בואו נצא מנקודת הנחה שאנחנו לא ממש טובים בלבחור ממשלה, וזה לא משהו שכנראה נוכל להשתפר בו בזמן הקרוב. אבל, כקונטרה אפשרית, הואו ננסה רגע ללמוד איך בוחרים בת זוג.

שמתי לב לאחרונה שהחברים הרווקים שלי מסתובבים עם "רשימת מכולת" שלמה לגבי בת הזוג הפוטנציאלית שהם רוצים לעצמם. התכונות החיצוניות שלה אמורות להיות מרשימות וכך גם הפנימיות שצריכה להיות לא פחות מנוצצת, כי בסופו של דבר, אם את הממשלה בוחרים פעם בארבע שנים (במדינות תקינות), בת זוג הוא משהו שאמור להיות קבוע. לכן הבחירה היא קשה ובלתי מתפשרת לפעמים.

אין שבוע שבו לא מתפרסם בקבוצות רווקים או רווקות בפייסבוק פוסט של מישהו שמחפש לעצמו "חברה", "בת זוג", "אישה לעתיד"  או מה לא. לרוב, מהרשימה פחות לומדים משהו על האופי של המיועדת, אלא על רמת המודעות העצמית של הכותב.

חוץ מזה, על עצמו הוא בדרך כלל לא ממש מפרט. למה? כי גם ככה רואים; החיצוניות מתפרצת מהתמונה, והפנימיות? טוב, אפשר להגיד שהוא פדנט כי הוא מציין את מידת החזייה ומידת הנעליים, צבע הלק ג'ל ואורך השיער של הבחורה שהוא מחפש.

אם נגיד והוא היה מכניס את הבקשה שלו לגוגל, הוא היה מקבל בחזרה גלגול עיניים. כי בתכל'ס, לחפש לפי רשימת תכונות אפשר לבחור מקרר או רכב - אבל לא בת זוג. אז איך מחפשים בת זוג ברשת? הנה כמה שאלות שכדאי שתחשבו עליהם לפני שאתם מעלים את פוסט החיפוש הבא שלכם.

View this post on Instagram

A post shared by Vaishnavi♊ (@simply_vaishnavi) on

האם מה שגורם לך להתאהב אלה התכונות החיוביות?

תכונות חיוביות זה אחלה, קצת כמו הכתבות על השקות וימי הולדת של סלבס ב"גיא פינס"; לראות כשיושבים על הספה כי אין מה לעשות עם זה כל כך. אז כן, זה נחמד נורא – צבע השיער, העיניים או הגובה. וכן, גם הכי קל לפסול לפי זה. אבל תנסו להתחבר רגע לתכונות השליליות שלה; כשהיא לא במיטבה, כשהיא עצבנית, כשהיא בוכה. נכון, בהתחלה זה נראה מתוק, אבל שוב - בסוף יגיע הרגע שהדבר הזה יתחיל לעצבן. בקיצור, בשורה התחתונה – חפשו אחת שהתכונות השליליות שלה לא יעצבנו אתכם לעולם.

האם אתה מוכן לקחת הזדמנות?

אנחנו לא אוהבים רק עם הלב, זה בולשיט שמכרו לנו במשך עשרות שנים בקומדיות רומנטיות. אפשר להחליט שהפעם אתה פתוח לאפשרות להיות עם מישהי ששונה לחלוטין מנשים שאתה בוחר בדרך כלל. היא שונה אבל היא מעוניינת בך. רגע! אולי זאת הבעיה? העניין שלה בך גורם לך להתרחק ממנה? למה?

זה הרגע הנכון לשבור שגרה. לנסות להגיע למקום הלא מוכר הזה, לצאת מאזור הנוחות, אולי באופן זמני. אם תיתן הזדמנות למישהי שהיא לא משהו בגדר הרגיל עבורך - אולי תתרחש כאן זוגיות בגדר הלא רגיל? כן, בסוף תהיו הזוג הדביק הזה שאף אחד לא האמין שאתם מתאימים.

ומה עושים כשכבר נמצאים במערכת יחסים והכל היה טוב עד רגע מסוים, ופתאום יש תחושה ששניכם נגררים לסוף לא טוב? פשוט תעצרו. תדברו. אל תסחבו מטען שלילי כי זה תמיד גורם לפיצוץ בסופו של דבר, וזה הזמן אולי פשוט לדבר (אבל לא להאשים אחד את השני!). להבין את האתגרים, את המכשולים, את המקומות הרגישים של שניכם. דווקא היכולת הזו להציץ אחד לשני בתוך הלב (וגם לתוך הראש) היא הדבר שהכי חשוב במערכת יחסים.

View this post on Instagram

A post shared by Gaia (@wearegaia) on

לפעמים זה לא הזמן להקשיב ל"אני הפנימי" שלך

נכון, חשוב להיות בחיבור עם עצמך, אבל זה לא הזמן. כי "האני הפנימי" לרוב הוא כמו תקליט שבור והוא הולך להכשיל אותך, לקחת אותך למקום שממנו אין מוצא. הכי קל כמובן, להקשיב לו, כי אתם מכירים מלידה, אבל לא. במקרה כזה הקול הפנימי יכול לקחת אותך למחוזות של "היא לא מתאימה לי". וזהו. כאן זה נגמר.

נכון, העצות האלה בטח כבר נשמעו לא פעם ונאמרו לא פעם אבל בואו נודה, אנחנו נוטים לשכוח. ובעידן בו אפשרויות בחירה כמעט אינסופיות, יש נטייה להגיד: "אז בסדר, אם זה לא עובד, אם זה לא מושלם, אני לא צריך את זה".

וכמובן, כמובן, הטקסט הזה מיועד גם לנשים, אם מישהו תהה לרגע. ולכן צריך לעצור ולחשוב. רגע לפני שכותבים רשימת מכולת הבאה. חוץ מזה, עכשיו יש לכם הזדמנות לספר לכולם שהייתם יחד 3 מערכות בחירות. מדהים לא?