הזמרת הספרדייה אמאיה רומרו זכתה בשנה שעברה להכרה בינלאומית כשנבחרה לייצג את מדינתה יחד עם הזמר אלפרד גרסיה בתחרות האירוויזיון שנערכה בפורטוגל. השניים ביצעו את השיר "Tu Cancion" באירוע הגמר, ולמרות שנחשבו לפייבוריטים של רבים ממעריצי התחרות, הם סיימו במקום ה-23. באותה שנה הזמרת הישראלית נטע ברזילי זכתה במקום הראשון עם הלהיט "Toy".

בראיון שהעניקה לאחרונה לכלי תקשורת ספרדי, אמאיה סיפרה שהיא מתחרטת על הזמן הרב שהשקיעה בתחרות האירופית. לדבריה, העיסוק הרב באירוויזיון פגע בעבודות על אלבום הבכורה שלה ומנע ממנה להקליט שירים נוספים.

בין היתר הזמרת בת ה-20 סיפרה: "אני הייתי מעדיפה שלא להשתתף באירוויזיון. היה לי רע באותו הזמן. לא הפסקנו להתראיין ולהשקיע בתחרות ואני בסך הכל רציתי לשיר".

"זאת חגיגה של מוזיקה ואירוע של פעם בחיים", המשיכה רומרו, "זה היה הדבר היחיד שעשיתי בחיי באותה תקופה. אז ראיתי את זה כמשהו הכרחי, אבל היום, כשאני מסתכלת על זה מנקודת מבט שונה, זה לא".

בשבועות האחרונים אמאיה שחררה שני סינגלים ראשונים מתוך אלבום הבכורה שלה, שצפוי לצאת בחודשים הקרובים. השירים צברו מיליוני צפיות ביוטיוב ונכנסו למצעדי הלהיטים בספרד. טרם פורסם אם הזמרת מתכוונת לכלול את הדואט שלה מהאירוויזיון באלבום החדש.