את נתנאלה פגשתי בבית שכנתה בעיר מגוריה בצפון הארץ. היא סיפרה לי על יחסיה עם גבי בעלה, ולדבריה גבי הוא אבא ובעל למופת, משקיע, מסייע ועושה כל דבר שמצופה מבן זוג ומאיש משפחה.

גבי, כך סיפרה לי נתנאלה, הוא עצמאי ומנהל מינימרקט באחד היישובים באזור הצפון. "מבחינתי", המשיכה נתנאלה לספר לי, "חייתי בעולם מושלם ורגוע, עד שקיבלתי טלפון אנונימי ממספר חסוי, והדוברת מהצד השני אמרה לי כמה משפטים קצרים, ניתקה את השיחה ומאז נעלמו עקבותיה".

הדוברת האנונימית, כך מתברר, הציעה לנתנאלה "לפתוח את העיניים", כי לדבריה גבי מנהל רומן כבר כמה חודשים עם אחת הלקוחות שלו. "הטלפון הראשון שעשיתי היה לשכנתי שהיא גם חברתי הטובה", סיפרה נתנאלה. השכנה, הנבונה יש לציין, הציעה לנתנאלה שלא להתעמת עם בעלה לפני שתבדוק את העניין ויהיו לה הוכחות בדוקות ביד. "הוא תמיד יוכל להכחיש ולך לא יהיה עם מה לעמת אותו", אמרה לה השכנה.

"אחרי יומיים ללא שינה אזרתי אומץ וחייגתי אלייך", אמרה לי נתנאלה במבוכה, ואין ספק שהיא נהגה בחכמה. גבי עדיין מרגיש בטוח, חסין ולא זהיר, ומבחינתנו זה מקל מאוד על העבודה, וכאשר הנבדק שלנו בטוח בעצמו - החקירה לרוב זריזה יותר וכמובן זולה הרבה יותר.

קיבלתי מנתנאלה את הפרטים שנחוצים לצורך החקירה, פרטים בסיסיים על גבי, אורח חייו והרגליו השונים. כעבור כמה ימים ובתיאום מלא עם נתנאלה, החל צוות בלשים סמוי לעקוב אחריו. המעקב התבצע בעיקר בשעות שלקראת סגירת הסופר, וכעבור מספר ימים גבי סגר את העסק בשעה הקבועה אך הפעם לא נסע לכיוון ביתו.

בצאתו מהיישוב הוא עצר בתחנת דלק, שם נכנסה לרכבו בחורה נאה. גבי נראה מנשק את הבחורה על שפתיה ושניהם נסעו יחד מהמקום והתבודדו בפאתי יישוב סמוך. כעבור שעה קלה, גבי החזיר את האישה לתחנת הדלק, זו נכנסה לרכבה והוא חזר לביתו.

חוקר פרטי (צילום: shutterstock | ANDREA DELBO)
הלקוחה שהפכה למאהבת. אילוסטרציה | צילום: shutterstock | ANDREA DELBO

לנתנאלה הוא סיפר שהתעכב קצת לסידור סחורה בסופר, ולמחרת בבוקר גם הזכיר לה שביום חמישי הקרוב הוא עושה "שינוי במדפים" והוא ישמח אם היא תבוא לסייע לו. נתנאלה הזכירה לו שביום חמישי היא באירוע של משפחתה, וגבי כנראה זכר זאת, אך כחלק מניסיונותיו שלא לעורר חשד ביקש את עזרתה כשידע שהיא אינה אפשרית.

באותו יום חמישי צוות הבלשים המתין בדריכות לסגירת הסופר, וגבי אכן נראה מסדר קצת מדפים, אך חצי שעה לאחר הסגירה הוא כבר סיים, סגר את העסק, נכנס לרכבו והמתין. לאחר חצי שעה הוא התחיל בנסיעה לכתובת ביישוב והתגנב בחשיכה לבית המאהבת שזהותה כבר הייתה ידועה לצוות הבלשים.

זו הייתה התנהלות שבאמת העידה על חוסר זהירות וביטחון מופרז מצדו של גבי. כעבור שעתיים הוא יצא מביתה של המאהבת, נכנס לרכבו וחזר הביתה. כשנתנאלה הגיעה לביתם אחריו גבי כבר היה אחרי מקלחת וצפה בטלוויזיה. לבקשתה של נתנאלה העברנו לה כבר למחרת דיסק עם הסרטון שתיעד את שהותו של גבי והמאהבת ברכב ואת הכניסה והיציאה שלו מביתה בשעת לילה מאוחרת. שם, בביתה, הם בטוח לא סידרו מדפים לסחורה חדשה, ועכשיו הגיעה תורה להכינס לתמונה ולעמת אותו עם המידע שכנראה יובל לסיום היחסים ביניהם.

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל המשרד "ים חקירות"