חברי להקת משינה מילאו אמש את האנגר 11 בנמל תל אביב באחת ההופעות העוצמתיות שנראו בארץ לאחרונה, כשהם מארחים על הבמה אורח שהחיבור איתו היה מפתיע, כמו אביב גפן, ואורח ספונטאני שעלה בהדרן - אלישע בנאי, בנו של הסולן יובל בנאי.

חלק ראשון: "משינה למבינים"

בגדול, חילקו חברי משינה את המופע לשלושה חלקים. החלק הראשון, הקשה יותר לעיכול עבור הקהל (אבל המעריצים האדוקים נהנו ממנו מאוד, יש להניח) כלל שירים פחות להיטיים של משינה, או כמו שהגדירה את זה הבלונדינית שעמדה לידי: "משינה למבינים".

אביב גפן, יובל בנאי, משינה האנגר (צילום: ענבל צח)
"האם להיות בך מאוהב?". אביב גפן ויובל בנאי, משינה בהאנגר 11 | צילום: ענבל צח

יובל בנאי, שלומי ברכה, אבנר חודורוב, מייקל בנסון ואיגי דיין נתנו מהרפטואר הרחב שלהם בחלק הזה דווקא שירים כמו "פולורויד", "שלמונזה" ו"מדורה קטנה" (מהאלבום האחרון "יהלומים בשמיים"), ולצדם את "בלילות של דרום תל אביב", מאלבום הסולו השלישי של יובל בנאי ו"צ'אפלין צ'ארלי", מאלבום הסולו של שלומי ברכה.

את כל אלה עטפו להיטים מדרגת להיטות שנייה כמו "התשובה", "את לא כמו כולם", "את באה לבקר", "נגעה בשמיים" ו"דני", וכמובן הלהיט החדש "הנה אנחנו", מתוך האוסף המוצלח שהוציאה הלהקה לאחרונה.

חלק שני: הכניסה של אביב גפן הרימה את האנרגיות

בחלק השני של המופע התארח אביה גפן, ושוב, אחד שלא נחשב זיווג טבעי למשינה, אבל החיבור היה טוב ומלא פרגון הדדי בין שני הצדדים. גפן בא להתארח, לא לגנוב את ההצגה, ושר בעיקר שירים של משינה: "בנות הים", "אנחנו שניים", "הכוכבים דולקים על אש קטנה", "תחזור תחזור", ו"אור הירח" שלו, שהתחבר בחיבור ביטלסי ל"בספסל ההוא מול האגם".

אלישע בנאי, יובל בנאי, משינה האנגר (צילום: ענבל צח)
יובל ואלישע בנאי. "משהו קטן וטוב" | צילום: ענבל צח

אלישע בנאי, משינה האנגר (צילום: ענבל צח)
יש יורש. אלישע בנאי בהופעה של משינה בהאנגר 11 | צילום: ענבל צח

הכניסה של אביב גפן הרימה את האנרגיות של המופע גבוה למעלה, השירים ששר היו להיטים אחד אחד והקהל של משינה, שהיה מגוון מכל הגילאים, קיבל ממנו "בוסט" שהרים את הלבלים ובתמורה קיבל אותו יפה ושאג איתו את כל המילים של "אור הירח", כאילו מדובר בהופעה שלו.

חלק שלישי: רצף להיטים שאי אפשר לעמוד בפניו

אחרי שגפן ירד נשארו האנרגיות, שרק התגברו עם רצף שירים קטלניים שאי אפשר לעמוד בפניהם, לקט מטורף של "אז למה לי פוליטיקה עכשיו", "אבל אין" ברגאיי, "אופטיקאי מדופלם", "שלח לי מלאך" ו"רכבת לילה לקהיר".

את ההדרנים פםתח אביב גפן עם "השיר שלנו" ומשינה הצטרפו אליו ל"האם להיות בך מאוהב". ואז הגיעה ההפתעה של הערב. באופן שלא היה מתוכנן מראש, עם הצלילים הראשונים של "משהו קטן וטוב" הזמין יובל בנאי בספונטניות לבמה את בנו, אלישע בנאי, שדפק ספרינט לבמה והצטרף לאביו בשירה. הפינאלה עם "אין מקום אחר" לא השאירה בהאנגר קיר על קיר. היה פיצוץ.

משינה האנגר (צילום: ענבל צח)
להתראות נעורים, שלום צעירים. משינה נפרדים מהקהל בהאנגר 11 | צילום: ענבל צח

 

>> אמיר קוסטוריצה חוזר לשלוש הופעות במרץ