אורית ביינסאיי - I Will Always Love You

אורית ביינסאיי בחרה נכון את הלהיט של דולי פרטון וויטני יוסטון, הוא ישב מעולה על צבע הקול שלה, והיכולות הקוליות שהיא הפגינה כאן היו גבוהות, בטח שיחסית לאודישן ראשון וסופר-מרגש בשידור חי בתוכנית ראשונה. היו לה בעיות בהגיית חלק מהמילים - יותר מדי H וה"א, במקומות שצריך A או אל"ף, אבל מבחינה קולית היא היתה בסדר גמור.

ביינסאיי פתחה יפה בבית הראשון, הפזמון הראשון שלה היה חלש יחסית, אבל היא התגברה עליו והמשיכה יפה. בשלב מסויים חיכיתי שהיה תיתן יותר כוח, אבל היא חששה כנראה לזייף, או התרגשה מדי ובמצב הנתון לא נתנה את כל מה שיש לה. כל אלה היו מספיקים לה לעבור את מבחן הקהל, לו לא היתה אומרת מול פני האומה שהיא לא עושה צבא כי לא בא לה. נשמה, זה ישראל פה. ביג, ביג מיסטייק.
ציון: 6.5
מילות השיר

 

אביתר קורקוס - "לוחמת"

אביתר קורקוס נתן ביצוע יפה וראוי, מרגש לפרקים, לא מושלם אבל בהחלט מספק לשלב הזה של האודישנים. קורקוס הוא הפתעה נעימה, משום שסגנון השירה שלו, לפחות ממה ששמענו ממנו עד כה ("ואת", "לוחמת"), מושפע מהאגף הטורקי-בכייני של המוזיקה המזרחית (לא הצבע, הסגנון). זה מאפשר לו לשיר שיר כמו "לוחמת" אחרת ממה שאייל גולן שר אותו, ולהגיש אותו עם טוויסט משל עצמו. הגוון הז'אנרי שלו הוא גם זה שאיתו ריגש את ריטה ב"ואת". הסלסולים של קורקוס הם מובנים בתוך השירה, נשלפים ממנה כמעט באוטומט, ובהמשך יהיה מעניין לראות איך ומתי הוא מצליח לשלוט בהם.

מצד שני, אותו סגנון שירה, גרם לא כמעט לאבד את זה בבית האחרון ובפזמון האחרון, הוא שר שם במאמץ אדיר, על גבול הזיוף, מתח את המיתרים וכמעט נשנק. בהמשך הוא ילמד איך לפתוח את הקול כך שזה לא יקרה לו. בויכוח שהתעורר בין ריטה לאייל גולן בשאלת בחירת השיר - מזרחי או לא - נדמה לי ששניהם צודקים. כי מצד אחד ראוי שבחור כמו קורקוס יציג את עצמו עם משהו שתפור לו ישר לעצמות, ומצד שני, ראוי לכבד אותו כשהוא שר משהו אחר ולמעשה מעיד על עצמו (בדיוק כמו אייל גולן) שהוא זמר שאוהב ושר גם מוזיקה לא מזרחית.
ציון: 7.5
מילות השיר

 

 ליאם בניסטי - "Girl On Fire"

בהתחלה הייתי בטוח שיש כאן איזה טריק, שמישהו מנסה לעבוד עלי. כי לא יכול להיות שילדה בת 17 תשיר ככה. מבחינה טכנית ליאם בניסטי היא (בינתיים) הזמרת הכי טובה שראינו ב"הכוכב הבא". הדיוק שלה, באנגלית, ברמה גבוהה, ולא פוגע ביכולץ הקולית. היא מצליחה להיות גם משכנעת בווקאל, גם יושבת נהדר על המלודיה, וגם מצליחה לסחוף עם הגרוב. היא לחלוטין יכולה להיות זמרת ליווי מוצלחת של אלישיה קיז.

