היום הוציאה ליידי גאגא רשמית את השיר החדש "Judas" ("יהודה איש קריות"). היציאה תוכננה ליום שלישי ה-19 באפריל אבל דליפת השיר לרשת הקדימה את הוצאתו.

מדובר באחד הסינגלים החלשים בקריירה של גאגא עד כה, אם לא החלש שבהם. "Judas" הוא השיר השני שמוציאה גאגא מאלבומה הבא "Born This Way" שצפוי לצאת ב-23 במאי. קדם לו כזכור שיר הנושא, שהושפע עמוקות משירים של מדונה ודיוויד גואטה. אם מצרפים את שני הסינגלים אפשר לזהות את "עייפות החומר" אצל גאגא וצוות מפיקי המוזיקה שלה.

הדתיים באמריקה כועסים

"Judas" הוא השם הלועזי לאדם בשם "יהודה איש קריות", שעל פי האמונה הנוצרית היה יהודי ואחד משנים עשר השליחים של ישו, שהסגיר את ישו לרומאים, אשר שלטו אז בירושלים ובארץ ישראל כולה. הנוצרים מאמינים כי בגלל יהודה איש קריות נצלב ישו, נביא ומשיח הדת הנוצרית, על הצלב. על כן נחשב יהודה אצל הנוצרים לסמל לבגידה, ושמו הפך בשפות לועזיות רבות, כולל באנגלית, לשם נרדף למילה "בוגד".

לכן, עוד בטרם יצא השיר של ליידי גאגא, הוא כבר הרגיז חוגים דתיים, נוצריים ויהודיים באמריקה, שטענו כי הוצאתו מתוכננת היטב לשבוע של חג הפסחא הנוצרי (Eastern) וחג הפסח היהודי, כדי לרכוב על נושא הדת ולעורר מהומות, כרגיל אצל הגברת גאגא.

בהקשר לכך, באחד מהופעותיה של גאגא באמריקה לפני חודש הפגינו נוצרים דתיים נגדה, אחרי שהביעה תמיכה בקהילת ההומוסקסואלים, הלסביות והטראנסג'נדרים.

>> ג'סטין ביבר כבש את פארק הירקון במופע מלהיב