קותי ויאנה באינסטגרם
"אני מאוד אוהב אותה, זה משהו מיוחד"

"בכל יום שעובר האהבה רק מתעצמת"

הזוגיות של מנחה התכנית 'קותי בחדר האחות', קותי סבג, ושל בת זוגו, יאנה יוסף, קרמה עוד וגידים מול כולנו לעיני המצלמות. גם היום, לאחר שיצאו מ'בית האח הגדול' השניים ממשיכים לשמור על הגחלת, למרות לא מעט קולות שמטילים ספק באהבה הכנה שלהם. "זה לא נכנס אלינו, הרי הזמן עושה את שלו וכבר ארבעה חודשים אנחנו ביחד", פסק קותי, "חשוב להגיד שאנחנו גם לא מרוויחים מהאהבה הזאת שום דבר חוץ מהאהבה אחד של השנייה". על אף תדמיתו הקשוחה, מסתמן שקותי הוא רומנטיקן חסר תקנה: "הדבר הכי רומנטי שעשיתי ליאנה? הכנתי לה שקשוקה באמצע הלילה, היא ישנה והערתי אותה במיוחד. שמתי לה פתק על השקשוקה, שהיה כתוב עליו 'בתאבון', והיא נורא התרגשה", סיפר במבוכה.

לכבוד יום האהבה, ספר לנו על האהבה הראשונה שלך
קותי היסס לרגע, "אני לא זוכר את האהבה הראשונה שלי יותר מדי, אבל אני יכול לספר לך על האהבה שיש לי עכשיו, אני מאוד אוהב אותה, זה משהו מיוחד". כשנשאל קותי 'מה כל-כך מיוחד באהבה הנוכחית שלו?' השיב נחרצות: "גם בגלל איך שהכרנו ואיך שחיינו יחד לפני שיצאנו מהבית, ועכשיו בכל יום שעובר אני מגלה דברים חדשים והאהבה שלנו רק מתעצמת. אני נשמע קלישאה יותר מדי, אבל ככה זה".

איזה שיר לדעתך הכי רומנטי?

"אני אוהב את 'מלאת אהבה' של רובי לוי, זה מביע את כל הרגשות בעיניי. ולסיכום, אני רוצה לאחל לכל הצופים המון המון אהבת חינם, והרבה שמחה, כי זה הכי חשוב".

מאחורי הקלעים עם אלירז ועינת (תמונת AVI: mako)
"בכל מערכת יחסים שהייתה לי הייתי אני" | תמונת AVI: mako

מלכת השירה בציבור, עינת שרוף, לא התבלבלה לרגע כשנדרשה לבחור את שיר האהבה האהוב עליה: "שיר האהבה האוטלימטיבי בעיניי הוא השיר 'ליל אמש' של נעמי שמר, זו לדעתי תמצית הישראליות ואהבת הנעורים של פעם", קבעה ומיד התחילה לזמזם, "'במשעול בליל שדות...', השיר הזה מזכיר לי את האהבה הראשונה שלי, הוא היה מושבניק, גבוה, שחום. זה היה יום שישי בערב, על הדשא, שירים ישראלים, גרעינים שחורים, אבטיח ונשיקה ראשונה". לאחר שהתרפקה בערגה, סיפרה עינת על האיחוד המרגש עם אהבת נעוריה: "השנה הופעתי בקיבוץ להבות חביבה ופתאום זיהיתי אותו בקהל, מסתבר שהוא בא במכוון לחגוג אצלי את יום ההולדת ה-50 שלו, ואני כמובן סיפרתי לכולם על הבמה את הסיפור והוא היה מאושר מזה".

מנחת 'כוכב נולד בצהרים' ובן זוגה המוסיקאי תמיר הרפז מתחזקים זוגיות ארוכת שנים, ומסתבר שסוד הקסם הזה עובד הודות לרגעי האהבה היומיומיים: "אני לא אחת שיש לה צרכים מבן זוג שלה. בשבוע שעבר למשל, נסענו תמיר ואני לסוף שבוע בפריז. הוא רצה לאכול עוף במסעדה נורא רחוקה, ואני הלכתי איתו שעתיים לחפש את העוף הזה. ללכת אחרי מאווי הלב של בן הזוג שלך זה רומנטי בעייני".

אלירז שדה, רומנטיקן או רווק נצחי?

