משבר הקורונה משפיע גם על תחום התרבות, לאור העובדה שאיסור ההתקהלות החמור גרם לביטול של כלל המופעים שתוכננו לתקופה הקרובה. בניסיון להתגבר על הקושי ולהעלות את המורל הלאומי, אמש (שבת) הגיע הזמר עידן רייכל להופעה מרגשת ללא קהל. ההופעה שודרה בקשת 12 ובאתר N12 במסגרת פרויקט מיוחד של קבוצת זאפה וקשת שמביא את האומנים המצליחים בישראל אליכם לסלון.

במסגרת שיתוף הפעולה, הוקם אולפן מיוחד במועדון זאפה הרצליה, ממנו שודרה ההופעה של רייכל אמש וממנה ישודרו גם הופעות נוספות בימים הקרובים. "כיף לראות ולדעת שאנשים יצאו למרפסות ושרו, משתפים אותנו בסרטונים וזה מרגש מאוד", סיפר רייכל בראיון לתכנית חדשות הבוקר עם ניב רסקין. "זאת ההופעה עם הכי הרבה קהל שהייתה לי אי פעם, אבל פשוט שלא היו איתי. זה היה ערב מרגש, דווקא כשחלקנו בבידוד, מרגש לראות שכולם מקפידים על ההמלצות ועל ההוראות של האנשים שבאמת מבינים בזה ומדריכים אותנו. גם אנחנו כאומה מתאחדים, אנחנו הכי טובים ברגעי משבר כשכולנו מאוחדים ושרים ביחד".

"אני חושב שזה מרגש לראות שבסופו של דבר, מגיע לחברה שלנו כל הכבוד", אמר רייכל בראיון. "אנשים ממושמעים, אתה רואה שבתי הקפה, עם כל הקושי, נסגרים ואנשים נושמים חזק. זו תקופה מאוד מורכבת, אנשים יוצאים לחופשות ללא תשלום ולפיטורין, וזה בעיקר ראוי להערכה – הכוח של אומה, איך היא מתאחדת סביב משבר".

כאמור, זוהי תקופה לא פשוטה גם לרייכל עצמו. תחום התרבות בישראל נכון לימים אלו משותק כמעט לחלוטין, ורייכל, אב לשתי בנות בעצמו, נאלץ להסביר להן כיצד להתמודד עם המצב המורכב. "זו הזדמנות טובה להתאחד כמשפחה. אם אתה שואל אותי כאבא, זו הזדמנות לקום בבוקר ולעשות איזשהו בית ספר פרטי, ללמד אותם ולעשות שגרת חיים, קמים בבוקר, עושים שיעורי בית או כל פעילות כיפית בבית", אמר הזמר. "זו תקופה שתעבור עלינו עוד שבועות רבים או אולי חודשים רבים, ואנחנו לא בחופש הגדול. אנחנו צריכים להיות בעשייה חיובית, לקום כל בוקר ולצאת אל החיים. לפני שהקורונה תיגמר, היא לא תגמור אותנו".

חלק מהווי של ההופעה, זה האנרגיות שאתה מקבל מהקהל – ההתלהבות, מחיאות הכפיים, המבטים שאתה רואה. כמה זה קשה כשאין לך את זה, כשאתה בעצם מול אולם ריק?

"על מופע אפשר להסתכל בשתי צורות: או שבאו לראות אותך אנשים, או שאתה בא להופיע להם. אני מעדיף לעלות ולהופיע לאנשים, וברגע שאני מופיע, אז בעצם זה בסדר גם אם זה בתחנת רדיו וגם אם זה מול מיליוני צופים בעולם".