עריכת וידיאו: רועי שאלתיאל. צילום: שרון רביבו

שרית חדד הוכתרה לתואר "זמרת השנה", במצעד השנתי של ישראל - ערוץ 24, התחנות האיזוריות ו-mako. חדד זכתה בתואר "זמרת השנה" ברוב גדול של הצבעות הקהל מול המתחרות שהתמודדו מולה.

בראיון מיוחד מסכמת שרית חדד את השנה שעברה עליה, עם האלבום "ימים של שמחה" והופעות גדולות, כמו זו שהתקיימה השנה בהיכל נוקיה, שם חשפה את השיר "געגועים", שנכתב לזכר אביה ז"ל, שאת יצירתו היא משחזרת.

עוד אומרת חדד שיש לה עדיין את הרעב לעבוד קשה ולשמח אנשים, אבל שהיא לא צריכה לעבוד קשה יותר כדי לזכות באהבת הקהל. חדד טוענת שהיא לא נמצאת בתחרות עם שום זמרת אחרת, מסבירה שגם כאשר היא מובילה מגמות במוזיקה הים תיכונית היא פועלת מתוך אינטואיציה, מספרת על מופע חדש לילדים ומבטיחה שכאשר יהיו לה ילדים משלה כולם יידעו מזה.

>> למצעד השנתי של ישראל - דירוג השירים

>> לראיון עם זמר השנה - אייל גולן

>> לראיון עם הרכב השנה - "הפרויקט של רביבו"

>> לראיון עם "פריצת השנה" - איזי

שרית חדד בראיון סיכום שנה
"השנה נחשפתי כשרית הבן אדם, שיודעת לחבק וגם להרים את הקול"

הראיון המלא עם שרית חדד

-שרית חדד, ברכות על הזכייה ב"זמרת השנה".
"איזה כיף! אני מרגישה טוב, מבסוטית. עם עבודה קשה מגיעים לתוצאות. אני אוהבת לעבוד קשה. והשנה הזו היתה מאוד אינטנסיבית. גם צילמנו את העונה של "דה ווייס" וגם הוצאתי את האלבום החדש שלי חלק א' וגם הופעות בארץ ובחו"ל ומלא דברים טובים".

-מה עשית השנה שהיה מיוחד וגרם לקהל לבחור בך?
"בתוכנית 'דה ווייס' אנשים זכו להכיר את שרית האדם ולא רק הזמרת, גם האלבום שהקלטתי שירים שאנשים התברו אליהם, ואני שומעת תגובות טובות ברחוב. כל הדברים האלה יחד גרמו לי לזכות בתואר הזה השנה".

-זכית כבר הרבה פעמים בתואר הזה. נראה שהשנה התחושה שלך יוצאת דופן.
"נכון, כי שום דבר לא מובן מאליו. כיף גדול לזכות כי עבדתי די קשה, ולקבל את התואר הזה זה כבוד גדול בשבילי, כי זה לא מובן מאליו".

-פעם היה ברור שיש את שרית חדד ואת כל השאר. השנה התחרות היתה קשה יותר?
"אני לא מרגישה שאני מתחרה. באמת שלא. אני עושה מוזיקה, שזה מה שאני הכי אוהבת בעולם, ולא ממקום של תחרות. אני עושה מוזיקה בכיף".

-היתה שנה ממש טובה לזמרות, הרבה היו חזקות השנה, ובכל זאת את זכית.
"למה בכל זאת? תשמע, אני עושה מוזיקה ממקום של אהבה ולא ממקום של תחרות. זה כאילו מרגיש לי... כיף".

-את מרגישה שאת צריכה לעבוד היום יותר קשה כדי לזכות באהבת הקהל?
"לא. אני פשוט עושה את מה שאני יודעת לעשות - לשיר, לשמח, לרגש, זה בעיקר. אני לא מנסה להיות מישהו אחר או משהו אחר, אני פשוט עושה את מה שאני עושה הכי טוב שאני יכולה".

-את אומרת שנחשפת השנה כשרית הבן אדם.
"כן, זה הרגיש לי טבעי. כי עד היום לא היתה לי הזדמנות לחשוף את שרית האדם, כי בדרך כלל זה ראיונות קצרים והופעות, ובטלוויזיה יצא לי להראות את הצד האנושי שבי, את שרית המחבקת, שרית שמרימה את הקול כשצריך להרים את הקול".

"הנרי כתב את מה שאני רציתי להגיד לאבי ז"ל"

-שרת השנה בהופעה בהיכל נוקיה את "געגועים", שכתב הנרי.
"זה שיר מאוד אישי, שיר שנכתב על אבי, זכרונו לברכה. הנרי ואני חברים כל כך טובים. בילינו כל כך הרבה בשנתיים האחרונות, שפשוט הוא כתב את מה שאני רציתי להגיד לאבי זכרונו לברכה, הגעגוע העמוק שיש לי אליו. זה סוג של סגירת מעגל כזה".

