אדוארד סנואודן, איש ה-CIA לשעבר העומד מאחורי אחת מההדלפות הגדולות בהיסטוריה האמריקנית, הקריב הכל כדי ללכת עם המצפון שלו ולחשוף את הסודות של סוכנויות הביון בארה"ב. משכורת של 200,000 דולר בשנה, בית בהוואי, משפחה וקריירה יציבה. עכשיו נחשפה גם האישה שננטשה – לינדסי מילס, רקדנית ב-29 שנותרה המומה וכואבת.

כמו בכל סרט ריגול טוב נוסף כעת לפרשיית שמסעירה את האמריקאים מימד רומנטי. מילס היא הגיבורה הטראגית שמכניסה עוד צבע לסיפור הסבוך: רקדנית אקזוטית ובעלת בלוג (שבינתיים נסגר - lsjourney.com) בעל אופי מיני, בו תועדו חייה בפוסטים חושפניים, תמונות סקסיות, ואפילו סרטונים סמי-ארוטים.

החברה של אדוארד סנואודן
לינדסי מילס בתמונה שפרסמה בבלוג האישי

בבלוג שניהלה תיארה את האיש שלצידה כ"איש המסתורין שלי" וסיפרה על  נדודיה ברחבי הגלובוס בשל עבודתו.  "עולמי נפתח וסנגר ברגע אחד", כותבת מילס אתמול, בפוסט האחרון שהעלתה, רגע לפני שהאתר ירד מהאוויר. הבת זוג שננטשה הספיקה להביע את הפתעה הרבה: "נשארתי אבודה בים, ללא מצפן...לפעמים החיים לא מספקים הזדמנויות ראויות להגיד להתראות. אני לא יודעת מה יקרה עכשיו".

החברה של אדוארד סנואודן
לינדסי מילס ואדוארד סנואודן בתמונה מתוך הבלוג
עוד לפני הפרשה תיארה ביומן האינטרנטי את חייה הזוגיים שידעו עליות ומורדות רבות, כולל המשברים בזוגיות, ההחלטה לעבור לגור ביחד, וגם בדיחות על החיים המסתוריים אותם ניהל בן זוגה. בין השאר נחשפו גם רמזים מטרימים לדעותיו של סנואודן, בפוסט שפירסמה לפני כשנה: "לצערי ארה"ב משתנה ומתרחקת מהשחרור והחופש שהאומה יצגה בעבר. אני מקווה שאנשים יפתחו עיניים וישאלו את עצמם אם זה באמת המקום בו הם רוצים לחיות".

סנואודן ברח מביתם המשותף בהוואי להונג קונג ב-20 במאי, כדי לנסות להימנע מהעמדה לדין בשל המידע שחשף אודות Prism, תכנית הציתותים של ארה"ב. המסמכים שנחשפו תיעדו את הציתותים שערכה הסוכנות האמריקאית לביטחון לאומי (NSA) לשיחות טלפון שערכו מיליוני אמריקנים, כמו גם המעקב ברשתות החברתיות וגוגל. למרות ידה הארוכה של ארצות הברית, לפי פרסומים שונים נראה שכרגע בוחן המדליף לבקש מקלט מדיני באיסלנד.

החברה של אדוארד סנואודן
בת זוגו של המדליף: רקדנית אקזוטית

 >>> הבוגד הסדרתי קיבל 250,000 שיתופים בפייסבוק