בימי השיא של האירוויזיון במאה הקודמת, שלב הניקוד היה מותח במיוחד כאשר המנחים עברו מדינה מדינה ושמעו מנציגיה את כל חלוקת הנקודות מהנקודה הראשונה ועד הדוז פוואה.

מאז, בעקבות ריבוי המדינות, מודל חלוקת הנקודות השתנה מספר פעמים. בשנים האחרונות התפצל שלב הענקת הניקוד לחבר שופטים והקהל בבית, ונראה שכל חלוקת הנקודות לא ממש ברורה.

בבוקר שאחרי גמר אירוויזיון 2019 אפשר להגיד דבר אחד ברור בקשר לחלוקת הניקוד הישראלי- בין טעם הקהל לטעם של חבר השופטים המקצועי כמעט ואין הסכמות. לדוגמה, בעוד חבר השופטים נתן 12 נקודות להולנד, הקהל הישראלי ממש לא התרשם מהשיר הזוכה והעניק לו 2 בלבד.

השירים הפופולאריים ביותר על הקהל הישראלי היו השיר הרוסי של סרגיי לאזרב שקיבל 12 נקודות, והשיר של נורווגיה, שקיבל 10 נקודות לעומת 0 נקודות ששניהם קיבלו מחבר השופטים הישראלי.

אגב, אם היו לוקחים אתמול בחשבון רק את הצבעת הקהל בבית בכל אירופה, השיר הנורווגי היה זוכה בתחרות, כאשר קיבל את מספר הנקודות הגבוה ביותר של 291 לעומת 261 נקודות בלבד שהעניק הקהל בבית לזוכה מהולנד.

גם ישראל קיבלה נקודות. המפרגנות ביותר היו צרפת ובלארוס עם 12 נקודות, 7 נקודות קיבלנו ממולדובה, 5 מקפריסין, 4 מגיאורגיה, 3 מרומניה, 3 מצ'כיה ונקודה אחת מסן מרינו.

הנקודות שקיבלה ישראל (צילום: מתוך אתר eurovisionworld)
הנקודות שקיבלה ישראל | צילום: מתוך אתר eurovisionworld

הניקוד המלא שהעניקה ישראל בשקלול הקהל וחבר השופטים:

איטליה 18
הולנד 14
רוסיה 12
אוסטרליה 11
נורווגיה 10
שוויץ 10
אזרבייג'ן 10
אסטוניה 8
שוודיה 6
צרפת 6
ספרד 5
מלטה 4
דנמרק 1
צ'כיה 1

הנקודות שהעניקה ישראל (צילום: מתוך אתר eurovisionworld)
הנקודות שהעניקה ישראל | צילום: מתוך אתר eurovisionworld