נועם בנאי - עד שהגעתי אלייך

חצי שנה אחרי הפרישה מ"הכוכב הבא", נועם בנאי עתיד להוציא הקרוב את אלבומו השלישי, "אף פעם לא לבד", שיכלול שישה שירים אותם כתב והלחין. את השיר החדש שמוקדש לאשתו, יעלי, "עד שהגעתי אלייך", הוא כתב יחד עם המשורר רועי חסן, והקליפ שמלווה אותו מורכב מסרטונים של זוגות שנישאו במהלך השנתיים האחרונות, כולל הצצה לחתונה הפרטית שלו. אגב, מאוד ריאלי שהאלבום הזה הוא קפיצת המדרגה שלה חיכה נעם כדי לעמוד סוף סוף בזכות עצמו ולא בזכות שם המשפחה שלו.

עמיר לב - חיפה

"בחיפה יש רוח, האוויר מלוח, ריחות של צעירים, ככה מתחילים": עמיר לב ממשיך בגישה המינימליסטית שאפיינה את אלבומו הקודם, "חשמל מהשמש", עם טקסטים "קטנים" שבעצם אומרים המון. החידוש המרענן במקרה הזה הוא המפיק סאבו, שעד היום הכרנו בעיקר מעולמות הגרוב וההי פהופ. "חיפה" הוא השיר השני מתוך האלבום השמיני של לב, "רומה", אבל בעצם הוא השיר הראשון שנכתב לאלבום, וכנראה זו הסיבה שהוא השיר היחיד שמתקיימים בו כל העולמות המוזיקליים שנגעו בו; הים נוכח בחיפה באופן מיוחד וגם התחושה שיש בה את כל הטעמים, את כל הריחות ואת כל הסיפור של הים התיכון שרק עמיר לב יודע לספר.

 

מוקי - עניבות

חמש שנים חלפו מאז שמוקי הוציא את אלבומו האחרון "הולך על מים", והאמת היא שעדיף היה לו לחכות עוד קצת עד שיצליח לבשל משהו מוצלח יותר מהשיר המוזר שהוא הוציא השבוע. מה שהולך לעברי לידר והתקווה 6 לא רע - לא בהכרח נשמע ונראה טוב על מוקי. מאוד בולט שהוא מנסה למצוא את הגלגול החדש שלו אחרי כמה גלגולים שעבר מאז שהיה הראפר הבועט והכועס מיבנה - אבל החליפה החדשה הזו שניסה לתפור לעצמו פשוט לא מרגישה טבעית בלשון המעטה, ואהבנו אותו הרבה יותר כשהוא כתב מהלב באמת ומקרוב, ולא חשש להביע מסרים. אז למרות שהצטרפו ליצירה השותפים צליל קליפי, מאור יצחקי וינון יהל שהפיק – כנראה שהיא לא תירשם בין הישגיו המרשימים בקריירה, ונדמה שאפילו הוא ציני כלפי הסיטואציה: "שימי לי טוב, שימי לי עוד. מלבישים אותי בעניבות".

יאיא - מתוך

יאיא כהן אהרונוב התחיל את דרכו לפני כ-25 שנה בהרכב צ'קלקה שליווה בין השאר את ברי סחרוף בהופעותיו, אבל מאז הספיק כל כך הרבה. במקביל להיותו הבסיסט הקבוע של "הדג נחש", הוא הוציא שני אלבומי סולו, הפיק עם אחיו את פרויקט הילדים המצליח "ילדי בית העץ", זכה ב-4 פרסי אקו"ם ויצר אינספור שיתופי פעולה שונים עם אמנים ויוצרים, ביניהם גם "ילד של אבא" של מוקי (כן, שוב הוא). את האלבום השלישי שלו הוא כבר יצר כמעט לבד לגמרי, כולל הטקסטים, הלחנים, ההפקה ונגינה ברוב הכלים. בכל זאת מתארחים כאן חנן בן ארי, אביב גדג', נטע אלקיים  ויהלי סובול שהצטרף לכתיבת "משהו יותר". מדובר בכיף של אלבום לכל המשפחה, כולל קאבר נפלא ל'קרן שמש מאוחרת" של שלום חנוך.

 

רועי דורון - שחיית כלב

תכירו את האיש שבעיקר מנגן עם ג'ימבו ג'יי, הפיק את אחד מלהיטי 2021 ("חתולים"), ועובד בימים אלו עם תמיר בר, כרקוקלי ונטע וינר על פרויקטים חדשים, וגם מצא זמן להוציא גם אלבום סולו ראשון משלו. הסינגלים שיצאו מתוכו, "אם לא אני לי את"; "שיר על שולחן ומגירה" (עם איה זהבי פייגלין); ו-"מקום שני" (עם ג'ימבו ג'יי), הושמעו ברדיו בצורה מרשימה -כך שמכאן אפשר רק לגדול. גם במקרה הזה מדובר באלבום כמעט של איש אחד אחרי שרועי כתב, הלחין, והפיק את האלבום מוזיקלית, וגם ניגן בכל הכלים, חוויה די נדירה עבור אמן שרגיל לעבוד כחלק מלהקה. 

 

רבע לאפריקה - חביב יאחבב

יקיר ששון ואליסף בשארי ממשיכים למצב עצמם בתור הרכב הגרוב הכי חביב וכיפי בסביבה. אז מה קורה כשקזבלן פוגש את גריז לסיפור הפרברים של המזה"ת? מקבלים קליפ שכולו מחווה לטבריה של שנות השבעים והשמונים. מה עוד? הפקת הווידאו שמלווה את השיר הייתה הזדמנות עבורם זמן להודות בכבוד ובכיף לטעמים שהזינו אותם ושגדלו עליהם: מהמחזמר "שיער" שמעבר לים אל מוזיקת הקסטות מהתחנה המרכזית, מ"סרט הערבית" בערוץ הטלוויזיה היחיד בארץ בזמנו ועד סרטי בולויווד. שיר שהוא הדרך המושלמת לחגוג את סוף הגל, אם הוא אכן לקראת סיום.

 

איה כורם וחברות

בחודשים הקרובים יראה אור אלבום מלא ובו גרסאות חדשות ליצירות מתוך אלבומיה הראשונים של איה כורם, מה שיהפוך אותה לבעלת הזכויות בכמה מן השירים המצליחים והמושמעים שלה. אחרי "יונתן שפירא 2022", היא מוציאה גרסה מחודשת לשיר שהופיע באלבומה הראשון, רק שהפעם מצטרפות אליה דניאלה ספקטור ורונה קינן הנפלאות – שדרוג משמעותי שבא במקום. אדם בן אמיתי, בן זוגה של איה, הפיק מוזיקלית, והתוצאה מוכיחה שהכל לטובה כי הקהל של איה מרוויח גרסאות רעננות לשירים מתחילת הקריירה שאת חלקם הספקנו לשכוח.