האם הלהיט הפרובוקטיבי "Judas" של ליידי גאגא הגיע כבר אל שלב הטיזרים לקליפ? לפחות חמישה כאלה כבר יצאו, שניים מהם הופרכו כמזויפים (אחד המזויפים, כך נטען, בכיכובה של זמרת טורקיה), אבל שלושה טיזרים חדשים יחסית עושים רושם רציני יותר ונראים מעט יותר אותנטיים, למרות שאין כל כך התאמה בין המילים של השיר לשפתיים של גאגא שזזות ובינתיים אין אישור רשמי לטיזרים מכיוונה של הליידי.

בטיזרים כמובטח, ליידי גאגא (אם זו אכן גאגא, ואלו אכן טיזרים לקליפ) מופיעה בהם עם איפור כבד בדמות "מריה מגדלנה", ("מרים המגדלית", המקורבת לישו, שטיפלה בו אחרי הצליבה והיתה "שליחת השליחים"), כשלצדה שחקן שמזכיר את נורמן רידוס (השחקן עליו דובר כמשתתף בקליפ) בתפקיד יהודה איש קריות. בינתיים גאגא מופיעה כאן ללא הכתפיים המקורננות שהקפיצו כמה ממעריציה, ואולי יופיעו בחלקים אחרים של הקליפ.

השיר שזעזע לאמריקאים את חג הפסחא

"Judas", שהגיע השבוע למקום התשיעי במצעד הסינגלים של "בילבורד", הוא כזכור הסינגל השני מאלבומה החדש של ליידי גאגא "Born This Way", שצפוי לצאת בחודש הבא. השיר הפרובוקטיבי כולל שורות כמו: "באופן הכי תנ"כי / אני מעבר ללהכות על חטא / אני זונה של תהילה /  בחורה יצאנית / שמקיאה את המחשבות". שם השיר רמז מיד ליהודה איש קריות, היהודי שבגד בישו, משיח הנצרות, והסגיר אותו לרומאים בירושלים לפני כאלפיים שנה. עיתוי יציאת השיר בחג הפסחא הנוצרי (Easter), המציין את ימי צליבתו של ישו, הרתיח את אמריקה השמרנית, שנציגים שלה בתקשורת תקפו את הכוכבת על השיר השערורייתי בעיתוי הנוכחי

גאגא עצמה הגיבה על הביקורות: "השיר הזה נוצר ב-15 דקות, שבהן הקאתי את הכל החוצה... המטרה שלי עכשיו היא לשמור על עצמי בהמשך ההוצאה של האלבום 'Born This Way'. את דליפת השיר לרשת הגדירה גאגא כ"מוות איטי, איבר אחרי איבר".

במקביל החלה ליידי גאגא לשלב את  "Judas" בהופעותיה. הפעם הראשונה היתה השבוע בהופעה בטמפה, פלורידה, והקהל הנאמן שלה השתולל.

ואם בא לכם שגאגא תשיר לכם "יום הולדת שמח" ותזמין אתכם לבלות איתה מאחורי הקלעים, קבלו אותה בהופעה בניוארק.

>> ביונסה על סוס בטיזר לקליפ