ניקי מינאז' הצליחה לפרוץ גם את גבולות המגדר וגם את גבולות הז'אנר כשהפכה להיות האישה הכי מצליחה בהיפ הופ ואחת מכוכבות הפופ הגדולות בעולם, וכל זה כשמאחוריה בעצם רק 3 אלבומים רשמיים (ולא מעט מיקסטייפים). היא תפסה את עיניו ואוזניו של ליל' וויין ב-2009, הוא נתן לה את חוזה ההקלטות בלייבל שלו ומאז היא מספקת להיטים ומשתפת פעולה עם אמנים כמו אריאנה גרנדה, קניה ווסט, דרייק, ביונסה, ריהאנה ובריטני ספירס. למרות שהיא מופיעה בשירים רבים של אחרים, הפעם נתמקד בסינגלים שלה:

"Moment 4 Life" הוא על החיבור של ניקי ודרייק

מדובר בסינגל של ניקי מאלבום הבכורה שלה "Pink Friday", בו היא משתפת פעולה עם חבר אחר ללייבל שלה, דרייק. הפעם ניקי נתנה למעריצים להכיר צד רגשני, עדין ופגיע יותר שלה. "דרייק הגיע לסטודיו ערב אחד עם ביטים שהוא עשה, כשהייתי כבר בשלבי סיום של האלבום", ניקי סיפרה ל-MTV. "הביט של 'Moment For Life' היה אחד מהם, ודרייק היה כזה 'תבחרי מה שבא לך, ואני אעשה את זה איתך'".

באתר הרשמי שלה ניקי הסבירה שזה סיפור על שני ילדים שגדלו ביחד באותו רחוב. "הם חלמו ביחד על להפוך לראפרים. הם צחקו יחד, בכו ביחד", היא כתבה. "יום אחד הם הבינו שהחלומות שלהם התגשמו. למרות שהם יודעים שכל דבר מגיע לסופו, הם חוגגים. הם מקווים שהם יוכלו לשמור את הרגע הזה לנצח". החיבור הזה שהיא כתבה עליו הוא מה שגרם לדרייק לרצות לעשות איתה את השיר. "הוא אמר שזה הגיוני שנשיר את זה ביחד, כי שנינו נמצאים כרגע בנקודה שבה אנחנו מרגישים שהיינו רוצים לנצור את הרגע הזה לעד", היא אמרה, "אנחנו לא יודעים מה יקרה שנה הבאה, אבל הרגע הזה מרגיש מדהים".

למרות שהשיר עצמו לא בהכרח מדבר על אהבה זוגית, הקליפ שנעשה לגמרי רומנטי. "זה קליפ באווירת פנטזיה", אמר דרייק. "אז הכל מאוד מלכותי, וניקי עושה את מה שהיא עושה - תלבושות מוגזמות, הכל מוגזם - וזה קליפ נהדר". דווקא ניקי עצמה לא הייתה מרוצה כל כך מהקליפ בהתחלה. "הלכתי הלוך ושוב עם הבמאי, רציתי שזה יהיה משהו קצת לא צפוי", היא הסבירה. "בהתחלה רציתי שזה יהיה ממש מסיבתי, אבל אז היה לי רעיון לעשות את זה יותר רומנטי. הבמאי לקח את הרעיונות האלו וזה התפתח למין סיפור סינדרלה".

"Super Bass" יצא בזכות טיילור סוויפט

ההוצאה של השיר הזה הייתה לא שגרתית - השיר היה בכלל "בונוס טראק" של גרסת הדלוקס של האלבום, והוא לא היה אמור לצאת כסינגל. הסיבה שמאחורי השחרור שלו מפתיעה במיוחד - זה היה בזכות טיילור סוויפט, שאהבה את השיר. כן, מה ששמעתם.

סוויפט, שהייתה ב-2010 בעיקר כוכבת קאנטרי ולא מפלצת התהילה שהיא היום, השתתפה בתוכנית רדיו בנאשוויל כשהיא התבקשה לבחור שיר. היא שאלה את המגיש אם היא יכולה לבחור שיר מאלבום ולא סינגל, וכשזה הסכים היא בחרה את "Super Bass" ואפילו ריפרפה חלק מהמילים בשידור. "טיילור סוויפט דיברה על 'Super Bass' ברדיו וזה גרם לאנשים רבים להכיר את השיר. זה ממש מופלא איך הדברים האלו קורים", הסבירה מינאז' בראיון רדיו משל עצמה, "לא תכננו שזה יצא ככה". בסופו של דבר, השיר שמינאז' עצמה לא קלטה עד כמה הוא מוצלח, הפך להיות שיר ההיפ הופ הכי מצליח של אישה מזה עשור ולמכור מעל 6 מיליון עותקים ברחבי העולם.