שותפה של עינת להנחיית התכנית, אלירז שדה, הוא רווק מבוקש שמבקש להתרחק מהסטיגמה של 'בחור רומנטי': "אני לא מאלה שדוגלים במחוות רומנטיות פומפוזיות. מחווה רומנטית יכולה להיות נשיקה ומשפט שמגיע במקום הנכון. אני חושב שלעשות דברים בזמן הנכון ובמקום הנכון זה הרבה יותר טוב והרבה יותר חשוב מלעשות משהו גדול ויעני להשקיע בלי פרופורציות. זה סתם בעיניי".

מהו שיר האהבה שלך?
"יש שירים שמדברים על אהבה לא חיובית והם עדיין שירי אהבה יפים, אבל שיר האהבה שלי הוא 'האמיתי' של שלמה ארצי, זה שיר שלא מדבר ישירות על אהבה, אבל אם מקשיבים למילים מבינים", רמז אלירז.

אתה זוכר את האהבה הראשונה שלך?
"זה היה בסביבות כתה י', חיזרתי אחריה, היא הייתה בלונדינית עם עיניים כחולות", שיחזר אלירז אך לא נכנע להיסחף לנוסטלגיה: "את יודעת, הכל מורכב בגיל הזה וגם זה היה מורכב".

ובכל זאת, אתה לא מרגיש שהיום חיי האהבה שלך מושפעים מהסיפור ההוא?
"
בכל מערכת יחסים שהייתה לי הייתי אני, ואני חושב שגם אז הייתי אלירז, כמו שבכל זוגיות אני עדיין אני ולא משנה מה", חתם.

תוצאות הגמר (תמונת AVI: mako)
"נשים, שבו פעם אחת על הצד של הפקק" | תמונת AVI: mako

הכוהנת הגדולה של ההומור בישראל, ציפי שביט, נהנית להביט לאחור אל רגעי האהבה הראשונים: "זה היה קיץ בקיבוץ והתאהבתי במציל. לא היה לי איכפת לטבוע ארבע פעמים ביום רק כדי למשוך את תשומת ליבו, הייתי ממש מטביעה את עצמי בכוונה, לוקחת אוויר במקום להוציא. הוא היה כולו שרירים ואני הייתי בת 14 ונראיתי כמו חבית עם שנורקל".

זאת הייתה למעשה אהבה נכזבת?
"
לא בדיוק. בשלב מסוים, כדרכם של דברים, הוא הבין מה אני מרגישה כלפיו והקשר שלנו הפך למשהו מעבר לזה. זה לא היה רומן אמיתי כי בכל זאת הייתי רק בת 14, אבל כן היה משהו. כל יום הייתי הולכת לבריכה ומביאה לו אבטיח, יושבת איתו בצל, וסופרת לו את שרירי התאומים".

איך תצייני השנה את ט"ו באב?
"יהיה ספיישל מיוחד ב'תצחיק אותי', נלבש לבן ונספר בדיחות על זוגיות כזאת ועל זוגיות כזאת". בלי להסס שלפה ציפי בדיחה מהשרוול ונתנה טעימה ממה שצפוי לנו: "נספר בדיחות על אהבה, כמו זאת על ההיא שחזרה הביתה ומצאה את בעלה עם גמדה במיטה, והיא אמרה לו 'למה? הרי הבטחת שלא תבגוד יותר', אז הוא ענה לה 'את לא רואה שאני מנסה להיגמל בהדרגה?".

"אני בנאדם של מחוות יומיום שלא ניתן לתאר במילים"

גם ציפי התבקשה לבחור את שיר האהבה האולטימטיבי שלה, אך היא נזהרה מלהכריע: "יש כל כך הרבה שירים, קשה לבחור. אני אוהבת את אלוויס 'Are you lonesome tonight', אני אוהבת גם את 'only you'. ובכלל שירים ישנים, שירי ויינטג', זו המוסיקה שאני מתה עליה", התלבטה ציפי ופצחה במחרוזת שלא הייתה מביישת קברט בברודווי: "בעברית אני אוהבת את השיר של אריק איינשטיין 'זאת אותה האהבה, את יודעת...' אני אוהבת גם את '...Everybody needs somebody sometimes' של דין מרטין".

נשמע שאת טיפוס רומנטי
"אני בנאדם של מחוות יום יומיות שלא ניתן לתאר במילים, מארוחות ערב ובוקר מושקעות, דרך מיטה עם סדינים לבנים ומבושמים, ועד לקנות את האופניים הכי מהירים והכי מתוקתקים לאבישקי בעלי, להעמיד אותם בסלון ולקשור מאה סרטים אדומים ולעשות לו הפתעה". לסיכום מסרה ציפי מסר לאומה: "אני רוצה להגיד לכל הצופים של הערוץ, בואו נשאר ביחד, זאת האלטרנטיבה הכי מתוקה שיש. לכם הבעלים, תפנקו אותן, פתחו את הארנק ושחררו את הוויזה. ואתן הנשים, שבו פעם את על הצד של הפקק ועזרו לו למצוא את הסבון".

