בין אם אתם עושים ספורט, מנהלים שיחות ועידה עם 20 חברים בו זמנית, פריקים של מטאל או סתם אוהבים לצאת למסע שופינג משוגע בדיזנגוף סנטר עם המוזיקה שלכם - אתם זקוקים לאוזניות איכותיות, כאלה שיענו על הצרכים שלכם. אבל בשוק רווי מוצרים לא פשוט להתמצא. לשמחתכם, עשינו סיבוב חנויות מהיר וחזרנו עם המסקנות.

אחריות

"ראשית יש לדאוג שלאוזניות שלנו יש אמא ואבא", ממליץ אורן זיסמן, מנהל חטיבת הסאונד והתאורה בכלי זמר KZPRO בדיזנגוף סנטר, ומוסיף, "חשוב לבחור אוזניות של חברה המספקת אחריות יצרן של שנה לפחות וחלקים להחלפה במקרה של תקלה או שבר".

אוזניות over ear (צילום: יחסי ציבור)
אוזניות over ear | צילום: יחסי ציבור

להאזין לפני

דבר חשוב נוסף הוא לשמוע את האוזניות לפני הקנייה, עדיף במכשיר הנייד שלכם. "שימו לב לעוצמה ולניקיון הצלילים, לדומיננטיות התדרים הנמוכים, לרזולוציית הסאונד והאיזון בין שני הצדדים", זיסמן מוסיף.

נוחות

חשוב לוודא כי האוזניות נוחות לכם, שכן אתם הולכים להשתמש בהן לאורך זמן. "נסו את כל דגמי האוזניות: אטומות/ פתוחות, אוזניות קשת/ אוזניות כפתור, או בכלל אוזניות in ear, ככה תדעו מה הכי נוח לכם", אומר זיסמן.

אוזניות in ear (צילום: יחסי ציבור)
אוזניות in ear | צילום: יחסי ציבור

סאונד

אמנון מהאוס אוף מארלי סניף דיזנגוף סנטר, מדגיש כי המחיר היקר לא תמיד מהווה מדד לאיכות - "לאו דווקא האוזנייה היקרה יותר תהיה בעלת הסאונד האהוב עליכם, שכן הדבר תלוי בז'אנר המוזיקה המועדף", הוא אומר ומוסיף: "לדוגמה, אוהבי ג'אז או קלאסי פחות ימשכו לאוזניות מוגברות בס, ולכן כדאי לבדוק את האוזניות עם השירים האהובים טרם הקנייה".

שחר אלגזי, מנהל באג סניף דיזינגוף סנטר, מוסיף כי כדאי לבדוק את גודל הדרייבר - האלמנט המפיק את הצליל. ככל שהוא גדול יותר הצליל יהיה איכותי יותר, אבל זה יכול לבוא על חשבון הנוחות שלכם.

מבנה ראש

אמנון התייחס למבנה הראש והאוזניים שלנו כפרמט לבחירת אוזניות: "לכל אחד מבנה ראש ומבנה אוזניים שונה", הוא אומר, "לא משנה כמה הסאונד טוב והאוזנייה יפה, אם היא לא נוחה לא יעשה בה שימוש". אם תפתחו את המגירות שלכם תמצאו כמה כאלה שזנחתם מזמן, בוודאות. נכון?

אלגזי מצטרף ואומר כי "אם אתם זקוקים להתאמת אטמי האוזניות טרם ביצוע הרכישה, מומלץ לבדוק שאכן קיימים באותו הדגם מידות כאלו".

צורך

רכישת אוזניות חייבת להיות מותאמת לעוד פרמטרים חשובים שיהפכו את הקנייה שלנו למוצלחת במיוחד.  "לכל לקוח יש צרכים שונים, אותם צריך לתמצת לצורך בסיסי ומרכזי", ממקד אלגזי. "לאיזה צורך אתם מייעדים את השימוש באוזנייה? ספורטיבי, יום יומי, אולפן, גיימינג או שבכלל לשיחות בסקייפ?".

אוזניות over ear (צילום: יחסי ציבור)
אוזניות over ear | צילום: יחסי ציבור

גם ברשת קרביץ הסכימו עם שחר. רונן ברקוביץ', מנכ"ל Bconnect חיזק ואמר ש"הדבר שצריך להנחות אתכם בקניית אוזניות הוא הצורך המרכזי שלכם. אתם רוצים לשמוע מוזיקה, לדבר איתה בטלפון, או בכלל לעשות איתה ספורט".

הפחתת רעשים

ברקוביץ' מוסיף להמלצות את חשיבות תשומת הלב לרעשי הרקע, "היום הייתי ממליץ לבדוק אם האוזניות בעלות פונקציה של Noise reduction, אשר מצמצמת רעשי סביבה. בנוסף, כתוצאה מהשקה של מכשירי סמארטפון חדשים אשר לרוב אין בהם חיבור לאוזנייה, חל שינוי משמעותי בעולם האוזניות והשוק מתקדם אל אוזניות בלוטוס ללא חוטים". שימו לב גם לרגישות הדציבלים באוזניות.

בלוטות'

הנה משהו שיכול מאוד לשדרג את מערכת היחסים שלכם עם האוזניות - חיבור בלוטות'. חיבור כזה יכול מאוד להתאים לכם במידה ומדובר באוזניות לזמן הכושר או לחילופין, אוזניות שאתם מייעדים לשיחות עסקים.

אוזניות on ear (צילום: יחסי ציבור)
אוזניות on ear | צילום: יחסי ציבור

סגנון וצורה

השלב הבא הוא לבחור מבין דגמי האוזניות הקיימים: in ear, on ear, או over ear. ברקוביץ' מחלק את שוק האוזניות לשניים ואומר, "50 אחוז מהשוק מתחלק לאוזניות In ear, כאשר החצי השני לאוזניות on ear. כיום אוזניות מסוג over ear הם כמעט ולא בשימוש באופן נפוץ, והן מיועדות בעיקר לגימינג ומערכות סטריאו בבית".

לסיכום, לפני שאתם מחליטים כדאי להיות ממוקדים ולהבין את הצרכים והשימושים אליהם האוזניות מיועדות, תוך שמירה על תחושת הנוחות באוזניים. דבר אחרון וחשוב לא פחות - הוא לבחור את המוזיקה האהובה עליכם. שימו PLAY ותתחדשו.

צריכים לרכוש אוזניות חדשות או מוצרי מוזיקה? דיזנגוף סנטר הוא הפתרון המושלם עבורכם, עם מגוון ענק של חנויות המציעות מוצרי אלקטרוניקה ואביזרי מוסיקה שונים. בין החנויות המציעות מבחר גדול של אוזניות במחירים שונים בסנטר: כלי זמר (בניין B קומה 1), KZPRO (בניין B קומה 1), האוס אוף מארלי (בניין A קומה 2), באג (בניין A קומה 1-), קילומבו (בניין B קומה 1), קרביץ (בניין A קומה 3), סנסנטר (בניין B קומה 1-) ו-D.M.O (בניין B קומה 1).

אוזניות over ear (צילום: יחסי ציבור)
אוזניות over ear | צילום: יחסי ציבור