View this post on Instagram

A post shared by אבי מסיקה - Avi Messika (@avimessika) on

השמועה המאומתת מספרת שבין כל מאות הדיסקים שהיו מגיעים לגלגלצ מדי שבוע בשנת 2004, צץ פתאום דיסק צרוב עליו נכתב בטוש בולט "תני לי אהבה". כנראה ששם האמן לא היה כתוב בצמוד לשיר, ודיסק שמגיע בצורה הזו דינו באותן שנים (כך על פי האגדה) – התעלמות וגניזה בארכיון.

מסיבה כלשהי שאינה ברורה עד היום, ורגע לפני שאותו דיסק למגירת ההיסטוריה, אחד מעורכי התחנה החליט להקשיב לו בכל זאת, ואחרי כמה רגעי האזנה – היה ברור לו ולמי שהיה איתו בחדר באותו זמן שמדובר בלהיט הבא של המדינה.

ואכן כך היה. שמו של אבי מסיקה אולי לא היה כתוב ליד שם השיר, אבל בזכות אותו דיסק תמים הוא הפך לאחד האמנים המצליחים בישראל, בעיקר בזכות אותו "תני לי אהבה" שכמעט נגנז.

עם הצלחתו המטאורית, מסיקה סירב לכמה הצעות מחברות תקליטים בארץ, ואחרי ההצלחה שנמשכה כשנתיים עם הלהיטים "מציאות מדומה" ו'פינוקיו" (מתוך אלבום הקאברים "ילדים גדולים") - מסיקה נעלם.

"האמת היא שממש לא נעלמתי" מספר לנו היום מסיקה בראיון מיוחד ל-mako רגע אחרי שחזר לארץ מארה"ב לפני פרוץ משבר הקורונה. "אחרי שהוצאתי ב-2012 את הלהיט "באה לי טוב" עם סאבלימינל וקובי פרץ, קיבלתי הצעה מאולפני NYC Recording Studios להיות עוזר מפיק בהפקה בינלאומית ונסעתי".

"מאז, פשוט המשכתי ליצור מוזיקה - רק בארה"ב", מספר מסיקה. "באותן שנים שיתפתי פעולה עם שמות גדולים כמו  asap rockymeek mill והמפיק ג'רי וונדה שעומד מאחורי הפוג'יז, שאקירה וויל.איי.אם."

מה קרה? הגעגועים לארץ ניצחו בסופו של דבר?
"היינו בניו יורק כמעט 6 שנים ועשיתי שם מוזיקה טובה, אבל החלטנו לחזור מסיבות אישיות ומשפחתיות שלא תלויות בי. בשנה האחרונה עוד הייתי על הקו הלוך-חזור, אבל עכשיו, כשהשמיים סגורים, פשוט נאלצתי להישאר כאן".

ומה בתכנון מאז החזרה?
"הקלטתי לא מעט חומרים בשנים האלה, אבל את רובם לא שחררתי. האמת היא שאני מעדיף מאז ומתמיד להיות מאחורי הקלעים וסבלתי מאוד כשהייתי בטופ. לא ידעתי איך להתנהג בזמנו עם כל מי ששיגע אותי ברחוב וביקש חתימות. הייתה לי איזו שריטה בנושא ולא רציתי לרצות אף אחד".

View this post on Instagram

A post shared by אבי מסיקה - Avi Messika (@avimessika) on

"גם אם הזמנים קשים

אנחנו נעבור אותם את החלומות נגשים

 נפתח ידיים לעולם אלך ברחוב ואחייך לי סתם

 גם אם הזמנים קשים אנחנו נעבור אותם"

באופן מפתיע, הפזמון של השיר כאן למעלה שמבשר על הקאמבק של מסיקה לא נכתב בשבועיים האחרונים על המצב - אלא ישב כמה שנים כמעט מוכן על המחשב שלו עד שהגיע הרגע הכי נכון מבחינתו לשחררו לאוויר העולם.

"ישבתי לא מזמן באולפן החדש שהקמתי בפתח תקווה והקשבתי לחומרים מהשנים האחרונות, ביניהם הסקיצה עם K.Y.D  ואמרתי לרולי (אייזן) – 'בוא נוציא את זה, זה זמן טוב, ואני מאמין שהרבה אנשים יוכלו לקבל ממנו עכשיו השראה שהכל יהיה בסדר'. זה נראה כאילו הוא נכתב ממש על התקופה הנוכחית. כאילו בטעות."

השיר הוא חלק מאלבום שלם שייצא או ניסיון חד פעמי כרגע?
"לא יודע כמה אמנים מוציאים היום אלבום שלם, אבל כן, אנחנו עובדים על דברים חדשים ביניהם איזו פארודיה שעשינו עם שחר חסון בקיץ האחרון".

תגיד, ומה דעתך על סצנת ההיפ הופ היום בארץ שנמצאת בשיאה?
"האמת שזה מושלם מה שקורה. אני גאה מאוד בסטטיק ובנאל ובנצ'י נצ'- אנשים משמרים את המסורת שאנחנו התחלנו בזמנו. הם עושים מוזיקה ממש יפה, ועם כל מה שקורה היום בחדשות – אין ספק שהמוזיקה הזו מעודדת. זו הסיבה שהוצאתי את הסינגל החדש 'הכל יהיה בסדר'. אנשים תולשים שערות כבר מסיפור הקורונה עם כל הקונספירציות שרצות ברשתות החברתיות, הממשלה לא עוזרת ולאף אחד אין מושג מתי זה ייגמר - אז אתה יודע: בסופו של דבר אנחנו בכאוס".

ואם יהיה ביקוש אחרי שתיעלם המגיפה - מסיקה מבטיח לצאת אל מחוץ לאולפן ולחזור אל הבמות, אבל לא באותן אנרגיות שהפגין אז בזמן התהילה, או ליתר דיוק - בדיוק כמו כל העולם בימים אלה, גם אבי מסיקה כבר לא חי במציאות מדומה.