עונת החתונות עוד רגע כאן, וכמדי שנה, אלפי ישראלים יעמדו מתחת לחופה, ובין עיצוב האולם וטעימות המנות, הם יצטרכו לבחור גם את הדיג'יי שינסה לדאוג לכך שהערב הגדול שלהם יהפוך לבלתי נשכח.

לקראת פתיחת העונה הכי שמחה בשנה ואחרי השקתה של  "חתונה ממבט ראשון" (מוצאי השבת הקרובה 21:15, קשת 12), החלטנו לפנות לאיתי יצחקי, אלי מתנה, אלעד עדי, דיג'יי מושיק, יערה רון ועדידור - כמה מהדיג'ייז המובילים באירועים כדי לשמוע מהם על השירים שהכי "שולטים ברחבה", מאיזה שירים כדאי להיזהר, ובעיקר מה זוגות צריכים לדעת לפני כשהם בוחרים את הדיג'יי לאירוע החשוב בחייהם.

ריקוד הסלואו: השירים שכולם אוהבים

ישי ריבו, עמיר בניון ואמיר דדון - ניצחת איתי הכל

"אנשים ממש אוהבים את הגרסה הזו - היא חדשה, מעניינת ומגניבה", מספר אלי מתנה.

Ed Sheeran - Perfect

"השיר הכי נטחן בריקודי סלואו. מדובר בשיר סלואו מושלם שכולם אהבו משנייה ראשונה: הוא מוכר, טוב, מתאים לאוזן, קל מאוד לרקוד אותו, ויש לו את כל מאפיינים של שיר סלואו מושלם", קובע איתי יצחקי.

אליעד - מסע

"הרבה מבקשים את השיר הזה בגרסה אקוסטית. מדובר בשיר ישראלי ולא ים תיכוני מאוד מצליח, ואין הרבה כאלה שהם להיטים ולא ישנים, ככה שמי שלא מחפש מוזיקה ים תיכונית זו האופציה הטובה ביותר", אומר אלעד עדי.

Arctic Monkeys - I Wanna Be Yours

"הרבה זוגות שלי מבקשים את זה. ובכל זאת, כשמבקשים סלואו אני אומר לזוג 'אתם רוקדים סלואו? מה אתם סאחים?' ואז חלק מוותרים", מספר דיג'יי מושיק.

 

ככה פותחים אירוע: עושים כבוד לעומר אדם

עומר אדם - יעשו לנו כבוד

"כשמדובר בזוג ישראלי, זה השיר שאני פותח איתו. אם מדובר בזוג שלא מתגורר בארץ אני אוהב לפתוח עם להיט עדכני כמו 'Don't Start Now' של דואה ליפה", מספר עדידור.

עומר אדם - יעשו לנו כבוד

"אני נהנית לפתוח את המסיבה עם השיר הזה. אם לא, אז 'קרמלה' או 'חתונה של השמחות'. אני מאוד אוהבת שהריקודים מתחילים בבום והקהל מבין ש'התחלנו' מה שנקרא. כמובן שזה משתנה לפי הטעם של בני הזוג, אבל בחתונת מיינסטרים רגילה זה מה שבדרך כלל אבחר", אומרת יערה רון.

Tones And I - Dance Monkey

"אני משתמש בדרך כלל ברמיקס לשיר הזה שהוא בעיני מעולה. יש סיבה שזה להיט כל כך גדול", מספר אלי מתנה.

Kool & The Gang - Celebration

"אני לא משתמש בו קבוע, אבל זה שיר שאני מאוד אוהב. מדובר בגרוב על זמני עם אפס ציניות", חושף דיג'יי מושיק.

השיר הכי שנוא: די כבר עם דדי יאנקי

Luis Fonsi ft. Daddy Yankee - Despacito

"שיר שללא ספק משובץ גבוה ברשימה השחורה שלי. יש כל כך הרבה להיטי רגאטון טובים שחבל", אומר עדידור. 