-ההופעה ההיא, עם ניקוס ורטיס, היתה אירוע השיא של השנה מבחינתך?
"קשה לי לענות על זה, כי כל הופעה מבחינתי זו הופעה מיוחדת. יש לי הרבה רגעים מהשנה הזו שארצה לקחת איתי הלאה, קשה לי להצביע רק על אחד מהם".

-במה האלבום "ימים של שמחה" שונה מהקודמים?
"כל אלבום הוא שונה, השירים, היוצרים. יצא לי לשתף פעולה עם דקלה המוכשרת שכתבה לי חמישה שירים ועם הנרי שלי שאי אפשר בלעדיו. ועם רן שם טוב שזו פעם ראשונה ששיתפנו פעולה, עם אופיר כהן, ורמי לב שבפעם הראשונה כתב לי שיר. כל הזמן מתווספים כותבים חדשים".

-באלבום הזה נגעת בכמה סגנונות.
"אני נוגעת בכל הדברים שהם אני - מוזיקה מזרחית, ערבית, פופ, בלקנית, דיסקו, שירי אהבה, שירי תפילה. אני אוהבת הרב סגנונות ואוהבת לגוון, כזו אני, הכל מהכל כזה".

-את מצליחה להוביל מגמות במוזיקה הים תיכונית, למשל במה שנוגע למוזיקה הערבית עם הנרי.
"הצורך שלי הוא לעשות משהו שאני אוהבת. לאחרונה אני מאוד מחוברת למוזיקה הערבית ומאזינה הרבה לזמרים כמו אליסיה ועומר דיאב, אז יש באלבום הזה השפעות ערביות בשירים מסוימים. אתה יודע, כל פעם אני נוגעת בכל מיני סגנונות. אני לא חושבת על להוביל מגמות ודברים כאלה. אבי גואטה המנהל שלי ואני הולכים לפי האינטואיציה שלנו, ואין לנו כזו אסטרטגיה. מה שמרגיש לנו טוב בלב אנחנו מקליטים ומוציאים בלי לחשוב כל כך הרבה".

-אחרי קריירה ארוכה עם הצלחות והישגים לאורך שנים, מאיפה הדרייב להמשיך?
"אני מרגישה עדיין את הרעב הזה. יש לי תשוקה למוזיקה. זה חלק בלתי נפרד ממני המוזיקה, אני לא רואה את עצמי משהו אחר. קשה לי לחשוב על משהו אחר. המוזיקה מחייה אותי ואני עדיין מרגישה רעבה. ואני לא מתעייפת".

-עם כל כך הרבה להיטים, איך את מחליטה מה להכניס להופעות?
"יש לי צרות של עשירים בנוגע לבחירת השירים. אני מנסה להכניס להופעה שירים שלא ביצעתי שנים, לחדש אותם. פשוט מרגישים את זה. מה שעושה כיף בלב ומה שנכון לאותה תקופה. גם הקהל מבקש ממני לשלב שירים ישנים, אז אני מקשיבה להם לפעמים ומגוונת".

מופע חדש לילדים

-ועכשיו יש לך מופע חדש, שמיועד לילדים.
מופע חד פעמי שיתקיים ב-24 בספטמבר, בעזרת השם, בפסטיבל שירי ילדים בחולון. אני מחדשת שם קלאסיקות של שירי ילדים. חשוב לי לציין שזה מופע חד פעמי והולך להיות מאוד מרגש. יצא לי בעבר לצלם די.וי.די לילדים, את 'נסיכה של שמחה', אז יש לי ניסיון, אני גם דודה מגיל שנתיים, אז אני יודעת מה זה ילדים".

-ומתי יהיו לך ילדים משלך? בשנה הקרובה?
"(צוחקת) בעזרת השם, כשזה יקרה כולם יידעו".

-את כבר חושבת על השנה הבאה?
"חלק ב' של האלבום 'ימים של שמחה' אמור לצאת בעזרת השם אחרי החגים. יש שירים חדשים והוא לא יכלול את 'כמה כמה' ועוד שירים שיצאו ולא נכללו בדיסק האחרון. יש עוד כמה תכנונים לשנה הקרובה. עוד עונה של 'דה ווייס', בעזרת השם".

-הקהל שבחר בך נתן לך מתנה ליום ההולדת המתקרב.
"אני רוצה להגיד לקהל תודה רבה על הבחירה בי כזמרת השנה. זו מתנה נהדרת ליום ההולדת שלי, להתחיל איתה את השנה החדשה. אני מאחלת לכולם שנה טובה עם הרבה בריאות ושמחה והרבה ימים של שמחה".

>> למצעד השנתי של ישראל - דירוג השירים

>> לראיון עם זמר השנה - אייל גולן

>> לראיון עם הרכב השנה - "הפרויקט של רביבו"

>> לראיון עם "פריצת השנה" - איזי

>> האלבומים שיעשו לכם את החגים - חלק א'

>> האלבומים שיעשו לכם את החגים - חלק ב'