נגה דקל (צילום: עדי ברקן)
נגה דקל מציגה: סקסית, אבל לא רזה מדי | צילום: עדי ברקן

אנחנו אוהבים דוגמניות רזות – זאת לא שאלה בכלל. מותניים דקים בשילוב חזה מפואר וטוסיק קטן ומעוצב היטב, זאת האישה האידיאלית שלנו. אבל עד כמה רזות? הדוגמניות של היום כבר לא מסתפקות בגזרה שכזאת, ובשנים האחרונות נדמה שאם אין עצם שבולטת מהגוף, זה כבר לא מספיק סקסי. הקונצנזוס הזה השתרש מעבר לתפיסת העולם של הדוגמניות, והיום חברות האופנה השונות, המפרסמים והמלהקים יחשבו פעמיים אם הדוגמנית באודישן לא תהיה רזה מספיק. ואם היא לא תהיה רזה מספיק, ובכל זאת יירצו אותה – טוב, בשביל זה קיים ידידנו הפוטשופ: את מה שלא עשו הרגלי האכילה של הדוגמנית, תעשה התוכנה. 

התוצאה: מה שממלא את שלטי החוצות, הפרסומות בטלוויזיה והטלנובלות הן דוגמניות רזות עד כדי תת תזונה. אבל האם זה מה שאנחנו באמת רוצים לראות?

אם תשאלו את עדי ברקן, שלקח על עצמו בשנים האחרונות להילחם באנורקסיה, דוגמנית שהיא לא יותר מגל עצמות היא לא רק לא סקסית, אלא גם נמצאת בדרך מסוכנת לעבר תהום האנורקסיה, שממנה קשה מאוד לטפס החוצה. האיש שהביא לעולם את סנדי בר ורבות אחרות, יוצא עם קמפיין חדש ומוביל הצעת חוק שתוגש בקרוב לכנסת – חוק שיעמיד גבולות לעולם האופנה ויאסור על העסקת דוגמניות רזות מדי (פחות מ-18.5 BMI).

החוק גם יתייחס לעניין הפוטושופ, ויאסור על הצרת היקפים דיגיטלית. "הצרת היקפים זה שקר בפרסום, וזה גם ההבדל בין חיים למוות," אומר ברקן ל-mako, ומוסיף שהמרדף אחרי הרזון מוביל צעירות רבות להגיע למצב של הפרעות אכילה ותת תזונה. "הבנות של היום רוצות שני דברים: עצמות בחוץ, וציצים – והן יעשו הכל בשביל להשיג את זה. הצעת החוק תקטין את הבעיה ב-50 אחוז".

>> דוגמניות במידה 42 בעירום? דווקא סקסי

נגה דקל (צילום: עדי ברקן)
מוכנה לחשוף את עצמה כדי לגרום לך להבין: אין שום דבר סקסי בעצמות בולטות. נגה דקל בעירום נטול פוטשופ | צילום: עדי ברקן

אז מתי דוגמנית רזה מדי מפסיקה להיות סקסית? עכשיו אתה מחליט

עוד לפני שהצעת החוק עולה לאישור הכנסת, אנחנו רוצים רגע לעצור הכל ולראות על מה בעצם מדובר. לשם כך אנחנו רוצים להציג לך את נגה דקל, דוגמנית בת 20 מהסוכנות Simply U של עדי ברקן, שבחרה להיחשף בעירום מלא כבר בתחילת הקריירה שלה, בידיעה שהמטרה מקדשת את האמצעים. "כמי שמכירה את הנושא מקרוב לא עלה לדעתי אפילו לרגע לא להתנדב, גם אם זה במחיר של לחשוף את עצמי," היא אומרת.

אז נגה הצטלמה בעירום במיוחד בשבילך, כדי שתוכל לענות על החידה הבאה: באיזה מהתמונות הבאות נגה יותר סקסית?

שים לב: בחלק מהתמונות נגה מצולמת במצבה הטבעי – כפי שהיא נראית בחיים האמיתיים, ללא התערבות דיגיטלית. בתמונות האחרות, ישבו כמה גרפיקאים מהסוכנות של עדי ברקן ועיצבו את גופה כך שהוא נעשה צר יותר – בשיטה דומה למה שנעשה ברוב תמונות הדוגמנות שמצטלמות היום ברחבי העולם.

התפקיד שלך: להגיד לנו בטוקבקים מתי נגה נראית טוב יותר לטעמך – במצבה הטבעי, או עם קצת עזרה בריטוש מבית פוטושופ. תחשוב טוב לפני שאתה עונה; התשובות שלך יעזרו לקבוע על איזה תמונות נסתכל בשנים הקרובות, ואולי, אולי, אפילו יעזרו לתרום למלחמה נגד אנורקסיה. 

נגה דקל (צילום: עדי ברקן)
נגה עם או נגה בלי? זה הזמן להחליט | צילום: עדי ברקן
נגה דקל (צילום: עדי ברקן)
קווי המתאר של הצלעות או גוף שגם שאפשר לתפוס בו משהו? | צילום: עדי ברקן
נגה דקל (צילום: עדי ברקן)
רגע, זה פוטושופ או אנורקסיה? | צילום: עדי ברקן
נגה דקל (צילום: עדי ברקן)
תסכים איתנו שפה כבר אין ממש שאלה | צילום: עדי ברקן

>> אפילו דוגמניות ותיקות כמו קלאודיה שיפר נופלות בפוטושופ, בעיקר כשהן מצטלמות בעירום