Daddy Yankee - Limbo

"אני כבר לא יכול לשמוע את זה. כדיג'יי, אתה תמיד בקונפליקט, כי מצד אחד רוצה לשים את השירים שהקהל הבוגר יותר מכיר, ומצד שני זה השיר הכי טחון בהיסטוריה. אני מנגן אותו רק כי אני צריך להיות פוליטיקלי קורקט. בעולם מושלם לא הייתי מנגן אותו", מספר איתי יצחקי.

Jason Derulo - Swalla

"זה שיר סוטה שאני ממש שונא. הוא לא מתאים לחתונה ואנשים עדיין אוהבים אותו. אני רואה את הכלה עושה ‘swalalala’ וזה מחרפו אותי. מה את חושבת שהיא עושה? שותה מים?". דיג'יי מושיק

Icona Pop - I Love It

"זה שיר כל כך חרוש. לדעתי הוא יצא מכל חור אפשרי. עם זאת, הוא עדיין ממש עובד". אלי מתנה

 

שירי החופה הכי המוזרים: ציפי שביט ומלחמת הכוכבים 

ציפי שביט - אתה תטאטא

"ללא ספק אחת הבקשות המוזרות שקיבלתי. זה היה זוג מאוד הזוי שתמיד רב מי ינקה את הבית, ואני מניח שלרותם סלע שהפכה את השיר לתופעה יש קשר ישיר", צוחק דיג'יי מושיק.

Arctic Monkeys - I Wanna Be Yours

"זה שיר מצוין, אבל המלל קצת בעייתי לשיר חופה. זה מגיע ממקום של הומור ואירוניה, אבל עם זאת יש לשיר הזה וייב מגניב", אומר אלעד עדי.

אין שיר, תרקדו

"יש זוג שביקש להיכנס לחופה בלי אף שיר. הם ביקשו ללכת לחופה ושהקהל יצעק, זה היה מאוד מגניב ומאוד מוזר. הרבה מהאורחים חשבו שאולי שכחתי ללחוץ פליי על השיר", חושף עדי דור.

נעימת הנושא של מלחמת הכוכבים

"אני זוכרת ממש טוב את הכניסה הזאת. באמת שכל מילה נוספת מעבר ל"מלחמת הכוכבים" מיותרת, אומרת יערה רון.

ויש גם מסר לזוגות המתחתנים: "תנו לנו לעשות את העבודה שלנו"

"לפני האירוע אני מקבל מידע מהזוגות על המוזיקה שהאורחים שלהם אוהבים וזה מבורך, אבל באירוע עצמו - אני רוצה את החופש שלי. תנו לי לבנות את הערב כמו שאני רואה לנכון ותשמחו על שיקול הדעת שלי", מספר אלעד עדי.

"חשוב שייבחרו דיג'יי בגלל האיכויות שלו והמוזיקה, ולא בגלל המחיר. הרבה פעמים אנשים משקיעים המון כסף מסביב ולא בדיג'יי, ובסוף הדבר הכי בולט שנשאר בזיכרון האורחים זו הרחבה ואיזה כיף היה בה, ולא העיצוב וגם לא השמחה. קחו את הדיג'יי שלכם מסיבות מוזיקליות ולא כלכליות", מחדד איתי יצחקי.

אלבום החתונה של הדר ודניס
אלבום החתונה של הדר ודניס | צילום: קובי מהגר

"לאנשים יש נטייה לבקש מהדיג'יי דברים ולהתערב לו בעבודה. הרוב אומרים לי 'תעשה מה שאתה חושב', אבל יש כאלה שמבקשים ודורשים. אני אומר - תנו לי לעשות את העבודה שלי, אתם תהנו", מספר אלי מתנה.

"ברגע שבחרתם דיגיי, תנו לו יד חופשית לתת בראש עם כל הכלים המוזיקליים שיש לו. כמובן שאפשר לבקש שירים ספציפיים, אבל חשוב לא לשלול אף ז'אנר. האינטרס שלנו משותף", מסכם עדידור.