בצדק או שלא, חתונה הפכה לאחד האירועים החברתיים הנפוצים והמקובלים ביותר בחברה הישראלית. עבור צעירים ומבוגרים כאחד, הסיכוי למצוא את עצמם מפזזים על רחבת הריקודים עם כוס משקה בחתונה של חבר או קרוב, גדול בהרבה מאשר להתפס במסיבה אקראית במועדון וכך הפכה החתונה לצורת בילוי נפוצה במיוחד בקרב הישראלים. בדיוק בגלל זה, רבים מוכנים להשקיע כסף רב, כמו גם זמן ומחשבה בשעות שמגיעות אחרי שבירת הכוס, ולתכנן בנוסף לטקס מרגש גם מסיבה בלתי נשכחת.

אז איך באמת מרימים מסיבת חתונה שאנשים ידברו עליה שנים? ישבנו לשיחה עם ישראל קמחי, די ג׳יי חתונות מנוסה ומבוקש עם רזומה של אלפי חתונות מאחוריו, שבין היתר קמחי תקלט גם בחתונות העונה הראשונה של תוכנית הריאליטי ״חתונה ממבט ראשון”, ובקרוב יופיע גם בעונתה השניה בקשת 12.

אין חדש תחת השמש

“אני חושב שהטעות הראשונה של זוגות היא לנסות להמציא את הגלגל מחדש. יש איזה טרנד כזה של לחפש תמיד לחדש ־ אני חושב שזה מתכון לכישלון", אומר קמחי. "כמו בכל תחום, האיזון בסופו של יום מנצח את הקיצון. די ג׳יי חתונות בהחלט חייב לדעת לקיים את הבקשות של הזוג והרצון שלהם לייצר משהו ייחודי בחתונה, אבל בשביל שתהיה רחבת ריקודים מלאה ושמחה, הוא חייב לתת גם לקהל את המקום להחליט מה הוא אוהב".

קמחי מסביר שבחתונה קודם כל, צריך לקחת את הקהל למקום הבטוח שלו. "אין מה לעשות, רובנו אנשי מיינסטרים ובפרט כשמדובר במוזיקה לריקודים. אנחנו אוהבים להגיע לחתונה ולשמוע להיטים ברחבה, לא באמת משנה מאיזו תקופה, העיקר שמה שמתנגן יהיה מוכר לאוזן ורצוי שגם השפתיים יוכלו לשיר. התחכמות מוזיקלית מיותרת יכולה לדכא את הקהל. המקום הבטוח אומר להתחיל ולנגן לקהל את מה שהוא אוהב. משם, אחרי שנתתי להם את הביטחון להגיע לרחבה אני יכול ״לצאת לטיולים״ ולתת נגיעות יותר מיוחדות שישאירו חותם על כל חתונה שבה אני מנגן. היחס בין המיינסטרים לבין יציאות מגניבות ופחות מוכרות משתנה מחתונה לחתונה בהתאם לזרימת הקהל״.

כמו כל די ג'יי טוב, גם לקמחי יש את הסגנון הייחודי שלו והנגיעות המיוחדות שהוא מביא איתו: "אני מביא לרחבה גרסאות שלא שומעים ברדיו, מנגן סגנונות מוסיקה פחות מושמעים מרחבי העולם, כמו אירי, בלקני, צועני ערבי ואפילו הודי", הוא מפרט, "בחתונה אפשר לנגן הכל, כל עוד הדי ג׳יי מרגיש את את הקהל בכל רגע נתון". 

קמחי עצמו ידוע כדי ג'יי מתופף, והוא מאוד נהנה להסביר את המונח למי שלא מכיר: "אני דואג להביא את הייחודיות שלי בנגינה על מכונות תופים וכלי הקשה, תוך כדי תקלוט. אני אוהב את היכולת שיש לי לגרום לכל שיר להישמע קצת שונה בכל ערב מחדש. כשהקהל רואה ושומע אותי מנגן לייב, כאן ועכשיו, זה לגמרי מייצר דרייב ואנרגיה שעוזרים לי להטריף את הרחבה״.

 

די ג׳יי, לא יס-מן

טעות נוספת הנפוצה בקרב זוגות מתחתנים עליה מצביע קמחי היא הניסיון לתכנן כל רגע על הרחבה ולקבוע אותו מראש. “אי אפשר לנהל את הדי ג׳יי ברמה של וטו על שירים וסגנונות, או לתת לו רשימה של 100 שירים שאותם אתם רוצים שינגן ולבקש ממנו לנגן טראנס ב- 22:00 ובסוף גם לצפות שתהיה לכם חתונה מטורפת שאיש עוד לא חווה", הוא אומר.

החוויה של ישראל קמחי כדי ג׳יי של התכנית "חתונה ממבט ראשון" הייתה גם הזדמנות מושלמת לבדוק האם האסטרטגיה שלו לחתונה מוצלחת אכן נכונה. הוא מספר כי הדבר הראשון שחשב עליו כשנבחר לנגן בתכנית היה שסופסוף תהיה לו תשובה לשאלה האם די ג׳יי חתונות טוב באמת יודע מה הרחבה צריכה מבלי לקיים שום שיחה עם הזוג לפני או שאכן יש צורך לשבת עם הזוג לפני בכדי להבין מי הם האורחים בחתונה.


"ההשתתפות בתכנית נתנה לי אפשרות להגיע לחתונה, מבלי להכיר את החתן והכלה, בידיעה שאין לך מושג מי האורחים ואתה חייב להרים שם מסיבה מעולה", מסביר קמחי, "היה לי ממש כיף לראות איך בלי שום שיחה עם זוג וללא שום רקע על החברים והמשפחה, הניסיון והיכולת שלי לקרוא קהל הרימו את הרחבה ויצרו מסיבת חתונה מעולה".

אנחנו לגמרי מרימים לישראל קמחי וממליצים לכם לבקר באתר הבית שלו >>