אירוויזיון 2019 הגיע לסיומו מוקדם יותר החודש בערב הגמר בתל אביב, שבסופו הוכרז הנציג ההולנדי דאנקן לורנס כזוכה הגדול של התחרות. הפרס העיקרי שהעניק דאנקן למדינתו, יחד עם הפסלון, הוא הזכות לארח את האירוע הבינלאומי בשנה הבאה ונראה שבהולנד מתנגדים לקיום התחרות בבירה - אמסטרדם.

בעקבות הזכייה של דאנקן, מעריצי התחרות כבר החלו לתכנן את הנסיעה שלהם לאמסטרדם, שם לדעת רבים תתקיים התחרות באביב הבא. ייתכן שאלה יאלצו לשנות את התכניות, מכיוון שגורמים בממשלת הולנד מעוניינים לקחת את האירוויזיון לעיר אחרת במדינה.

גורמים ב-NBTC, הארגון האחראי לקידום התיירות בהולנד, שואפים להרחיק את התחרות מאמסטרדם ובכך לחשוף תיירים וצופים למקומות אחרים ופחות מוכרים מעיר הבירה, שנחשבת לאחד מיעדי התיירות הפופולריים כיום באירופה.

קונרד ואן טיגלן, מנהל השיווק והאסטרטגיה של ה-NBTC, סיפר על הרצון לבחור בעיר אחרת על חשבון הבירה: "אמסטרדם תתקשה להתמודד עם עומס התיירים הצפוי ותחרות השירה היא הזדמנות לשווק את המדינה המארחת. עדיף לנצל אותה כדי להציג לעולם חלקים פחות מוכרים של הולנד".

View this post on Instagram

Lots of love from the green room!!!  #eurovision #esc19 #songfestival #teamduncan #greenroom @joycehoedelmans

A post shared by (@itsduncanlaurence) on

אחת הערים הבולטות שמעוניינות לארח את אירוויזיון 2020 היא רוטרדם, העיר השנייה בגודלה בהולנד (אחרי אמסטרדם) ובה שוכן הנמל הגדול ביותר באירופה. ברוטרדם חיים כ-600 אלף איש והתחבורה הציבורית בה היא בין המפותחות במדינה. שתי ערים נוספות שמהוות תחרות הן ארנהיים ומאסטריכט.

הולנד אירחה את האירוויזיון 4 פעמים מאז הקמת התחרות. העיר הילברסום אירחה את האירוויזיון בשנתו השלישית (1958) בעקבות הזכייה של הזמרת ההולנדית קורי ברוקן שנה קודם לכן. ב-1970 אמסטרדם נבחרה לארח את התחרות אחרי הניצחון המפורסם של הולנד יחד עם שלוש מדינות נוספות (בריטניה, ספרד וצרפת) ב-1969.

האירוויזיון התקיים בעיר האג לראשונה בשנת 1976, בעקבות הניצחון של ההרכב טיץ'-אין. ב-1980 העיר אירחה את התחרות פעם נוספת, אחרי שישראל זכתה בתחרות בשנה השנייה ברציפות ובחרה לוותר על אירוח נוסף של האירוויזיון.