הזמר ההולנדי דאנקן לורנס זכה בסוף השבוע האחרון בתחרות האירוויזיון בתל אביב עם שירו "Arcade". הוא הגיע למקום הראשון עם ניקוד סופי של 492 נקודות, כשהוא מדורג במקום השלישי על ידי השופטים (231 נקודות) ובמקום השני על ידי קהל הצופים (261 נקודות). מי שדורגו במקום הראשון לפי הצבעות הקהל הם חברי ההרכב הנורווגי קיינו, שבגלל הניקוד שקיבלו מהשופטים, סיימו במקום החמישי.

השבוע טום הוגו, חבר השלישייה הנורווגית, בחר להתייחס לפער הגדול בין דעת הצופים להכרעת השופטים. הזמר ביקר את אופן הענקת הנקודות, לפיו מספר מצומצם של אנשים מכל מדינה, שנבחרים לשפוט בתחרות, אחראי לחצי מהניקוד הכללי, דבר המקטין באופן משמעותי את השפעתם של מאות מיליוני הצופים על התוצאות.

בראיון לכלי תקשורת נורווגי, הוגו אמר: "זה מוזר שאנשים בודדים יושבים ומחליטים מי יקבל מחצית מהנקודות שמעניקה מדינה שלמה. מאז ומעולם היו שמועות על שוחד בין חבר השופטים, ולכן זה ממש מטופש. נראה שאין צורך בהם ואני חושב שמעכשיו יהיה דיון מעמיק בנושא".

כאמור, אם תוצאות האירוויזיון היו מושפעות רק מדעת הצופים, נורווגיה ככל הנראה הייתה מנצחת השנה בתחרות. למרות הרגשות המעורבים, חברי קיינו העלו פוסט עם המנצח ההולנדי ופירגנו לו על הזכייה. באותו פוסט הם כתבו: "מזל טוב! היית ממש מדהים אמש. אנחנו יודעים כמה אתה אוהב מוזיקה ושמחים שזכית באירוויזיון".

View this post on Instagram

@itsduncanlaurence CONGRATULATIONS! WOW, you were so amazing last night. We know how much you love music, and we are so happy that you won Eurovision Song Contest 2019! We really hope to see you again soon, and would love to visit The Netherlands next year!

A post shared by KEiiNO (@keiinomusic) on