השאפתנות, החשיבות העצמית והנפילות של המלכים 

אז השבוע קניה ווסט הצליח שוב לזעזע את העולם עם אמירות חסרות פשר או אחריות, וכמו שהוא אוהב, כולם שוב מתעסקים בו בכל כלי התקשורת. מפיקי האירוע ידעו בדיוק מה הם עושים כשהם נתנו לווסט את פרס ה-Video Vanguard, מעין פרס מפעל החיים של הטקס, ועוד 10 דקות שלמות להגיד מה שבא לו. הם ידעו שהוא הולך לזעזע, והוא סיפק את הסחורה: הוא הודה בכך שעישן משהו לפני הטקס, דיבר על כל שערוריית טיילור סוויפט (ונכנס על הדרך במנהלי MTV), וכמובן - הכריז על כך שבשנת 2020 הוא ירוץ לנשיאות. אפשר לנתח את הנאום הארוך של ווסט ולהוציא ממנו אמירות חכמות על תרבות, תקשורת המונים וחזון אמנותי. כל הדברים האלה נמצאים שם וקניה אמר אותם עם המון כוונה וחוכמה. מצד שני, אפשר להתעכב על השטויות שהוא אמר ולהפוך את זה לאייטם כיפי שימשיך לבנות את הפרסונה האגדית של ווסט ככוכב פופ חסר מעצורים. אז בואו נלך על האופציה השניה, הא? הבה נדמיין לנו עולם בו קניה ווסט הוא נשיא ארה״ב, ונבין למה זה הולך להיות מדהים ונוראי בו זמנית. הנה חמש סיבות לכך שהוא חייב להיות (ובאותה נשימה, אסור לעולם שיהיה) מנהיג העולם החופשי.

הוא לא כל כך טוב עם טלפרומפטרים

ברק אובמה הצליח לכבוש את לבבות האמריקאים והעולם בעזרת רטוריקה מעודנת וחכמה, ובעיקר עם כישרון נאום מדהים. היכולת להפיח חיים בטקסט כתוב מראש ולסחוף המוני אנשים היא קודם כל יכולת של פרפורמר, כך שעל פניו קניה ווסט צריך להיות טוב בזה. מצד שני, פוליטיקאים צריכים להיצמד לטקסט שנכתב להם, ובזה קניה אף פעם לא היה טוב. זה קרה פעם ראשונה בשידור ההתרמה לנפגעי הוריקן קתרינה, בה ווסט צוות למייק מיירס בשידור החי, ובמקום להקריא את הטקסט הרגיל שקורא לאנשים לתרום, הוא התחיל לדבר מדם לבו על היחס של הממשלה לשכבות החלשות (והשחורות) בארה״ב וסיים עם המשפט האלמותי ״לג׳ורג׳ בוש לא אכפת מאנשים שחורים״. ההבעה של מייק מיירס אחרי המשפט הזה - פרייסלס. מאז אותו אירוע, קניה לא פספס הזדמנות להגיד מה שבא לו על גבי פלטפורמות ציבוריות, בין אם זה בקטעי מעבר של 10 דקות בהופעות, ראיונות שמשתבשים או בטוויטר - לקניה אין פילטרים, וזו אמנם תכונה טובה עבור מנהיג, אבל זה גם עלול להוביל למלחמה גרעינית.

כולם יקבלו Yeezy's

כשהוא נשאל על ידי הפפראצי מה הדבר הראשון שיעשה כשיהיה נשיא, אמר קניה: ״כולם יקבלו Yeezy's.״  מה שמוכיח: א. שהוא לא רציני, ב. שעדיין יש לו דבר אחד על הראש, וזה הנעליים שלו. כמה קניה נלחם על הנעליים האלה. בהתחלה זה היה עם "נייקי", שלא נתנו לו חופש אמנותי כמו שהוא רצה. אחר כך הם העיפו אותו והוא חתם עם "אדידס", ולמרות שעכשיו הכול נראה טוב ויפה (אולי חוץ מהנעל שהיא קצת מכוערת) ווסט עדיין מתבאס על המחירים הגבוהים של הנעל, ואף יוצא נגד אלה שקונים אותה ואז מוכרים אותה במחיר משולש באי.ביי. החזון של ווסט (וזה אמיתי) הוא להגיע לרמה של זארה מבחינת ביגוד, ולספק בגדים ברמה גבוהה של עיצוב ואיכות לצרכן הממוצע במחיר סביר. כך שהגיוני מאוד להניח שאם הוא באמת היה מגיע לעמדת כוח בבית הלבן, הוא היה מגשים קודם כל את חזונו האופנתי ומלביש את ארה״ב כמו שצריך. תכלס, הרצון של ווסט לשבור את הקירות המעמדיים של עולם האופנה הוא יפה ומכובד. מצד שני, אם לשפוט לפי התצוגה האחרונה שלו, כל ארה״ב תיראה כמו חבורה של הומלסים.

קים תהיה האישה הראשונה

למישל אובמה יש את פרויקט הכושר ואכילה נכונה בקרב בני נוער - האם קים קרדשיאן תיקח את זה לשלב הבא ותכניס את ארה״ב למשטר דיאטה של מיצים בלבד? או שאולי המיליונרית העגלגלה תקדם את מודל הגוף החדש שלה ותעודד בנות 12 לאכול כל דבר שמגדיל להן את התחת? או שאולי היא תילחם למען זכויות הטרנסג׳נדרים לצד אביה כריס/קייטלין ג׳נר? מה שבטוח, זאת תהיה הפעם הראשונה בהיסטוריה בה לפירסט ליידי יש קלטת סקס. אני רק מקווה שזה לא יתחיל טרנד, כי ממש לא בא לי לראות את דונלד טראמפ ואשתו עושים את זה.

המינויים שלו יהיו בעיתיים/מדהימים

ג׳יי זי שר ההגנה. טו צ׳יינז שר האוצר. ריק רובין סגן הנשיא. מוס דף שר החוץ וקומון שר לענייני רווחה. כל אלה היו יכולים למלא את תפקידם נאמנה אלמלא קניה היה פשוט לוקח על עצמו את כל התפקידים. אני מאמין שקצת כמו ביבי שלנו, קניה יעדיף לעשות את הכול בעצמו. זה ייגמר במלחמה עם איטליה (כי המעצבים האיטלקים מתנשאים) משבר עם הכנסייה האוונגליסטית (כי קניה הוא אלוהים) נפילה בבורסה (בגלל היהלומים בסיירה ליאון) ומאבק עיקש בתאונות הדרכים (כי קניה לא ייתן למישהו אחר את התענוג של להיפצע בתאונת דרכים ולעשות מזה שיר מצליח).

הוא ייכנס בביבי

חשבתם שאובמה היה ביקורתי כלפי ראש הממשלה שלנו? חכו שתראו את הציוצים שקניה יכתוב עליו בטוויטר. מצד שני, הוא גם עלול להיות זה שיביא לכאן את השלום - לא בשביל שנוכל לחיות כאן כמו בני אדם נורמליים או משהו כזה, בשביל שהוא יוכל להופיע בעיר העתיקה בלי בעיות אבטחה. 

פיצוי בסך 155 אלף שקלים. נתניהו (צילום: חדשות 2)
טוויט, טוויט | צילום: חדשות 2