אין תמונה
" שיר טוב אבל הופעה חלשה". דנה אינטרנשיונל בצילום מסך מערוץ 1

הבנו שערוץ 1 לא טוב בשום דבר, אבל להתלונן על איכות הסאונד הגרועה של הערוץ זו לא חוכמה, אז נתחיל במשהו חיובי - הקדם אירוויזיון היה קצר. חגיגת הפייטים והזמרה בראשון לציון הסתיימה בניצחונה, הצפוי להפליא, של דנה אינטרנשיונל וסיים את מה שלדעתי יכול להיות מוכתר כאירוע המביך ביותר של השנה אם לא של העשור.

כל מה שהיה בקדם האירוויזיון היה רע, אפילו רע מאוד. החל מנקודות השיפוט ההזויות שהביאו את אחד מרגעי הטלוויזיה הטובים/גרועים בישראל כששגיב פרידמן ענטז בעוד שרל'ה שרון שפשוט לא הפסיקה לשיר, דרך ההפקה הזולה וחסרת הארגון בישראל ועד לאקי אבני אחד ופנינה רוזנבלום אחת יותר מידי.

"חסרי חיים שתקועים עם הכלב או התינוק"

סגנון ה"מחוברים" שהעניקו אנשי הערוץ הראשון לקטעים שקדמו לשירים היה נחמד אבל משום מה הציג את כל המועמדים כחסרי חיים שתקועים בבית ומדברים לעצמם ו/או לכלבים, תינוקות או סתם לדשא של השכן. אבל אם נניח לזה ולעובדה שהטקס היה נראה כאילו מתנ"ס חביבה ארגן אותו, השירים שנבחרו על ידי הוועדה נעו בין חביבים פלוס למביכים ביותר.

בשמלת כלה שהתפוצצה, עלתה עדי כהן על הבמה עם חיקוי לא מוצלח למאיה בוסקילה, מרפסת לא פחות מרשימה מזו של שירי מימון ב-2004 ועם שיר שנשמע כאילו נכתב באופן מושלם לאירוויזיון של 1972. להקת Knob שהגיעו עם המון תמיכה מהקהל ומהרשת, עלתה עם שיר לא מספיק מעובד והופעה קצת מגושמת לשיר שיכול היה להיות מצוין וחן אהרוני, שבחר בחליפת חלל מטופשת סטייל שי גבסו בגמר בניצנים, הוכיח שהבחור קפץ הרבה מעל הפופיק כשחשב ללכת לאירוויזיון השנה.

"המרפסת של עידית הלוי היתה גדולה מדי"

עידית הלוי הגיעה עם מקבץ של מילים חסרות קשר, לחן בנאלי ומשעמם שכל מה שהחזיק לאורך השיר הוא המרפסת הגדולה מידי של הזמרת. התקווה 6 ניסו בתמימות/ טפשות להביא את סגנון הרגאי שמעולם לא הופיע על במות האירוויזיון ונתנו הופעה שנראתה כחלק משידור באולפן השקוף של ערוץ 24 בנתניה. ניקי גולדשטיין הגיע מיד אחרי תחרות כישרונות בבר האויטה בתל אביב והשיר של מיכאל ושמרית גריילסאמר היה תקלה טכנית בשידור מאחר ופתאום התאחדו שידורי הערוץ הראשון עם שידורי כוכב נולד הארמני.

אבל היו כמה הפתעות משמחות בקדם המביך. סיוון הצליחה לכבוש את הבמה עם קול עוצמתי ונוכחות במה מצויינת. אמנם השיר היה קצת אפל לטעמי אבל סיון הוכיחה שהיא זמרת בזכות ולא בחסד משפחת תאקט, וכרמל אקמן הוכיחה שהשנים עשו לה רק טוב כשהיא באה עם שיר קאנטרי אמריקאי קטן ויפה, אך לא נסלח לה על התלבושת שדורשת דו"ח כבד ממשטרת האופנה.

"זה נראה כאילו דנה ידעה שתנצח"

בואו נודה באמת. קדם האירוויזיון היה דמוקרטי ונתון לבחירת הקהל כמו שהציבור בלוב בחר בקדאפי כל פעם שהיו בחירות. הזוכה דנה, כפרה עליה, אינטרנשיונל, עלתה לבמה בשמלה לבנה עם שיר טוב אך עם הופעה חלשה שהוכיחה כי היא ידעה שתנצח את הקדם אפילו אם תעלה לבמה ותדקלם את "לכל איש יש שם".

לאורך כל השידור, אקי אבני נראה כאילו הגיע לשם בטעות, לא הבין לאן הוא נכנס והפגין התלהבות מוגזמת מידי. לעומתו, שירי מימון הייתה האור של המשדר והייתה מהממת כהרגלה והחזיקה את השידור בידיה. אבל הכוכבת האמיתית של המשדר הייתה לוסי אהריש ב"גרין רום". לוסי הוכיחה בצורה מופלאה כי היא המגישה הכי מעצבנת שהופיעה בטלוויזיה אי פעם ושהניסיונות שלה להיות שנונה ומצחיקה עלו בתוהו.

"כאילו שנדליר התפרק על פנינה רוזנבלום"

רגע השיא נרשם כשפנינה רוזנבלום (אלוהים אדירים, לא אישן עכשיו חודש) עלתה לבמה בשמלת זהב כאילו שנדליר התפרק עליה והחלה לשיר בפלייבק שלא התאים לשפתיה ואף יצאה בריקוד קוגרי קטנטן עם רקדן צעיר ממנה בכמה עשורים.

בשורה התחתונה, צדקתי בהימור שלי, היו יותר מ-40 תקלות במהלך השידור בערוץ 1. אבל אתם יודעים מה, טוב שיש משהו אחד קבוע במדינה הזאת. נתראה בגרמניה.

>> השירים החדשים של חיים משה, נתי לוי ואבנר דן