אין תמונה
"הדואט בינינו יצא מושלם". איימי ווינהאוס, צילום מסך מ you Tube

היום יוצא באופן רשמי הדואט "Body and Soul" בין הזמר הותיק טוני בנט והכוכבת המנוחה איימי ווינהאוס, שלו היתה חיה כיום היתה חוגגת את יום הולדתה ה-28.

השיר והקליפ "Body and Soul" הוקלטו על ידי איימי ווינהאוס וטוני בנט ב-23 במרץ 2011, לפני כמעט חצי שנה, באולפני "אבי רוד" המפורסמים בלונדון. השיר הפך להיות ההקלטה האחרונה של איימי ווינהאוס לפני מותה הטראגי. הכנסות הסינגל והקליפ יועברו כתרומה ל"קרן איימי ווינהאוס" לסיוע לנוער במצוקה ומצבי סיכון.

 

בקטע הוידיאו שנחשף בימים האחרונים ובו מצולמת ווינהאוס באולפן כשהיא מספרת על סשן ההקלטות אומרת איימי: "הלכתי לפגוש את טוני עם אבי, אמי החורגת ואחי והוא היה מדהים. אבא שלי אמר לי שאני בכלל לא מכירה את השיר הזה, אבל אמרתי לו 'אני הבת שלך, מיץ', ברור שאני מכירה את השיר'. נפגשתי עם טוני באולפן והקלטנו יחד. ה יצא מושלם, נפלא, באמת דואט נהדר". בצילום זה נראית איימי ווינהאוס מחייכת ובמצב רוח טוב, אולי היה זה החיוך האחרון בחייה.

וטוני בנט אומר: "מאוד נהנינו להקליט יחד ואני יודע שאיימי היתה שבעת רצון מהביצוע ומהתוצאה. חשבתי שהיא מבריקה ואני מרגיש שהקלטה זו באמת לוכדת את המהות של האמנות הייחודית שלה. היא הייתה כישרון נדיר".

טוני בנט: אלבום דואטים חגיגי וסרט תיעודי

הקלטות השיר צולמו על ידי צלם הקולנוע זוכה האוסקר דיון ביב ("שיקגו", "זיכרונותיה של גיישה") במסגרת סרט תיעודי רחב שעתיד לצאת על טוני בנט, שנחשב לאחד הזמרים והקולות הגדולים של המאה ה-20.

השיר "Body and Soul" יופיע באלבומו החדש של טוני בנט,  "דואטים 2" שיראה אור בארץ ובעולם ב-19 לספטמבר, בסמוך לחגיגות יום ההולדת 85 של בנט שהתקיימו באוגוסט השנה.

האלבום יכלול דואטים של בנט עם אמנים מובילים כמו ליידי גאגא, ארת'ה פרנקלין, אנדראה בוצ'לי, מייקל בובלה, מאריה קארי, ווילי נלסון, נורה ג'ונס, הבלק אייד פיז, שריל קרואו, ג'ון מאייר ועוד.