בזמן שלא מעט ישראלים התווכחו במשך שנים מי היו "חשובים" יותר לתרבות המוזיקלית בארץ: "אנשי מוזיקת ארץ ישראל הישנה והטובה" או צלילי הכרם והעוד - צביקה פיק היה מהבודדים שזכה לאהבה מכל פינה בעם.

עכשיו מתברר שהמוזיקה של פיק נחשבת לקונצנזוס לא רק באוזני הישראלים באשר הם, אחרי שהראפר האמריקאי בני דה בוצ'ר (36) סימפל לאחרונה את "אלה סינדרלה" (שיצא ב-1980) בשירו החדש "Flood The Block".

השיר של "הקצב" יצא ב-10 באוגוסט כחלק מהאלבום החדש שלו "Pyrex Picasso", ונכון לעכשיו יש לשיר כבר למעלה מ-200 אלף האזנות בספוטיפיי (לראפר עצמו יש למעלה ממיליון מאזינים חודשיים באפליקציה). לרגל יציאת האלבום הוא חשף בפוסט שהעלה בחשבון האינסטגרם שלו (שמונה קרוב ל-600 אלף עוקבים) שהקליט את כל השירים לפני כשלוש שנים תוך יום אחד בלבד.

השיר, כמו שתשמעו מיד, נפתח בקולו החד פעמי של פיק ובביצוע המקורי, ובהמשך דה בוצ'ר מרפרפ על הביט שהאלמנט המרכזי שבו הוא ניגון הפסנתר של הסופרסטאר הישראלי בן ה-71. עוד לא ברור איך Chop-La-Rock ו-Rare Scrilla, מי שהפיקו את האלבום לראפר, הגיעו ספציפית לשיר של פיק, אבל אנחנו כאן ב-mako מוזיקה לא חיכינו יותר מדי ופנינו מיד לבוצ'ר ואנשיו שטרם הגיבו לפנייה וכמובן שנעדכן בהמשך מה עומד מאחורי הסיפור המושלם הזה.

שוחחנו היום עם רן גפן, מנהל "המוסיקה סונג מנג'מנט" מבית ארומה מיוזיק, שמסר בשמו של צביקה פיק: "הסימפול לא נעשה באישור שלנו. אנחנו מטפלים בעניין מול הגורמים המתאימים בחו"ל כדי להסדיר את רשיון השימוש כחוק. הרפרטואר של צביקה מורכב מלהיטים שזוכים להתעניינות מחברות מוזיקה ואמנים משמעותיים מרחבי העולם. כולם מנסים לשחזר את הסאונד של שנות ה-80', ובעולם של היום הלהיטים של צביקה הם המקור ויש להם אפיל בינלאומי".

"הגישה שלנו היא לתת חופש ליוצרים להשתמש ביצירות שלנו בכפוף להסכמות מסחריות מראש" הוסיף גפן. "ייצוא מוזיקה ישראלית לשווקים בחו"ל עומדת במרכז העשייה שלנו ואנחנו עושים צעדים משמעותיים כדי להבטיח חשיפה של מוסיקה כזו בעולם לצד גביית תמלוגים של השמעות של כותבים ישראלים מהמדיות הדיגיטליות".

אז מי זה בעצם הראפר שכל כך התלהב מסאונד של פיק? למרות ששמו לא מוכר בגזרת המיינסטרים העולמית, הוא ידוע למדי בסצנת ההיפ הופ האמריקאית; הוא מתגורר בניו יורק ומשחרר מוזיקה מאז שנת 2006 (עם למעלה מ-20 אלבומים ומיקסטייפים) ומאז הוא הספיק להקים הרכב שנקרא גריזלדה יחד עם בני דודו, לחתום על חוזה הקלטות בלייבל שיידי רקורדס של אמינם, ובהמשך לחתום גם על עסקת ניהול עם רוק ניישן של ג'יי זי. אלבומו הקודם של דה בוצ'ר (ג'רמי דיימון פאניק) "Burden of Proof" יצא באוקטובר 2020, זכה לביקורות מפרגנות והגיע למקום 27 במצעד הבילבורד 200.