רונה קינן, עטיפת אלבום (צילום: עמית ישראלי)
רונה קינן, "המראות ונחיתות" | צילום: עמית ישראלי

היוצרת והזמרת רונה קינן ממשיכה במסלול ההצלחה שלה. פחות משנתיים אחרי שזכתה בפרס אקו"ם ונבחרה ל"זמרת השנה" במצעד גלגלצ על אלבומה הקודם "מכתבים ליואל", היא מוציאה את אלבומה הרביעי "המראות ונחיתות", שמעיד על כיוון בהיר יותר בשירים שהיא כותבת ובקריירה שלה.

עד כה יצא מהאלבום כסינגל שיר הנושא המצוין "המראות ונחיתות", וכעת אנו משמיעים לכם מתוך האלבום ארבעה שירים נוספים, אותם בחרה רונה קינן בעצמה: "עטלפים עפים נמוך", "הפרש המהורהר", "מעשנים בשרשרת" ו"זמן פציעות".

עטלפים עפים נמוך

מעשנים בשרשרת

הפרש המהורהר

זמן פציעות

האלבום המלא "המראות ונחיתות" כולל 13 שירים שכתבה רונה קינן במהלך השנתיים האחרונות, בהפקה מוזיקלית של יזהר אשדות. הוא הוקלט באולפני ברדו ברמת גן בהשתתפות המוזיקאים ערן ויץ, עדי רנרט, יובל שפריר, יהוא ירון, אסף תלמודי ודויד פרץ.

האלבום רואה אור במהדורה רגילה ובמהדורה מיוחדת, היוצאת במספר מוגבל של עותקים וכוללת חוברת מהודרת ושישה שירים נוספים: "סיטואציה" עם ברי סחרוף - מתוך האלבום "פעמון" של עדי רנרט. "בדרך הביתה" - גרסת כיסוי ללהקת "השמחות", ושיר הנושא מתוך הסדרה התיעודית של תומר הימן, לראשונה על גבי אלבום. "רגע" עם יזהר אשדות - מתוך הופעה חגיגית של יזהר אשדות באמפי שוני, לראשונה על גבי אלבום. "בס בבלון" - מתוך אלבום הגרסאות למאיר אריאל "רישומי פחם בצבע". "שוב לבד" עם פיטר רוט - מתוך "פיטר רוט שר צ'יזיק" ו"סוף העונה" - מתוך הפרויקט "עבודה עברית 2".

לרגל צאת האלבום תצא רונה קינן לסיבוב הופעות חדש עם הלהקה המלווה אותה. שתי ההופעות הראשונות יערכו במועדון זאפה בתל אביב, ביום שישי 15.7.11 עם גידי גוב כאורח, ולמחרת, במואי שבת 16.7.11 עם ברי סחרוף כאורח.