אין תמונה
"שיר על הבנאדם שהוא רעב לאהבה"

"כדי שהאהבה תחזיק חשוב לריב פעם ביום"

אבי הזמר, אחד מהכוכבים היותר אותנטיים של הערוץ, נענה בשמחה לחשוף את הפן הרגיש באופיו. מנחה הלהיט 'אבי הזמר מארח', אשר מדי ערב שישי אנו חוזים כיצד נשים רבות מן השורה הראשונה בבראנז'ה נופלות שדודות לרגליו, העניק לנו פרספקטיבה שונה במעט למושגים 'רגשות' ו'אהבה':

בתור זמר פופולארי, מהו שיר האהבה האולטימטיבי בעינייך?
"'עוד לא אהבתי די' של יהורם גאון", ירה במהירות ואף נימק את תשובתו, "כי זה שיר שמדבר על הבנאדם שהוא רעב לאהבה".

אתה זוכר את האהבה הראשונה שלך?
"
כשהייתי קטן אהבתי עולה חדשה מרוסיה, כי היו לה עיניים כחולות ורווח בשיניים, וגם כי הייתה חסרה לה שן מקדימה. אז כדי שאני אצליח להתחיל איתה לימדו אותי להגיד 'אני אוהב אותך' ברוסית, ובכל פעם שהייתי אומר לה את זה היא הייתה מביאה לי בעיטה", התגאה אבי. 

למרות שאהבתו הראשונה לא מומשה, אבי לא איבד אמון ברומנטיקה: "הייתי בקשר עם ריקי, אישה מבוגרת שלא אהבתי אותה, אז כדי שאני לא אעזוב אותה היא הייתה קונה לי אפטר שייב, חולצות וגם משקפי שמש
ואני הייתי משתמש בהם".

ולסיכום, כדון-ז'ואן, תן לצופים טיפ קטן לזוגיות מאושרת
"בשביל שהאהבה תחזיק מעמד חשוב לריב פעם ביום, ריב מכל הלב עם צעקות ועצבים. ככה ההורים שלי החזיקו מעמד".

אודליה מכירה את הצוות (תמונת AVI: mako)
"מקווה שהששתתפות בסדרה תביא לי את אושרי כהן" | תמונת AVI: mako

חולמת על אושרי כהן

גם על הדוקו-דרמה של הערוץ, 'מה שקורה באילת', הרומנטיקה לא פסחה. ולכבוד חג האהבה אחת מכוכבות התכנית, אודליה דרוקר, נפתחה בפנינו ושיתפה מרזי ליבה על האהבה הראשונה שלה: "זאת הייתה אהבת תיכון, התחלנו כידידים ועם הזמן הפכנו לחברים. הוא היה הכי רומנטי מכל החברים שהיו לי עד היום, עוד לא מצאתי טיפוסים שהיו יותר איכפתיים ממנו". למרות האוטופיה שמציגה אודליה, הקשר המדהים ההוא בכל זאת נגמר: "לפעמים מגלים שאהבת נעורים לא נמשכת לנצח כמו שחושבים בהתחלה. הייתי בטוחה שזה ישרוד לחתונה, אבל הצבא הכניס אותנו למציאות, והיום יש לו כבר חברה אחרת", הדגישה אודליה.

מהו שיר האהבה האולטימטיבי בעינייך?
"ללא ספק At last של Etta James", סיכמה הזמרת הצעירה אך הקפידה לאזן את תשובתה: "למרות כל השירים המזרחיים של היום שהם נורא רומנטיים עדיין השיר הזה לוקח בהליכה". עם זאת, אודליה מקפידה לציין כי היא אינה נכנעת לקיטש זול: "אני לא טיפוס רומנטי ואני לא מחפשת אנשים רומנטיים. אף אחד מהחברים שלי לא קנה לי מתנות וכאלה. זה מביך אותי לקבל מתנה, זה מעמיד אותך במצב לא נעים".

ולסיום, מה את מאחלת לעצמך לכבוד ט"ו באב השנה?"
"שההשתתפות בתכנית 'מה שקורה באילת' תביא לי את אושרי כהן", סיכמה ספק ברצינות ספק בצחוק.

אז שיהיה לכולנו חג אהבה שמח ורומנטי במיוחד!