הביקורת הזאת לא תהיה צינית, כי איפשהו ביום שלישי בצהריים, ארבעה ימים לפני ההופעה של רוקסט בתל אביב, כשראינו את גלעד שליט ואביו נועם חבוקים, הציניות פגה זמנית מהעולם. לכן לא נציין בציניות את מסכי הענק שציינו ששוקי וייס מברך את גלעד שליט על שובו. זה פשוט לא רלוונטי.

מהקול של מארי פרדריקסון נשארה רק נוסטלגיה

אם הציניות הייתה קיימת, היינו מציינים שמהקול של מארי פרדריקסון נשארה רק נוסטלגיה, וברגעים רבים מההופעה היה קשה להביט וקשה להאזין לצורה בה היא מתאמצת לסיים את שורות הבתים. אבל לא נכתוב את זה. במקום זה נספר שזה נס לראות את מארי פרדריקסון, דיווה בגודל טבעי, שעברה טראומה פיזית קשה אחרי הסרת גידול סרטני ממוחה. היא לא יכולה לקרוא או לספור - אבל כשהיא שרה - היא עדיין יכולה לגרום לאלפים להתרגש.

רוקסט הופעה (צילום: נעם וינד)
באיחור אופנתי של שני עשורים. רוקסט בהופעה בישראל | צילום: נעם וינד

ציניקנים יאמרו בוודאי שפר גסלה ומארי פרדריקסון הגיעו לשיאם המוזיקלי איפשהו לפני שני עשורים, ועכשיו, באיחור אופנתי, הגיעו לעשות קופה על היהודים, ובתמורה עשו להם מאש-אפ של "She's Got The Look" יחד עם "Hey Jude" של הביטלס - עם סיומת של הבה נגילה. המש-אפיסט נוי אלוש בקהל הרגיש שגונבים לו את הקטע. ובכל זאת, כשהמיקרופונים הופנו לקהל ואלפי אנשים שרו את כל המילים של "Spending My Time", ההרגשה הייתה של משהו מיוחד באוויר.

קטלוג איקאה בשפת המקור? קנינו

לפעמים זה קורה, להקה מגיעה לישראל אחרי שיאה, אבל עם קהל מעריצים שבוי, שמוכן לקבל ממנה כל מה שהיא תתן. רשימת השירים פורסמה מראש, כתובים בה 19 נאמברים, כלולות בה כל הבלדות הרומנטיות וכל שירי הפופ-רוק המתלהבים שעשו את רוקסט למכונת הלהיטים שהיתה פעם.

רוקסט הופעה (צילום: נעם וינד)
"הבה נגילה!". מארי פרדריקסון, רוקסט בהופעה בישראל | צילום: נעם וינד

מצד אחד ההופעה הרגישה קצרה, מצד שני לא היה חסר בה כלום. כל שיר נוסף שהיה מנוגן בה היה מתקבל כבונוס. גם אם פרדריקסון וגסלה השוודים היו מתחילים לשיר את קטלוג איקאה, בשפת המקור, עדיין היה בזה משהו מיוחד ומרגש.

ניסים ונפלאות

אפשר להיות ציני, ולציין שהבמה הייתה גדולה באופן מפלצתי - גם ביחס למיקום, ובעיקר לאור ההופעה האנמית למדי של הלהקה מבחינת התנועה עליה. אפשר לנסות לשאול בציניות למה אנחנו זוכים לראות להקות כאלה הרבה אחרי שמעמדן נשחק, ועוד נאלצים להוות שפני ניסיון לשירים מאלבומים חדשים. אפשר, אבל לא צריך.

כן צריך להודות לפעמים על ניסים. זה נס שגלעד שליט בבית. וזה נס שאפשר לשמוע במחיר שפוי, עם סאונד חלק ומסכי ענק איכותיים (ושוב תודה לשוקי וייס) את אחת מלהקות הפופ הכי כיפיות שהיו כאן. אז תודה לכם פר ומארי על הלהיטים, תודה על כל השמחה שהבאתם לאלפי מעריצים. כי בלי השמחה הזו, מה אנחנו? סתם ציניים.

רוקסט הופעה (צילום: נעם וינד)
עוד להיט. פר גסלה, רוקסט בהופעה בישראל | צילום: נעם וינד

רשימת השירים: Dressed for Success, Sleeping in My Car, The Big L, Wish I Could Fly, Only When I Dream, She's Got Nothing On (But the Radio),Soul Deep, Perfect Day,

Things Will Never Be The Same, It Must Have Been Love, Opportunity Nox, Twenty7, Fading Like a Flower (Every Time You Leave), Crash! Boom! Bang!, How Do You Do!, Dangerous, Joyride

הדרן ראשון: Spending My Time, The Look, Watercolours in the Rain

הדרן שני: Listen to your heart, Church of Your Heart

רוקסט הופעה (צילום: נעם וינד)
אלפים מאושרים. הקהל של רוקסט בהופעה בישראל | צילום: נעם וינד

נהניתם מההופעה? לא נהניתם? ספרו לנו מה אתם חושבים בטוקבקים ובפייסבוק של mako