גל מוג׳ה

Iron Sky" by Paolo Nuti"

דניאל וולף הוא במאי קליפים (וסרטים) בריטי בעל יכולות קולנועיות יוצאות דופן. הקליפ, שהוא בעצם סרט קצר, צולם באוקראינה (בשיתוף פעולה עם אותה חברת הפקה אוקראינית איתה אנחנו צילמנו את Up&Up), ומכיל אסופה של רגעים ופורטרטים מחוספסים מתוך מה שנראה כמו עתיד דיסטופי או שמא הווה מפורק. מכה חזקה לבטן.

I am What I am" by Spiritualized"

במאי הקליפים האהוב עליי בימים אלו. ל-AG Rojas יכולת מופלאה לייצר סצנות סופר-ריאליסטיות של חוויית השוליים האמריקאית אליהן הוא מכניס תמיד אלמנט סוריאליסטי ויוצא דופן. צילום יפהפה, רגעים קטנים מדויקים ובעיקר משחק מצוין. היתה לי התלבטות קשה באיזה מהקליפים שלו לבחור. בסוף בחרתי בקליפ שמעביר את הצופה מסע קשוח לעבר סוף בלתי נשכח.

Cry Like a Ghost" by Passion Pit"

צמד במאים, אשפי אפקטים ויזואלים, שהצליחו להפוך יער לבמה משוכללת, המשחזרת את ההיסטוריה הרומנטית והנוגעת ללב של אישה צעירה אחת. כל זה תוך שימוש במעט מאד תפאורה והרבה מאד תאורה. (אגב, השניים מיוצגים לצד וניה בחברת ההפקות הבין-לאומית PRETTYBIRD).

Somebody New" by Joywave"

קית׳ סקופילד, מלך הקונספטים של עולם הקליפים, יצר פה יצירה מצחיקה וסופר מודעת לעצמה, המקצינה את עד גיחוך את הגליצ׳ הדיגיטלי. 

וניה היימן

Scarilege" by Yeah Yeah Yeahs"

קליפ שביימו מגהפורס, שהם קולקטיב מוכשר במיוחד של ארבעה במאים צרפתים. הקליפ ערוך בצורה יוצאת דופן: כל השוטים ממוקמים מהסוף להתחלה. כלומר, זה לא קליפ רוורס סטנדרטי, התמונה לא נעה לאחור רק העריכה היא ברוורס. מעבר לפרומט הייחודי, הצילום, המשחק והליהוק מדויקים ויפים. הסיפור נהדר ונבנה לקראת סיום מרהיב. מבחינתי מדובר ביצירת מופת. (נראה לי גם שכדי לתפוס את הגדולה שבדבר צריך להקדיש לזה כמה צפיות)/ 

 

Let's Go" By Stuck In The Sound"

קליפ אנימציה מאת צמד אנימטורים, גם הם צרפתים, אלקסיס בומו ורמי גודין. סיפור מצוין שחבל לי לעשות לו ספוילרים. הקליפ הזה הוא דוגמא נפלאה לאיך מספרים סיפור קצר שמכיל בתוכו עולם ומלואו. 

 

Afterlife" By Arcade Fire"

קליפ שביימה הבמאית הקנדית אמלי קיי בוק לארקייד פייר על משפחתו הקטנה של אב חד הורי ואלמן. סרט קצר על חלומות וגעגוע. יצירה מרגשת ומצולמת לעילא. 

Stress" By Justice"

קליפ שביים רומן גברס לג׳סטיס. ההוא שהיה בן זוגה של מ.י.ה ועשה לה את הקליפ עם הג׳ינג׳ים שמוצאים להורג. ה-קליפ. אז הוא. קליפ קשוח קצת לצפייה, אבל בהחלט מטלטל ושווה את זה.  זה מדהים ששם השיר הוא 'לחץ', וזה מה שהבמאי מצליח להעביר לצופה לאורך כל השיר.

 

Turn Down For What" by DJ Snake, Lil Jon"

קליפ שביימו הצמד האמריקאי דניאלס. פשוט טירוף אין מה לומר.