אין תמונה
בדרך לשיר המונדיאל בברזיל, עם פיטבול. ג'ניפר לופז

בזמן שהתקשורת העולמית מדווחת על שיתוף פעולה נוסף שיתרחש בקרוב בין ג'ניפר לופז לפיטבול, במה שאמור להיות השיר הרשמי של מונדיאל 2014 בברזיל, דלף אתמול לרשת "Girls" שיר חדש של לופז שמלמד על חזרה לאווירת ההיפ הופ שאפיינה אותה בתחילת הדרך, כשעל ההפקה דיג'יי Mustard, אחד המפיקים הכי חמים בז'אנר ההיפ הופ המועדוני בארה"ב.

אומנם הסינגל הרשמי "Same Girl", שכתב לה כריס בראון, עוד יגיע בהמשך (טיזר וידאו כבר יש) אבל עד אז המעריצים (אם יש עוד כאלה) יאלצו להסתפק בעוד שיר שגם כולל את המילה girls. כי נגמרו נושאים בעולם לשיר עליהם.

שיתוף הפעולה עם מאסטהרד ובראון, במקביל לדיווחים על עבודה עם הראפר פרנץ' הם כנראה  ההוכחה הסופית שאלבומה העשירי של לופז יהיה פחות דאנסי אלקטרוני ויותר היפ הופי, שזה נחמד, רק חבל שממה שאפשר לשמוע עוד עכשיו, זה בעיקר משעמם למוות.

 

דיוויד גואטה וסקיילר גריי – "Shot Me Down"
אלבום חדש של דיוויד גואטה אומנם לא נראה באופק, לפחות לא כזה שכולל אינסוף שיתופי פעולה עם אמני מיינסטרים ענקיים, אבל בינתיים גואטה ממשיך לתחזק את מעמדו בעולם המועדונים ומשחרר מעת לעת טראקים בלייבל האלקטרוני שלו "ג'אסט ג'ק". את "Shot Me Down", הסינגל הנוכחי הוא מקשט בזמרת סקיילר גריי מבית אמינם, שמבצעת כמעט אחד לאחד את הקלאסיקה הענתיקה של ננסי סינטרה, שגם הדור הצעיר יותר למד להכיר בזכות "קיל ביל".

את הדרופ גואטה משאיל מ"אנימלס" האימתני של מרטין גריקס. לא ברור מה יותר מעפן, לייצא עוד גרסה קלאבית ללהיט של סינטרה (בשנים האחרונות יצאו לא מעט כאלה), או סתם לחקות סאונד של טראק מצליח (מוצלח) שעשה ילד בן 17. כך או כך, "Shot Me Down" הוא מהסוג הזה של הקטעים שבטח יעשו עבודה לה נועדו לזמן קצר, עד לטראק הבא של הגואטה לפחות.

 

דיסקלוז'ר ומארי ג'יי בלייג – "F For You"
אחרי שכבשו את בריטניה ואירופה ואת כל מצעד סיכום השנה ב 2013, צמד האחים בני ה-19 גיא והאוורד לורנס ינסו להרים גם לאמריקאים עם להיטי ההאוס פופ הממכרים שלהם, שכבר נתנו עבודה טובה ברדיו ובמועדונים ברחבי העולם. בשבוע האחרון הם כבר הספיקו להתארח בתוכנית של ג'ימי פאלון ולהופיע בכמה מועדונים נחשבים בניו יורק, שבאחת ההופעות אף אירחו את מארי ג'יי בלייג שהוסיפה קצת מהקסם הווקאלי שלה על הלהיט שלהם "F For You".

עכשיו יוצאת גם גרסת האולפן של השיתוף הפעולה, והיא מרשימה כמובן לא פחות מגרסת ההופעה שרצה ביוטיוב בימים האחרונים. עוד לא ידוע אם צפויים עוד שיתופי פעולה בסגנון או אלבום אירוחים שלם בסגנון דיוייד גואטה, מה שבטוח שמארי ג'יי בלייג חייבת לתרום את הקול המרשים שלה לעוד כמה קטעים כאלה. מי יודע, אולי זה גם מה יקאמבק לה הקריירה.

 

אנג'ל הייז וסיה – "Battle Cry"
בזמן שגם אזליה בנקס וגם איגי אזאלה, שתיים מהראפריות היותר בולטות של השנתיים האחרונות, עוד לא הוציאו את אלבומי הבכורה שלהן, עוקפת אותם בסיבוב הראפרית המדוברת אנג'ל הייז, עם אלבום הבכורה המעולה שלה "dirty Gold", שיצא בתחילת החודש (אחרי שהדליפה אותו בעצמה כמה שבועות קודם, בגלל עצבים על הדחייה ביציאתו על ידי חברת התקליטים).

אומנם לא ממש ברור מה מעמדן של הראפריות בתעשייה כרגע, וכנראה שלא כזה מבריק אם השתיים שמוזכרות למעלה עדיין לא הוציאו אלבום, אבל הייז בת ה 22, שהשוותה כבר לא מעט פעמיים לאמינם בצעירותו (ואף נתנה בגרסה משלה לקלאסיקה שלו "Cleaning Out My Close"t), אולי תהיה זאת שתצליח לפצח את הנאחס.

מי שתנסה לעזור לה היא סיה הבלתי תיאמן, שאחרי שהביאה לגואטה, ריהאנה וביונסה את הלהיטים של הלייף, התנדבה לתרום גם כאן פזמון, בקולה, וכדרכה מצליחה להביא שוב קטע מדבק ומרגש. זה לא באמת משנה מה הייז מראפרפת כאן אם אתם בקטע של פזמונים בהיפ הופ בדרך כלל, אבל השילוב בין השתיים בהחלט נשמע מנצח עם פוטנציאל מצעדים גדול. מעבר לזה, בהחלט מומלץ להשים יד גם על האלבום המלא ולגלות קצת יותר מעולמה של הייז, שמבחינת טקסטים קצת יותר מעניינת מבנקס ואזאלה.