בצילומים ל-"Starship" חשבו שניקי מינאז' היא לווייתן

השיר הזה נבחר להיות הסינגל הראשון מתוך אלבומה השני של מינאז', והפיק אותו RedOne, מפיק פופי שידוע בשיתוף הפעולה שלו עם ליידי גאגא. למרות שהשיר זכה להצלחה מסחררת, רבים ממעריציה של מינאז' התאכזבו ממה שהם ראו כהתמסחרות שלה וניסיון שלה להפוך לכוכבת פופ.

"אהבתם אותי רק כשעשיתי ראפ. אבל אף פעם לא עשיתי רק ראפ. הסינגל הראשון שלי נקרא 'Your Love' והוא היה שיר פופ. עשיתי שיר שנקרא 'Knockout' עם ליל וויין לפני בערך שלושה חודשים. אף אחד לא אמר על זה כלום. למה? בגלל שהוא לא הפך ללהיט כמו 'Starships'", היא אמרה. "זה מה שמעצבן אותי. אנשים תמיד רוצים לדבר על מי הייתי בעבר, אבל תמיד שרתי, תמיד התנסתי עם מוזיקת פופ. אז אני צריכה להתנצל על זה שזה נהיה ענקי יום אחד? אני צריכה להתנצל ש'Starships' ו'Super Bass' הצליחו, וילדים אוהבים אותם, וכל אמריקה יודעת את המילים שלהם? אין בזה שום דבר רע". צודקת.

הסיפור המוזר באמת על השיר הזה קשור דווקא לקליפ שלו. במהלך הצילומים בהוואי, ארגון ה"אמהות נגד פסולת פלסטיק" ראו אותה מצטלמת בחוף ושגו לחשוב שמדובר בגור לווייתן שלכוד בתוך ערמת זבל. "ראיתי את מה שנראה כמו ערמה ענקית של שקיות פלסטיק מכוסה באצות על החוף, אז הלכתי להזיז את זה עם אמהות אחרות", סיפרה אחת מהם. "ניסיתי לגרור את זה ולזרוק את זה לפח, אבל זה התחיל לזוז ולעשות רעשים מוזרים. חששנו שאולי יש שם תינוק לוויתנים לכוד מתחת לכל הזבל הזה".

"Pills N Potions" הוא השיר הכי אישי של ניקי מינאז’

ניקי מינאז' רצתה להציג באלבומה השלישי צד יותר בוגר שלה, ותיארה את השיר הזה כ"מאוד מרומם ומאוד מלא נשמה". היא סיפרה בראיון לתחנת רדיו שהיא הרהרה בעבר שלה ובמערכות היחסים שלה כשהיא כתבה את השיר. "פשוט חשבתי על אנשים בחיי שבאו והלכו. תהיתי מה כל זה אומר. מה לעזאזל כל זה אומר? אני מדברת על הרבה אנשים. זה לא מישהו ספציפי. עברתי דרך הרבה אנשים שנתתי להם הזדמנויות מדהימות והם המשיכו לירוק מהבאר שהם שותים ממנה".

"כשאתה אוהב מישהו אתה תמיד תאהב אותו. אני לא מרגישה שיש מישהו שאהבתי ואני כבר לא אוהבת, אולי אני כבר לא יכולה לחיות איתך או שתהיה חלק מהחיים שלי, וזה בעצם הנושא של השיר הזה", היא אמרה. בהזדמנות אחרת היא אמרה שהיא מרגישה שהשיר הזה הוא שיר אהבה טראגי.

העבודה עם ביונסה על "Feeling Myself" נתנה לניקי תחושת אישור

כשביונסה החליטה לעשות רמיקס מחודש ללהיט שלה "Flawless", ניקי מינאז' קיבלה שיחת טלפון מהמנהלת של ביונסה שאמרה לה שקווין בי רוצה שהיא תתארח ברמיקס. "אחרי שקיבלתי סיוע רפואי וחזרתי לנשום הייתי כזה 'מה?'", ניקי סיפרה. "ביונסה אמרה לי 'אני רוצה שתהיי את. אני לא רוצה שתהיי מאופקת'. שאלתי אותה אם היא בטוחה, והיא אמרה שכן. כתבתי את הקטע שלי בניו יורק, הקלטתי אותו והיא הגיע לאולפן. היה הייתה כזו מתוקה ועודדה אותי".

אחר כך ניקי מינאז' רצתה את אותה הטובה בחזרה וביקשה מביונסה לעשות איתה את הסינגל של "Feeling Myself". "הייתי באקסטזה", אמרה ניקי על העובדה שביונסה הצטרפה אליה. "ידעתי שבנות הולכות לשים תמונות של עצמן באינסטגרם ולכתוב '#feelingmyself'. אמרתי את זה לביונסה, אמרתי לה 'את כבר יודעת מה הולך לקרות".

למרות שמדובר פה בשילוב של שני כשרונות ענק, ניקי אמרה שהיא נלחצה כשיצרה את השיר. "'Flawless' השפיע כל כך", היא אמרה, "אבל אנשים אהבו גם את 'Feeling Myself". התרגשתי שיש לנו עוד אחד ביחד. עודדנו בנות להרגיש טוב עם עצמן, להרגיש את עצמן, להרגיש מושלמות".