ענף הקיקבוקסינג הוכה בתדהמה בסוף השבוע האחרון אחרי שאחד הלוחמים הטובים ביותר בכל הזמנים הובס בנוקאאוט יוצא מן הכלל. ג'ורג'יו פטרוסיאן האיטלקי רשם את אחד ההפסדים היחידים בקריירה שלו, אחרי שהלוחם התאילנדי סופרבון בנצ'מק הכניס לו בעיטה עוצמתית לראש ושבר לו את הלסת.

הקרב נערך בסינגפור והיה עבור אליפות ה-Featherweight של ארגון ONE. סופרבון נראה חוגג את הניצחון המפתיע בסיבוב השני של הקרב, כשהוא רץ סביב יריבו שנותר שרוע על הקנבס מחוסר הכרה. בשלב מסוים, השופט נאלץ לעצור את החגיגות שלו על מנת שאנשי הצוות הרפואי יוכלו להגיש טיפול ללוחם האיטלקי – שלא הפסיד קרב קיקבוקסינג מאז שנת 2013.

View this post on Instagram

A post shared by Superbon (@superbon_banchamek)

ג'ורג'יו פטרוסיאן, המכונה גם "הדוקטור", מוגדר בעיני רבים בתור אחד הלוחמים הטובים ביותר בהיסטוריה של הענף – עם 111 קרבות מקצועיים, 104 ניצחונות ורק 3 הפסדים (שניים מהם בנוקאאוט). מאז הקרב ההיסטורי, פטרוסיאן הודיע בחשבון האינסטגרם שלו שהוא נאלץ לעבור ניתוח אורתופדי לקיבוע השבר בלסת שלו.

סופרבון התייחס לניצחון בפוסט בחשבון האינסטגרם שלו ובו הודה לאוהדיו. "תודה רבה על התמיכה", כתב הלוחם בן ה-31. "תודה לכם שהאמנתם בי". מנגד, אנשי מחנה האימונים של פטרוסיאן הגיבו בזעם לחגיגות הניצחון של הלוחם התאילנדי בזירה.

View this post on Instagram

A post shared by Giorgio Petrosyan (@giorgiopetrosyan)

"איפה הכבוד?", נכתב בפוסט. "הפסדים מתקבלים בלי שום בעיות. התנהגות כזו מנוגדת לכל מה שהספורט הזה מלמד אותנו ". עורך הפוסט אפילו תייג מנכ"ל ONE, צ'טרי סיטיודטונג, במטרה להוציא ממנו איזה תגובה בנושא. למרות זאת, זה ראה לנכון לשבח את שני הלוחמים על הקרב וגם לברך את סופרבון על ניצחונו.

"ללוחמים יש את העבודה הקשה ביותר בעולם", כתב צ'טרי. "הם מקריבים הכל במרדף שלהם אחר הגדולה. אוהדים רבים לא מודעים לכמות ההקרבה שנדרשת מלוחם מקצועי. אוהדים רק רואים את רגעי התהילה ואת הדרמה בזירה".