אחרי 16 שנה, בהן היינו בטוחים שלא יחזור שוב, האם "מצעד האהבה" המיתולוגי בדרך חזרה לרחובות תל-אביב? ל-mako נודע לאחרונה כי בעקבות חזרתו של הפסטיבל האהוב, ששטף את רחובות תל אביב בסוף שנות ה-90' ותחילת שנות ה-2000, לברלין בשנה הבאה -  חברת ההפקה ד'פלוס, שהפיקה את האירוע לאורך השנים, נמצאת בימים אלה במגעים כדי להחזיר את הפסטיבל גם כאן לישראל לישראל.

"בגלל הקורונה, מה שקורה זה שבברלין החליטו להחזיר את מצעד האהבה אחרי הפעם האחרונה בה הוא נערך ב-2010 ואחרי האסון בדויסבורג (במצעד האהבה שהתקיים באותה שנה העיר נמחצו למוות 21 איש ויותר מ-500 נפצעו)", מספר רני רונאל, הבעלים של חברת ההפקה ד'פלוס, מי שייסדה את מצעד האהבה בישראל ומפיקה את מסיבות הרחוב המסורתיות בתל-אביב ואת מצעד הגאווה. "אנחנו ערים לזה, מדברים איתם ומנסים לעשות מהלך דומה גם כאן בתל אביב".

כלומר יש דיונים בנושא?
"יש דיונים, אבל אני עוד לא יכול להגיד לך שזה קורה".

ועד כמה עיריית תל-אביב מעורבת?
"היא מעורבת מאוד. אי אפשר לעשות דברים כאלה בלי עיריית תל-אביב. אני מקווה מאוד שהיא תרצה לקיים אותו".

 

מצעד האהבה, כאמור, נחשב לפסטיבל הרחוב המשמעותי הראשון אי פעם בישראל. הוא התקיים לראשונה בשנת 1998 לאורך רחוב דיזינגוף, ובעקבות ההצלחה האדירה  לה זכה עבר לאחר מכן לטיילת תל-אביב. בשיאו, הפסטיבל הביא יותר מ-250 אלף בליינים לאזור הטיילת.

מעיריית תל-אביב נמסר בתגובה: "מחלקת המופעים של עיריית תל אביב-יפו ערכה בדיקות היתכנות פנימיות לקיום האירוע, אך בינתיים לא נסגר דבר".