שנת הקורונה הייתה השנה הקשה ביותר לחיי הלילה בישראל – אבל מי שספגו את המכה הקשה ביותר הם מתחמי בילוי שנפתחו בסמוך לפרוץ המגפה ונאלצו לסגור את שעריהם לתקופה ארוכה. שניים מהמקומות האלה צוברים תאוצים בשבועות האחרונים, ועם לא מעט הייפ הם מאיימים להפוך לשניים ממקומות הבילוי החמים של תל אביב.

הייב: שילוב אדיר בין רופטופ לא מחייב לקלאב אלקטרוני בועט

אם עברתם ברוטשילד ותהיתם למה התור העצום בצמוד למקדונלד'ס – ההייב זו התשובה. המתחם החדש, שנפתח ארבעה חודשים בלבד לפני הקורונה וסגר לאחר מכן את שעריו לתקופה ארוכה, נפתח מחדש והפך לאחד המקומות החמים בעיר.

המקום מחולק לשני חללים. הראשון הוא  גג עם נוף אורבני המשקיף על רוטשילד ונפתח כבר בשעות המוקדמות. בניגוד לרוב הרופטופים בעיר, הגג של "ההייב" מציע אווירה לא מחייבת ועם מחירים סבירים לאלכוהול ואוכל ברמה גבוהה ביחס למתחמי בילוי (במקום מציינים שבתחום הקולינרי תהיה הפתעה גדולה בקרוב). עם מוזיקת הדיסקו, הפאנק והאוס שמלווה אותו – מדובר בהחלט מדובר בספוט נהדר לפתוח איתו את הערב. החלל השני הוא קלאב לא גדול אך מוקפד, שנהנה מקו מוזיקלי אלקטרוני מעודכן שנהנה מסאונד יוצא דופן.

בשונה מרוב המקומות בעיר שייכים למסר גדול של שותפים את ההייב הקימו ארבעה שותפים צעירים בלבד. גיא סלמן, קלאבר שמגיע מעולם הייטק ורצה להגשים את החלום ולפתוח ממקום משלו; שלומי לביא, דיג'יי והקפטן של קאמפ הפיראטים במידברן ואנשי חיי הלילה מיכאל בן דוד ויאיר עוז.

״ברוב השבוע אנחנו מגיעים למקום בשעה 10:00 בבוקר ויוצאים ב04:00 לפנות בוקר", הם מספרים. "כולנו מחוברים למקום בדם ולא ננוח עד שנשים אותו בטופ. אנחנו קהילה של אנשים שרוצים להמשיך לייצר חוויית בילוי לא מתפשר בתל אביב, לתת לא שים לצרוך תוכן איכותי במחירים שפויים ולהמשיך להפיץ את הבשורה שלנו - שתל אביב היא העיר הטובה בעולם".

ההייב פתוח בכל הימות החינם ומציע כניסה חינם בכל הימים, מלבד חמישי ושישי (30 ש"ח לרשומים אחרי 23:00). המקום מציע הפי האוור של 1+1 על המשקאות בימים ב-ד' בין 20:00 ל-21:00.

הייב, רוטשילד 33, ת"א. כניסה מגיל 24 בלבד. מומלץ להזמין מקומות מראש

הייב (צילום: בן פלחוב)
הקלאב של ההייב - סאונד יוצא דופן | צילום: בן פלחוב

בבל: מתחם הבילוי שמאיים להשתלט על העיר

מתחם הבילוי החדש בדרום העיר (בצמוד לכולי עלמא) מציע את השילוש הקדוש של חיי הלילה: חצר, לאונג' (דאנס בר) ומועדון מעוצב בטכנולוגית הקרנה תלת ממדית חדישה - ומציע את כל אלו במתחם אחד.

הבבל, שנפתח בין הסגר הראשון לסגר השני של מגפת הקורונה, החליט לא לפתוח את שעריו אחרי הסגר השני אלא לקחת את הזמן כדי לעבוד על הקו האומנותי של המקום, לבנות אותו ולעצב אותו עד לפרטים הקטנים ביותר.

השותפים במקום: עידן "פלזמה" כהן, מחברת האופנה "פלזמה לאב"; עומרי שאול, קלאבר שטייל ב-15 השנים האחרונות בעולם והחליט לפתוח מקום משלו בת"א; דין קוסנטינו שמגיע מעולמות האירוח; ואנשי חיי הלילה, אלעד "בולי" סלימן וחן "פילוס" פליסקין, הכינו והזמינו עיצוב בהזמנה האישית, ואף נתנו דגש למוצרים ממוחזרים – שמהווים חלק גדול מעיצוב הייחודי של המקום.

בבל (צילום: באדיבות המועדון)
מתחם הבילוי שמאיים להשתלט על העיר | צילום: באדיבות המועדון

הבבל מחולק לשלושה חללים - חצר שמציעה אווירה שקטה יותר עם מוזיקת רקע, ומתאימה לבילוי מוקדם ודייטים; לאונג' שלמעשה מתפקד כסוג של דאנס בר וקלאב גדול בעל אפיון שונה וחדשני, בו גופי תלויים (גני בבל התלויים) מהתקרה והקירות, ומוארים ע"י מספר מקרנים בתאורה משתנה ופסיכדלית. מחירי האלכוהול והאוכל במקום סטנדרטיים, אך ראוי לציין שהאוכל טוב משמעותית מהסטנדרט במתחמי בילוי אחרים וגם האלכוהול ברמה גבוהה במיוחד, עם דגש על הקוקטיילים.

"המטרה היא לגרום לאנשים להרגיש שהם חוצים לממד אחר, בזמן שונה, בציוויליזציה אחרת, מין בועה שעוטפת אותם, כשכל חלל מעביר אותם קדימה במסע בין הממדים", מסבירים השותפים במקום ומוסיפים: "קראנו למקום בבל כי כולנו קיבוץ תרבויות גדול ואנחנו רוצים לחזור לרעיון של לדבר בשפה אחת – שפת המוזיקה – בלי מעמדות, כשהמטרה היא שכולם ירגישו בנוח במקום".

ומה עם הקו המוזיקלי? משתנה מדי ערב, כשבדרך כלל האלקטרו והדיסקו נותנים את הYון. יום ראשון, מוזיקה אקספרימנטלית, ממוזיקת עולם, עד ג'ז ובייסליין. שני, היפ-הופ עם הליינים והדיג'ייז המוכרים בעיר, בימי שלישי פעם בשבועיים, מארח המקום תלמידים ומורים BPM להשתלטות של תקלוט, כשגם הופעות חיות מתקיימות במקום. ברביעי המקום מקדיש את עצמו לליינים חיצוניים והשקות ובסופ"ש – קרנבל מוזיקלי.

בדומה ללא מעט מקומות בעיר, את הבילוי המוזיקלי מלווה גם אומנות, כשלמקום מגיעים מדי פעם ציירים ופסלים להציג את עבודתם, ואפילו מקעקעים. הכניסה למקום היא ללא עלות (מלבד ערבים ספציפיים שמערכים ליינים חיצוניים). המקום פתוח בכל הימות השבוע, ומציע הפי האוור בין 20:00 ל-22:00 עם 1+1 על השתייה ו-30% הנחה על האוכל.

בבל, ממקווה ישראל 8 תל אביב, כניסה מגיל 24.

בבל (צילום: באדיבות המועדון)
בבל - עיצוב ייחודי | צילום: באדיבות המועדון