מצד שני, גם באודישן הראשון וגם במבחן המסך, בניסטי התמחתה בלחקות זמרות גדולות, ויהיה מעניין לשמוע אותה מביאה משהו מעצמה, לזהות אצלה איזו נגיעה אישית, ולא רק קופי-פייסט של ביצועים שהיא למדה לחקות מעולה בבית. הכי מעניין יהיה לשמוע אותה שרה דברים אחרים, למשל בעברית, ומנסה ללחוץ יותר בכיוון הפאוור. וזו אגב הערה שנכונה לגבי רוב המשתתפים - בשלבים הבאים הם יצטרכו לתת יותר עוצמות.
ציון: 8.5
מילות השיר

 

סמדי חמו - "כמו ציפור"

אני הייתי מעביר את סמדי חמו, רק בשביל שאוכל להמשיך ולשמוע את צבע הקול שלה. לחמו יש בלוז טבעי מדהים, שזמרות אחרות היו הורגות בשבילו. באייטיז, רק על הצבע הזה, כבר היו מחתימים אותה באיזו חברת תקליטים. היא לא מתוחכמת, היא לא מתחכמת, בחרה שיר מקסים של עפרה חזה שמתאים לה מאוד, ושרה אותו בצורה הכי אמיתית וישירה שהיא יכולה.

התוצאה היתה נפלאה לטעמי. האזנתי לה אחר כך עוד פעמיים שלוש ושוב ושוב חזר הקסם הזה - מישהי שלא שרה אף פעם בצורה מקצועית, שמוציאה מעצמה לפתע קול עמוק, חרוך, מתייפח. נכון, זה בלוז לבן שרוצה מאוד להישמע שחור, אבל זה עובד לה מצויין. גם כאן היו רגעים שחשבתי שיש איזה תרגיל, כי לא יכול להיות שמישהי שמעולם לא שרה באמת, מוציא מעצמה כאלה ניואנסים יפים. סחתיין עליה.
ציון: 8
מילות השיר

 

ענבל בקמן - "סוד"

אין ספק שענבל בקמן נתנה את הביצוע הכי טוב של הערב הזה. הכל אצלה היה מושלם, כמעט. השירה, יכולת ההבעה, הניואנסים המיוחדים והפרטיים שהביאה לשיר, האווירה החלומית והסקסית שהשרה הקול שלה. בקמן היא מסוג הזמרות שלא חייבים להסתכל עליהן כשהן שרות - הקול שלה מספיק כדי להעביר אותך על דעתך. שילוב של מתיקות ותמימות עם רומזנות סקסית כבושה, מתחת למפלים של איכות מוזיקלית.

גוון הקול של בקמן הזכיר יותר מכל את זה של אפרת גוש. למעשה, מאז הפריצה של גוש, לא היתה זמרת שהקול השקט של גורם לכאלה ויברציות חיוביות באיזורים הנכונים. כל זה טוב ויפה לערב נתון, לשיר נתון, לעיבוד נתון שבו היא מניחה את המשפטים על המוזיקה כמו פיה יפהפיה שמפזרת מתנות מתוקות על דרך האבנים הזהובות. השאלה היא מה בקמן המוכשרת תעשה עם שירים אחרים בסגנונות אחרים. אני סקרן מאוד.
ציון: 9
מילות השיר

 

רינת כהן - Hero

לרינת כהן יש יכולות של זמרת נשמה אמיתית. כמה גדולה, ככה מוכשרת. וכשהיא פותחת את הקול שלה היא פשוט מצמררת, מברווזת. שני בתים ופזמון, דקה וחצי, זה מה שהיא היתה צריכה כדי להרים את המסך. מדהים. כשצופים סגרו את הטלוויזיה והלכו לישון אמש, מה שהם לקחו איתם לחלומות הלילה זו בחורה מקסימה שעומדת על הבמה ונותנת ביצוע יפה במיוחד לשר של מריה קארי - זמרת שקשה להתחרות בה.

אבל כהן לא חששה, ונתנה ללב שלה להגיע אלינו דרך השיר. וכשהלב שלך על השולחן, כמו ששר אייל גולן, אתה חשוף והכי אמיתי, ומשדר רגש ישיר ונקי, אפשר היה ממש לראות לתוכה, כאילו היא שקופה, לראות עד כמה השיר יוצא ממנה, נקי ומהכי מרגש. כל הכבוד לה.
ציון: 8.5
מילות השיר

>> השירים שריטה הכי אוהבת, אייל גולן; אסי עזר, רני רהב, צביקה הדר