קארין היא חוקרת מיומנת, מיוחדת וללא ספק אחת החוקרות הבולטות במשרדי. כאשר חוקרת משולבת בחקירה, הנוכחות הנשית מביאה איתה, מלבד היכולות המקצועיות, גם ערך מוסף - ולפעמים גם קצת מזל, ממש כמו בסיפור החקירה הבא.

גילה הגיעה לפגישה במשרדי וסיפרה לי שאחרי שנים רבות של שתיקה, היא רוצה לשים סוף לבגידות של דב בעלה. היא סיפרה לי שבעבר היא תפסה אותו כמה פעמים מתעסק עם נשים אחרות, אבל תמיד זה נגמר בסליחה ופיוס.

"אף פעם לא באמת חתכתי את זה" היא אמרה. "דב התרגל שאני תמיד מבליגה, מוותרת ונשארת איתו. עכשיו, אחרי שנים של טמטום והערכה עצמית נמוכה - אני רוצה מישהו שיכבד אותי", הוסיפה גילה בנחרצות.

לא היה לה מידע מדויק על רומן שדב מנהל כרגע, אבל לדבריה, בטוח יש מישהי. "תמיד יש מישהי אחרת בחייו. תמיד. הוא לא יכול אחרת. גם עכשיו, אני משוכנעת בכך", אמרה גילה.

דב עובד כמנהל מכירות באזור המרכז, ובמשך כל היום הוא נמצא באולם התצוגה שבו הוא עובד, ובשעות אחרי העבודה הוא מטייל וככל הנראה גם מקיים מפגשים. בשלב הראשון, החלטנו להצמיד לדב צוות בלשים למשך כמה ימים, ולמספר שעות בסיום יום העבודה.

כבר ביום המעקב הראשון, דב הקפיץ את אחת העובדות לביתה, הוא נראה מצחקק איתה לאורך כל מהלך הנסיעה ובסיומה הם נשארו כמעט שעה שלמה להמשך השיחה וצחקוקים ברכב. לפני שנפרדו, הם התחבקו ודב חזר לביתו.

חוקרת פרטית
לחוקרת פרטית יתרונות שאין לחוקרים אחרים. אילוסטרציה | צילום: shutterstock | Maram

ביום המעקב השלישי, דב יצא מהעבודה באיחור ונסע להוציא את בנו מחוג במתנ"ס השכונתי. צוות העוקבים היה מורכב מחוקר וחוקרת. בזמן שדב המתין ברכבו בחזית המתנ"ס, הלכה קארין החוקרת לקיוסק סמוך ולפתע נראה דב נוסע גם הוא לאותו הכיוון. 

הוא נכנס אחריה לקיוסק, ולאחר שהבחין בה, החל לשוחח איתה, "מהיכן את?", שאל דב בטון פלרטטני, "את ממתינה לאחיך שמסיים חוג במתנ"ס? אף פעם לא ראיתי אותך כאן". אין מה להגיד - הבחור אמיץ - באמצע שכונת מגוריו, בלי חשש, דב החל לפלרטט עם החוקרת לאחר שהבחין בה בקיוסק.

קארין הבינה מיד את הסיטואציה וענתה לדב בתשובות מתחמקות, אבל הוא התעקש במיומנות ובחביבות רבה עד שמסרה לו את הנייד שלה. דב לא בזבז זמן, וכבר למחרת התקשר אליה. כמובן שכל השיחות הוקלטו וקארין דאגה שדב ידגיש שהוא זה שפנה אליה בכדי למנוע טענה לפיה היא זו שהתחילה איתו, פיתתה אותו והדיחה אותו למעשה.

במיומנותה הרבה, הוציאה קארין מדב הודאות על כל הקשרים שהיו לו בעבר, כולל מקומות, מלונות וצימרים שבהם בילה עם מאהבותיו. דב תיאר בפניה כיצד אשתו מבליגה וממשיכה לצדו, ואמר שהיא השלימה עם אורח חייו: "היא לא תעזוב אותי לעולם", קבע דב בנחרצות.

למרות זאת, אין ספק שביום שבו הוגשה תביעת הגרושים של גילה, שכללה חלק מממצאי החקירה, דב הצטער מאוד על הפתיחות שלו והמפגש המקרי עם החוקרת, מפגש שהאיר את עיניה של גילה סופית ועזר לה לסיים את היחסים הרקובים ביניהם אחת ולתמיד.

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי שהתרחש לפני סגר הקורונה. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל המשרד "ים חקירות"