אחרי טורים בהם אני מוקיעה התנהגויות שונות הקשורות למערכות יחסים, סקס וזוגיות, החלטתי שאני משנה טקטיקה ועוברת לטפל בנושא מזווית אחרת בסדרת טורים חדשה שתתפרסם פה אחת לשבועיים – סדרה שתהיה הסברתית הרבה יותר. בדיוק מהסיבה הזו החלטתי לפנות לדנה ויינשטיין-אורן, מרצה, מאמנת להעצמת נוכחות מינית ומנחת תוכנית הרדיו "משדרים מיניות" ברדיו החברתי הראשון הגיעה כדי לעזור לכולנו להתחיל מהבסיס. אז איך מתחילים עם אישה בפייסבוק? בואו נתחיל.

נתחיל בשאלת ה"תכלס": איך גבר יכול להתחיל עם אישה בפייסבוק בלי להפוך לצילום מסך או להיחסם?

"קודם כל אני רוצה דווקא להציע משהו לנשים - אל תהססו להתחיל עם גברים בעצמכן. אני תמיד התחלתי עם גברים שרציתי והייתי די נוראית, אבל בסופו של דבר התחלתי גם עם האקס שלי וגם עם בעלי. צריך לתת לגיטימציה לנשים להתחיל עם גברים, זה מוסיף להן נקודות".

אבל זה לא הופך אותנו ל"נידיות"?

"אני לא חושבת שזה "נידי", אלא מראה על בן אדם שיודע מה הוא רוצה - וזו חוזקה. בסופו של דבר אנשים נותנים פרשנויות שונות לדברים שונים. אם את הולכת להתחיל עם מישהו בבר פרונטלית או בפייסבוק (ותראי איך זה בטינדר – הרי שם זה בסדר כי נתנו לגיטימציה) אז צריכה להיות לגיטימציה לעשות את זה בכל מיני דרכים. בכל חיי היו כמה גברים שנרתעו מהישירות שלי אבל רוב האנשים מאד אהבו אותה. תזכרו – כמה שיותר נפנה, ככה הסיכוי לקבל תשובה חיובית הוא גדול יותר. סטטיסטית, אם גבר פונה לנשים, אחת מעשר תענה לו. זה לא אומר עדיין שהיא תשכב איתו, אבל היא לפחות תענה. ועכשיו המשימה הבאה שלו היא לא לדפוק את זה. אם אישה ענתה לך, אל תתחיל מיד לדבר איתה על סקס או לשלוח לה דיק-פיקס".

פעם עשיתי לייק-לב בתגובה לבחור והוא מיד התייצב אצלי בפרטי עם הצעות מיניות.

"זה מוביל אותנו למיתוס הבא: אם אישה נחמדה אליך, היא רוצה סקס. אז לא. גם אם אתה חושב שהיא רוצה סקס, אל תתחיל לדבר איתה על זה מיד. בואו נדבר פרקטית: אנשים מאד אוהבים כששואלים אותם שאלות, כשמתעניינים בהם. ולא, "מאיפה את?" או "נשואה?" זו לא התעניינות, זו בדיקת שטח. תשקיעו רגע אחד, לכו לפרופיל שלה, גם אם הוא חסום. תמיד אפשר לדלות מידע. כי אז פתאום באמצע השיחה מתגלה שלאישה שמולך יש ילד ויש לה מלא תמונות איתו בפרופיל – אז איך אתה מופתע?".

View this post on Instagram

A post shared by Jeff Berry (@jeffberrystudio) on

ומה עושים אם באמת הפרופיל חסום כולו? במה להיאחז?

"אני מאמינה בגישה ישירה. פשוט לכתוב: "את מאד יפה, מצאת חן בעיני, אפשר להתחיל איתך?". אותי אישית זה ממיס וזה הרבה יותר טוב ונעים מרצף שאלות אקראיות שנראות יותר כמו חקירה. הן לא מקרבות אותך למטרה, להיפך. פעם מישהו כתב לי 'אני חושב שאת ואני נהיה כמו אבטיח וגבינה בולגרית'. ראיתי את הודעה הזו באיחור של חצי שנה ב-Filtered messages, אחרת הייתי עונה לו עם חיוך שאני נשואה עם ילד ומודה לו על המחמאה. בשורה תחתונה – תמצאו משפט שיעלה חיוך אצל האישה מולכם. זה בטוח יגרום לה לענות".

