כשנודע לנו שאייל גולן ומה קשור הולכים לשתף פעולה גם על הבמה, לא היה לנו ברור מה בדיוק הולך לקרות שם. אייל גולן ישיר שירי האהבה ומה קשור יזרקו הערות ברקע? זו תהיה תחרות אקסיות של ציון ואייל? האמת, זה חיבור שעושה כבר חצי עבודה עוד לפני שמישהו דרך בהיכל נוקיה. אנחנו לא דואגים.

ואז זה התחיל: גולן עלה, נתן הופעה של שעה, קפץ בין שירים לאורך הקריירה, מצליח להישמע מושלם ונראה כאילו הוא עושה את זה בלי טיפת מאמץ. בזה אחר זה הלהיטים "צליל מיתר", "ואני קורא לך", "מלכת היופי שלי" וגם "מי שמאמין לא מפחד", כמובן. לא פחדנו. הוא גם לא ויתר על אף קלישאה, כמו להקדיש את השיר "אם יש גן עדן" לכוחות הבטחון.

מעל הכל, הביצועים מוכיחים שאייל גולן בשיא של יכולות השירה שלו שלו. השנים והניסיון הובילו אותו לשחק עם הקול שלו בקלות כזו, ולהגיע לגבהים וסלסולים בצורה מופתית, זה כמו לראות מכונית ספורט שמאיצה בשנייה. רוב ההופעה, או בכלל אם חושבים על השירים מהשנתיים האחרונות, מורכבים לביצוע הרבה יותר מתקופת "יפה שלי". נסו רגע לשיר את הפזמון של "ימים יגידו" (כנראה תזייפו) מול "דמעות" (תצאו מזה בסדר איכשהו). ולכן השירה של הקהל רחוקה מלהתקרב לעמוד ביכולות שלו, מן הסתם.

אייל גולן ומה קשור (צילום: אלוני מור,  יחסי ציבור )
אייל גולן ומה קשור | צילום: אלוני מור, יחסי ציבור

אחרי שסיים את מופע החימום שלו (זו בדיחה של מה קשור), הזמין את ציון ברוך, אסי ישראלוף ושלום מיכאלשווילי לבמה. הנה הפאן שלנו. השלישייה עלתה, עשתה את מה שהיא יודעת. אם יצא לכם להיות בחתונה בה הם הופיעו, אז אתם מכירים את הסגנון פחות או יותר. והכי טוב שיש, אבל עדיין. זה הרגיש קצת כמו שתי הופעות נפרדות.

ובכל זאת, הזמר הכי טוב בארץ והשלישיה הכי מצחיקה בארץ, אין הרבה על מה להתלונן. אז אני לא. אבל כן, אם יורשה לי, הייתי מייחלת להרבה יותר זמן משותף שלהם על הבמה ביחד, כי כשאכן הגיע השלב הזה - כשגולן הצטרף לשלישיה לדקות ארוכות של שירים וצחוקים. אלו היו הדקות מהמשובחות שיש. מצחיק, מקפיץ, מעורר, מחדש ועושה לך חשק לעוד הרבה זמן כזה.

כשזה הסתיים, גולן נשאר על הבמה וביצע שירים מאלבומו החדש. הקהל, מיותר לציין, ידע את כל השירים בעל פה. שיא נרשם כשסיפר על "אתה המלך", דואט עם חיים ישראל מתוך האלבום האחרון, איך הוא נוצר: אייל נסע באיילון אחרי הופעה, אופנוען עם קסדה שחורה דפק לו על החלון, אייל פתח אותו והאופנוען זרק לו דיסק פנימה. אחרי הסיפור המרגש מתחיל השיר בתפילה, מה שהופך את כל הסיפור למיסטי.

אז כן, אם אתם חובבי הז'אנר בכלל וגולן בפרט, לכו להופעה. זה אמנם יותר מופע שחסך בילויים נפרדים מאשר מופע משותף, אבל במקרה הזה שניהם מצויינים. נשמח באמת אם אייל והשלישייה יחזקו את הקשר.