנסה: "עבדתי כמלצר מזמר ,וכיום אני עובד כדרבוקיסט באירועים".
השפעות מוזיקליות: "גדלתי בבית מצרי, כך שהושפעתי הרבה ממוזיקה מצרית, מזמרים כמו אום כולתום ופריד אל-אטרש. ההשפעה העיקרית היא מהמוזיקה הים תיכונית בארץ. מצד שני אני מאוד מושפע ממוזיקת נשמה ומוזיקה שחורה ומזמרים כמו אלביס פרסלי, ארית'ה פרנקלין, ריי צ'רלס ומייקל ג'קסון".

נאור אורמייה 2 (צילום: טינה דוברובסקי)
"אני לא שולל קשר עם מעריצה. אני פתוח להצעות". נאור אורמייה | צילום: טינה דוברובסקי
לנצח ת'שיטה: "קודם כל להאמין בקדוש ברוך הוא ולהאמין בעצמך. בנוסף חייבים להוסיף את הנחישות, ההתמדה, המוטיבציה והאהבה לעשייה. זה לא עניין של שיטה זה עניין של אמונה ואהבה למה שאתה עושה ולעשות זאת מהבטן ומהנשמה".
הצלחה מבחינתך: "לשמח ולרגש כמה שיותר אנשים ולהגיע לליבם. אומרים ששירים מחזירים אותך לתקופות שונות, ובונים לך מצבי רוח שונים וזוהי בדיוק המטרה שלי, שאנשים ישמחו, יתרגשו, יתגעגעו ויאהבו עם שיריי. וכמובן לראות את סבי וסבתי מחייכים שאני שר זוהי ההצלחה הגדולה ביותר".
בעוד 10 שנים: "ממשיך ליצור ולשיר וליהנות ממה שאני עושה".
אלבום אחרון שקנית: " Michael Jackson – "This is it
הדבר הכי טוב שקרה למוזיקה הישראלית בשנים האחרונות: "העלייה בהערכה ובהכרה של המוזיקה הים תיכונית בארץ, והגלים שמכה אותו ז'אנר שאני גאה להשתייך אליו".
למי בא לך לתת סטירה: "לאנשים שלא מאמינים בעצמם ובחלומות שלהם".

נאור אורמייה בפייסבוק