אוהד שרגאי הוא לא רק אחד מהמתמודדים הבולטים ב"הכוכב הבא לאירוויזיון 2020" (הערב ב-21:15, קשת 12), אלא גם כאחד האמנים המוערכים בישראל. חבר ההרכב המוערך עילי בוטנר וילדי החוץ, כבש את מצעדי ההשמעות ובשנה שעברה, גם את בימת האירוויזיון כשהיה שותף לכתיבת "Home", השיר אותו ביצע קובי מרימי בתחרות האירופית שהתקיימה בתל-אביב.

החוויה באירוויזיון האחרון החייתה את חלום הילדות של שרגאי - לייצג את ישראל על הבמה הגדולה בעולם. הביצוע השקט שלו עם הפסנתר ל"I Wanna Dance With Somebody", גרם לו לצלוח בקלות את מבחן המסך. מאז, הציג רפרטואר מרשים של ביצועים שמראים שמדובר באחד הזמרים הוורסטילים ביותר בתחרות. תפסנו את שרגאי לשיחה קצרה כדי לדעת איזה שירים עושים לו את זה במיוחד.

השיר שמעלה חיוך: ריטה - "בגידה"

באופן אירוני, בחר שרגאי בסינגל הבכורה של ריטה, אחת הזמרות הגדולות שהיו בישראל כשיר שגורם לו לחייך. "זה שיר שיישר מעלה אצלי חיוך גדול", סיפר שרגאי. באופן אישי, אנחנו לא רואים את השיר שכולל שורה כמו "עופות טורפים בי ואין גם הלילה מקלט או חבר לצידי", ככזה שמעלה חיוך, אבל למדנו כבר שאוהד הוא יחיד ומיוחד.

 

 

שיר שגורם לבכות: Antony and the Johnsons - "Hope There's Someone"

"נחשפתי לשיר השיר בפעם ראשונה בתקופה שאחרי הצבא, אז הייתי בדיכאון עמוק. שמעתי אותו ואמרתי לעצמי 'מה זה הקול המוזר הזה'"' מספר שרגאי על השיר שליווה אותו בתקופה הקשה. "זו הייתה תקופה כל-כך שחורה בחיים שלי ורציתי שמשהו יציל אותי. הקול המלאכי של אנת'וני (טרנסג'נדר שכיום נקראת אנוני) נשמע כמו הנפש הפצועה שלי שזועקת את השיר. הוא ליווה אותי בתקופה הקשה הזו והוא תמיד מחזיר אותי לשם".

 

 

שיר שמזכיר בית: עופרה חזה - "בית חם"

המתמודד המוכשר שגדל באייטיז סיפר כי למרות שאחיותיו היו במחנות שונים, סירב לקחת צד בקרב המוזיקלי הגדול של העשור בין עופרה חזה לירדנה ארזי. "אחות אחת שלי אהבה את עופרה והשנייה את ירדנה . אני מזל מאזניים ואהבתי את שניהן", סיפר ודאג מיד לאזן, "אני רק אציין שהקסטה 'נשמה צוענית' של ירדנה הייתה איתי בכל מקום. הייתי הולך לגן איתה".

שיר שעושה חשק לרקוד: Whitney Houston - "I Wanna Dance With Someboody"

כן, השיר שגורם שרגאי להזיז את האגן ולרקוד הוא אותו שיר שביצע במבחן המסך המרגש שלו. "הטקסט של השיר הזה כולו מלא בעצב ובדידות", סיפר שרגאי והוסיף, "אבל כל ההפקה נורא מרימה ומשמחת. זה שיר שעושה לי חשק לזוז כבר מהפתיחה". פייר? קשה להישאר אדישים ללהיט המרים של אחת הזמרות הגדולות אי פעם.

 

שיר שלא יוצא מהראש - "Baby Shark"

מסתבר שגם שרגאי התמכר ללהיט הגדול בעולם בזמן האחרון, והוא ממש ממש לא אוהב את זה. "זה השיר הכי חופר בעולם! הוא פשוט נתקע", אמר המתמודד ודרש לעשות צדק עם נפגעי בייבי שארק. "צריך להעמיד לדין את המשפחה הקוריאנית הזו. הם נהיו עשירים, אז צריך להגיש תביעה ייצוגית נגדם כדי שישלמו על כמה שזה מתנגן אצלי בראש".