אוסיף מעצמי, ששנינות זה נהדר, אבל חשוב שזה לא יהיה קופי-פייסט. כי אנחנו גם מדברות בינינו ואם אתה שולח את אותו משפט פתיחה לעשר או עשרים נשים, רוב הסיכויים שתתגלה כאחד שמעתיק.

"הנה עוד דבר ששמתי לב אליו – לפני שהם רוצים להתחיל עם מישהי, גברים שולחים חברות. אני חושבת שזו טעות. לרוב, אנחנו לא כל כך ממהרות לאשר חברויות לגברים שאנחנו לא מכירות. בעיני, טקטיקה נכונה יותר תהיה לשלוח הודעה, לדבר קצת, לברר כוונות ואז לשלוח חברות. הרבה גברים חושבים: "מישהי מעניינת אותי -> אני אשלח לה חברות -> אם היא מעוניינת גם, היא תאשר, אם לא, אמשיך הלאה". וככה הם מפספסים הרבה פעמים הזדמנויות לקשר. תעשו הפוך. גם אם נתייחס רגע לאלגוריתם הכל-יודע של פייסבוק – אם אישרה לך חברות ולא דיברתם קודם, רוב הסיכויים שגם לא תראו אחד את השני בפיד. ואם קודם ניהלתם שיחה, האלגוריתם ינהג אחרת".

לנהל שיחה זה לא אומר לפזר לה לייקים על כל התמונות שלה מ-2007.

"לחלוטין לא. נניח מישהי מוצאת חן בעיניכם, אתם עוקבים אחריה מרחוק וסוף סוף החלטתם לעשות צעד. מספיק לתת לייק או תגובה עניינית לתמונה או פוסט ואז אפשר לפנות בפרטי".

View this post on Instagram

A post shared by Evgenya Udalova (@evgenya_media) on

אבל איך לפנות? אז שנינות זה טוב אבל יש אנשים שפחות תופסים את עצמם כשנונים. מה הם אמורים לעשות?

"קודם כל להיות אותנטיים. גברים רבים נוטים לחשוב שנשים אוהבות גברים מאצ'ואיסטיים או להיפך, גברים רגישים, או כאלה שעובדים בהיי-טק או בכיבוי והצלה, ואז הם מנסים להציג את עצמם כסוג כזה, כדי להגדיל את הסיכויים. להיפך! תהיו עצמכם. אנחנו יודעות להבדיל בין אותנטיות לחרטוט. הטיפ הכי גדול שלי בכלל – להעז ולנסות. וזה שוב מחזיר אותנו לעניין "התחקיר" בפרופיל שלה. לפעמים מתגלים שם דברים שאולי יגרמו לכם לחשוב פעמיים אם לפנות – אתה מחפש רווקה והיא גרושה עם ילדים. או שאתה קרניבור והיא טבעונית. אני לא אומרת שאז לא קיים סיכוי לקשר, אבל זה בהחלט נושא שכדאי לחשוב עליו מראש, לעשות בדיקה ולחסוך לעצמך אנרגיה".

אז נניח פתחנו בשיחה, והיא זורמת, כיף לנו, מה הלאה?

"אני בעד לעבור כמה שיותר מהר לטלפון. כי להתכתבויות יש הרבה מאד חסרונות. קודם כל – אנחנו לא שומעים את האינטונציה. אנחנו לא שומעים את הקול של בן אדם ולפעמים גם הקול יכול להיות 'דיל ברייקר' או להיפך".

ברור, פעם התאהבתי במישהו עוד לפני שראיתי אותו, רק שמעתי את קולו.

"אני חושבת שצריך להשאיר דיון ברוב הנושאים לדייט ראשון. לא צריך לדבר על הכל עוד לפני שנפגשתם".

ומה דעתך על סקסטינג?

"תלוי מה המטרה. אם המטרה של גבר היא לעשות ביד בזמן שהוא מתכתב עם מישהי, זה משהו אחד. אבל אם הוא מחפש לעצמו קשר או אפילו קשר מזדמן, אני ממליצה לחכות עם זה. גם כי לא כל אישה תזרום ואם רוצים לבדוק את השטח, לא צריך להסתער על הנושא ולשאול פתאום באמצע שום מקום "אז מה את לובשת?". סקסטינג זה נחמד וכיף, אבל בעיני זה משהו שעושים כבר אחרי הדייט".

בטור הבא בסדרה: כל המיתוסים על הדייט הראשון ומה לעשות כדי שהוא יצליח?

>> יש לכם משהו להגיד למרינה? בבקשה, תכתבו לה מייל