הקליפ שכל העולם חיכה לו הגיע - "Judas" של ליידי גאגא, שעלה לדברי הכוכבת ומנהליה 10 מיליון דולר, וצפוי לצאת בהמשך הלילה גם בגרסה ארוכה יותר בת 7 דקות. הקליפ נוצר על בסיס השיר עם המסר המחבק, שהרגיז כל כך את העולם הנוצרי כשיצא לפני חג הפסחא והעלה לכותרות את הדמות הדמונית של יהודה איש קריות הבוגד, עליו הטילו הנוצרים באופן היסטורי את הסגרת ישו לרומאים לפני צליבתו.

הקליפ נפתח במסע אופנועים כבדים כשגאגא, לבושה כמובטח בדמותה של מריה מגדלנה (מרים המגדלית, מקורבת לישו) רוכבת במשותף עם מי שנדמה כבן דמותו של ישו, כשזר קוצים לראשו.

האקדח שאמור להרוג את Judas מתגלה כליפסטיק

בהמשך הם מגיעים לזירת ההתרחשות המרכזית, מעין רחוב קדום, אולי בירושלים של לפני אלפיים שנה, שם מתנהל מעין משולש רומנטי בין גאגא (מריה מגדלנה), ישו ואותו "Judas". הקהל שמסביבם אלים, גאגא והרקדנים רוקדים, נדמה שישו מובל אל הצליבה כש-Judas ניצב מנגד.

ואז ליידי גאגא מגיעה בתחפושת של איש כנסייה נוצרית, מעין חשמן או קרדינל או שמא אפילו אפיפיור שחור, ומאיימת להרוג את יהודה הבוגדני באקדח, אבל האקדח מתגלה כשפתון, כליפסטיק, שמצייר אודם אדמדם על שפתיו הגבריות של Judas, לקראת רגעי השיא של הקליפ.

נשיקה הומו-אירוטית בין ישו ל-Judas וקורבן אישי למען פיוס היסטורי ומסר חיובי

הסערה גוברת, נדמה שמישהו כאן יצטרך לשלם בחייו, גאגא מופיעה גם כמעין נמפת ים שהגלים מכים בה והיא עומדת בסערה החזקה, ואז מגיעה סצנת הסיום ה"הפי אנדית", עם נשיקה הומו-אירוטית בין ישו ל-Judas, שמבוססת על הסיפור לפיו יהודה נישק את ישו כדי לסמן לרומאים את מי צריך לצלוב. גאגא-מריה, ישו ויהודה יושבים שלושתם יחד ב"סעודה אחרונה", כאילו "באותה סירה" בלב הסערה. אבל מישהו משלם בחייו, כשלבסוף מריה מגדלנה-ליידי גאגא היא זו שמשלמת את המחיר, נסקלת באבנים ונשארת מתה בסיום.

המסר של ליידי גאגא כאן הוא ברור: היא מקריבה קורבן, את עצמה, כדי להשכין שלום בין שני היריבים המרים, Judas-יהודה איש קריות הבוגד וישו שנצלב בגללו, כלומר מסר של פיוס, של שלום אפשרי גם בין שניים שעל העימות ביניהם מבוססים כמה עיקרים חשובים בדת הנוצרית. למעשה חוזרת כאן גאגא למסר הקדום של ישו (ישוע) עצמו - הגשת הלחי השנייה והקרבת קורבן אישי כדי להשכין שלום. שיחקה אותה.

ולמי שבאמת מחשיב את עצמו "מפלצת", כלומר מעריץ של ליידי גאגא, הנה וידיאו שלה שרה את "Judas" בהופעה בגוודלחארה, מקסיקו

ועוד בונוס קטן למתמידים: ליידי גאגא נתנה הופעה מחשמלת אצל אופרה וונפרי עם "Born This Way" כשניגנה על פסנתר בצורת נעל ענקית עם עקב מפלצתי. רק גאגא יכולה.

>> עדי נוימן וגילי סער יתקלטו ב-TLV; סיימון קאוול שוה 200 מיליון פאונד